Sayfa 175/181 İlkİlk ... 75125165173174175176177 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Ayrıca şirketin parası dolu iken neden 500 milyon TL kredi çekmiş anlamadım ilginç bir durum

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İlginç değil, gerçek enflasyonun %80-%100 olduğu ülkede %27 ile ticari kredi kullanmayan adamın aklına şaşarım. Hiç olmasa hammade alıp stoklasa gelecek dönem enflasyondan dolayı ciddi kâr yazar o krediden. Sadece TBORG değil her şirkette var bu durum. Herkes kredi kullanıp mal, ara mamül, hammadde stokluyor.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

2. Bu tip şirketlerin pek tarzı işler değil.

Belki bir yatırım planları vardır
     Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    İlginç değil, gerçek enflasyonun %80-%100 olduğu ülkede %27 ile ticari kredi kullanmayan adamın aklına şaşarım. Hiç olmasa hammade alıp stoklasa gelecek dönem enflasyondan dolayı ciddi kâr yazar o krediden. Sadece TBORG değil her şirkette var bu durum. Herkes kredi kullanıp mal, ara mamül, hammadde stokluyor.
    Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Buna da tepki vermez 2 yılda 15 lira maliyetle devam dolar 2 ye katladı enflasyon %80 burada %20 kazanç kendi bilir temettü alır ekleriz
    Temettü verecek mi de? Hiç öyle bir haber vb. Yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    662
    Arkadaslar hissede cok yeniyim.Yeteri kadar tanimiyorum.Gordugum kadariyla sirketin borsadan cikma ihtimali var.
    Sirketin borsadan cikma gibi bir girisimi olursa bunun biz yatirimcilara etkisi olumlumu olur yoksa olumsuz mu? Bu konuyu nedenleri ile birlikte izah edebilecek arkadaslar varsa aciklayabilirlermi?

5. Net 2,2325009 temettü. Ödeme Tarihi 05.08.2022

Maliyet 13.6 a düşüyor beklenilen süre göz önünde olduğunda 38 lira bile kurtarmıyor 1.5 yıl oldu çocuğa vasiyetim var 10 dolardan aşağı satmayacak

7. 582.267 tl kar

8. TBORG eski dostum, sana ne oldu böyle, kimsecikler kalmamış. Bir türlü ederini bulamadın değil mi ?
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

Sayfa 175/181 İlkİlk ... 75125165173174175176177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •