Sayfa 245/339 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon
Arama sonucu : 2712 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: TUCLK - Tuğçelik Aluminyum Metal Mamulleri

1.  Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    Hayal kırıklığı.
    Bence değil, gayet güzel bir bilanço ilk iki çeyrek kadar iyi değil, fakat bu çeyrekte cemts hariç çok parlak bilanço açıklayan olmadı beklentilere paralel güzel bir bilanço kimse ilk iki çeyrekten daha güzel bilanço beklemiyordu zaten

3.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bence değil, gayet güzel bir bilanço ilk iki çeyrek kadar iyi değil, fakat bu çeyrekte cemts hariç çok parlak bilanço açıklayan olmadı beklentilere paralel güzel bir bilanço kimse ilk iki çeyrekten daha güzel bilanço beklemiyordu zaten
    Hisse fiyatına bakınca demekki piyasa daha iyi bir kar rakamı bekliyormuş, bana yeterli gibi gelmişti ama değilmiş demekki gelecekte daha iyi bilançolar görmek ve daha yüksek fiyatlardan al sat yapmak da mümkün olur inşallah.

4. Bilançoyla ilgili kara bakıp ben de üzüldüm millet de veya fonlar da buna bakıp stop olmuş olabilirler ama herkesin kaçırdığı içimi ferah tutan iki konu var. Bu şirketin gemisi var şu an gemiler altın döneminde. İkinci olarak ise fabrika kuruldu bunun için finansman gideri artıyor lakin bu fabrika faaliyete geçmediği dolayısıyla fabrikanın sağlayacağı nakit girişi başlamadı. Korktuğumuz finansman gideri tahmin ettiğimizden hızlı azaladabilir yeni fabrika ile.

Alıntı Originally Posted by Berkshire Hathaway Yazıyı Oku
    Bilançoyla ilgili kara bakıp ben de üzüldüm millet de veya fonlar da buna bakıp stop olmuş olabilirler ama herkesin kaçırdığı içimi ferah tutan iki konu var. Bu şirketin gemisi var şu an gemiler altın döneminde. İkinci olarak ise fabrika kuruldu bunun için finansman gideri artıyor lakin bu fabrika faaliyete geçmediği dolayısıyla fabrikanın sağlayacağı nakit girişi başlamadı. Korktuğumuz finansman gideri tahmin ettiğimizden hızlı azaladabilir yeni fabrika ile.
    Evet gemiler altın dönemini yaşıyor fakat bilançoda etkisi negatif olduğu görülmektedir. Keşke satsa gemiyi.

6. Bu zamanda gemicilikten zarar etmeyi basaran tek sirket olabilirler.
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Evet gemiler altın dönemini yaşıyor fakat bilançoda etkisi negatif olduğu görülmektedir. Keşke satsa gemiyi.

Mi Note 10 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Gene olumlu bakarım. Aslında faaliyet karı daha yüksekti gemi zarar etmeseydi. Bu gemi bence 8 milyon dolar eder. Gemi piyasası düşükken 5 e almışız zaten. Gemi satılsa borç kalmıyor bence olumlu

8. Kurumsallıktan uzak tam bir patron hissesi her çeyrek net kar rakamına önemli derece etki edecek ekstra bir gider kalemi çıkıyor. 2.ç yüksek bir döviz açığı olmamasına rağmen yüksek kur farkı zararı bu çeyrekte daha önce hiç olmayan 5.8 milyon liralık fiyat farkı gideri diye bir kalem var bu giderler nasıl oluşuyor soru işareti. Patronların ayrıca deniz taşımacılığı işi var ve bu şirketinde 1 tane gemisi olan deniz taşımacılığı yapan Eurasia diye bir firması var navlun ücretleri bu dönemde kat kat artarken deniz taşımacılığı yapan firmalar kar rekorları kırarken bu şirket zarar ediyor bunu nasıl beceriyorlar anlamadım yoksa aşırı borçlu bir şirket mi bilinmiyor yeterince bilgi yok. Finansallara bakınca şeffaflık, tutarlılık ve güvenilirlik konusunda bazı soru işaretleri oluşuyor iş tamamen patronun dürüstlüğüne kalıyor. Olumlu açıdan bakacak olursak son dönemde iyice hızlanan kur artışları büyük oranda ihracata yönelik çalışan şirketi için olumlu 2022'de yeni siparişlerin ve üretimlerin devreye girmesi ile hasılat ve kar anlamında önemli bir aşama sağlayabilir ancak dediğim gibi patronun dürüstlüğüne bağlı bütün işler, temkinli iyimserlik diye özetlenebilir.

Sayfa 245/339 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •