Sayfa 295/339 İlkİlk ... 195245285293294295296297305 ... SonSon
Arama sonucu : 2711 madde; 2,353 - 2,360 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1. https://www.tradingview.com/x/YjGWte5x/

günlük.

vay emenuke..tam lanal direncinden dönmüş..

inşallah çarşamba günü dönmeden yukarı gider.

haaa dönsün ama kanal direncinin üzerine çıksın.

sonra gelip kanal direncini desdek yapsın.

sonrada kalkıp zirveyi yoklasın artık

tabi bence.

Alıntı Originally Posted by Turquaz Yazıyı Oku
    https://www.tradingview.com/x/YjGWte5x/

günlük.

vay emenuke..tam lanal direncinden dönmüş..

inşallah çarşamba günü dönmeden yukarı gider.

haaa dönsün ama kanal direncinin üzerine çıksın.

sonra gelip kanal direncini desdek yapsın.

sonrada kalkıp zirveyi yoklasın artık

tabi bence.
    Gitsin artık.
    Bilanço öncesi yüzde 1 inden fazlası vardı. Fakat ben verdim, yürümeye başladı.
    Tabi ki hepsini vermedim ama çoğunu verdim diyeyyim.
    Artık giderse şaşırmam

3. Tuclk sana anladığın dilden hareket göstermeye bugün başladım 5000 ,,,5000,100 bine kadar tokatliyacam seni zıp zıp ı sen de tanıyacaksın,biraz pahalıya patlacak sana , yatırımcıya saygın olmadığı belli, şirketin de prestiji pok ettiniz,bu nasıl
    Şirket yönetimi ...

Alıntı Originally Posted by zıpzıp Yazıyı Oku
    Tuclk sana anladığın dilden hareket göstermeye bugün başladım 5000 ,,,5000,100 bine kadar tokatliyacam seni zıp zıp ı sen de tanıyacaksın,biraz pahalıya patlacak sana , yatırımcıya saygın olmadığı belli, şirketin de prestiji pok ettiniz,bu nasıl
    Şirket yönetimi ...
    Yatırımcıya saygı ve TUCLK ???

Geçen yıl tavan tavan 21 görüp bedelli numarası ile 12 lere kadar düşürdüler. Allahtan sürekli uyguladığım strateji ile yarısını 19 ve 21 lerde satmışım.

Tekrar13 ve 14 ortalamalarla sürekli aldım.
    6 Aylık bilanço dönemi için çok ümitliydim. Portföyün yarısına yakını TUCLK yapmıştım.
    3 Yıldır belki de İlk defa bir bilanço döneminde yanlış ata oynadım. 15.30 16.80 arasında tekrar çoğunu verdim. Ortalama yüzde 20 kar etmiş olsam da inanın TUCLK için vazgeçtiğim hisseler en az yapan yüzde 50 yaptı.

GESAN 20 lerde alıp TUCLK 12 lere düştü diye inatlaşıp 50 kuruş kar ile GESAN satıp TUCLK aldım. 9.80 den TUKAŞ almadım. 4 leren daha fazla KNFRT almadım, 8.50 lerden daha fazla TEZOl, 9.80 lerden TUKAS, 3 lerden MNDRS, 26 lardan THYAO vs vs tespit edip ya az alıp ya da hiç almadıklarım.

Şu an e olur ne olmaz diye portföyümün sadece yüzde 7 si kadar TUCLK bıraktım,

Anlık ağırılık sırası ile
    MNDRS, TEZOL, KNFRT, EGSER, AKSEN, TUCLK,

5. Kaçanları hiç yazma

Canım çok sıkılıyor

6. Avrupa alüminyum endüstrisi tehlikede.

Enerji fiyatlarındaki hızlı artış, enerji talebi yoğun olan sektörleri tehdit ediyor. Dev fabrikalar bir bir kapanıyor. Otomotiv ve uçak sanayi ithalata bağımlı hale geliyor.

BORSAGUNDEM.COM - DIŞ HABERLER SERVİSİ

Enerji fiyatlarındaki artış birçok sektörü olumsuz etkiliyor. Avrupa’da önemli fabrikalar kapılarına kilit vuruyor. Bu fabrikaların başında da alüminyum üreticileri geliyor. Bir ton alüminyum, Almanya'da 5 eve bir yıl boyunca yetecek kadar yaklaşık 15 megavat saat elektrik gerektirdiğinden, alüminyum üretim tesisleri kapanıyor.

Bir alüminyum tesisini kapatmak çok zor bir karar, çünkü elektrik kesildiğinde ve üretim üniteleri oda sıcaklığına döndüğünde, tekrar devreye almak aylar alıyor ve on milyonlarca dolar harcama gerektiriyor.

Norsk Hydro ASA, bu ay Slovakya'daki devasa bir tesisini kapatmaya hazırlanıyor. Enerji krizi nedeniyle Avrupa’da üretimi 1970'lerden bu yana en düşük seviyelerine düştü.

Üretim azaldıkça, Alman araba üreticileri ve Fransız uçak üretimi yapan şirketler ithalata bağımlı hale geliyor.

Metal tüccarı Concord Resources Ltd.'nin CEO'su Mark Hansen, bu sektörün, hayatta kalmak için acilen hükümet desteğine ihtiyacı olduğunu söylüyor.

Alüminyum sektörünün sıkıntıları, Avrupa'nın enerjiye bağımlı sektörleri için öncü gösterge olarak yorumlanıyor. Kıta genelinde, gübre üreticileri, çimento fabrikaları, çelik fabrikaları ve çinko izabe fabrikaları da doğalgaz ve elektrik için fahiş fiyatlar ödemek zorunda kalıyorlar.

Bölgenin en büyük üreticilerini ve işlemcilerini temsil eden European Aluminium'un genel müdürü Paul Voss, "Bu gerçek bir varoluşsal kriz. Gerçekten bir şeyleri oldukça hızlı bir şekilde çözmemiz gerekiyor, yoksa düzeltilecek hiçbir şey kalmayacak" dedi.

Wood Mackenzie'nin kıdemli araştırma direktörü Uday Patel, "Ne zaman ekonomik büyümede bir gerileme yaşasak ve izabe marjları baskı altına girse, Avrupalı izabe tesislerinin kapasitelerinin önemli bir bölümünü kapattığını görüyoruz" dedi.

DAHA NE KADAR DİRENECEKSİN NE KADAR BASKI O KADAR EKMEK.

7. Bir bu kalsa yine gitmetecekmiş gibi davranıyor

Çelikler nasıl tavanlıyorsa öyle tavanlaması gerekirdi

Yazık bizede

8. Endeks bir dönerse uçurumdan ilk atlayacak yazıyor üzerinde

Tabi bence

Sayfa 295/339 İlkİlk ... 195245285293294295296297305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz