Sayfa 28/181 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 217 - 224 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by Aviator94 Yazıyı Oku
    Benim sorum şu: Bedelsiz verir mi?

ASUS_Z012S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence cok zor, şöyleki son gelen haberdede bahsedilen kapasite artirimi icin yatirim yapilmali bunuda eldeki parayla yapmak zorunda.

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Degerli arkadaslar,

orhan976 rumuzlu arkadasimizin atif yaptigi habere / yoruma istinaden bir konuya dikkat cekmek ve degerli goruslerinizi almak isterim:

Cogumuz biliyoruz ki Turkiye bira piyasasi muhtelif nedenlerle buyumese de (hatta kuculuyor), Tuborg'un satislarinda son 5-6 senedir bir artis var ve dolayisiyla ic pazar payi yaklasik %38-40 a vurdu. Ozellikle Trakya ve Ege de daha da yukarida oldugu soyleniyor.

Ve Tuborg yonetimi hala yatirim vs. den bahsediyor. Bu yatirimin yeni hatlarla beraber kapasite artisindan ziyade mevcut hatlarda verimlilik arttirma uzerine olmasi gerektigi dusuncesindeyim. Sebebi de %40 lara varan pazar payindaki artisin artik yavaslamasi ve hatta bir sekilde gerilemesi yonundedir.

Yanlis anlasilmak istemem ama koskoca Efes Pilsen'in (zamanin kral birasi) pazarda bu kadar zaaf icerisinde bulunmasi ve son birkac senede %25 e varan pazar payi kaybini hazimsamasi bana garip geliyor. Mevcut gidisati etkileyecek bir oyun degistiriciye ihtiyaclari var, aksi taktirde ya cok cok kuculecekler ya da Turkiye operasyonlarini da ama SabMiller ama ABInbev e devredecekler.

Ingilizlerin bir sozu vardir "too good to be true", Tuborg icin hersey bu kadar guzel olmasa gerek.

Birkac yorum alsak?

3. Bu haberde enerji icecegi lafida gecmekte birara enerji icecegi vardi hala uretiyorlarmi bilmiyorum. Eskiden Tuborg mesrubat vardi hatta kapagindan para cikardi cok belkide tekrar gundeme gelmeli....

4. Mesrubatin reklam eski reklam afisini buldum.

5. Bira severlerin evde kendi biralarini yapabilmeleride onemli bir gelisme.

ASUS_Z012S cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. şimdi hocam birşey sorucam tuborg hissesi alsam günaha girermiyim

7. Bu bilançoyla bugün bile (-) ........

8.  Alıntı Originally Posted by tekinn Yazıyı Oku
    Bu bilançoyla bugün bile (-) ........
    Boyle zamanlarda deli oluyorum seytan diyo ya sat alayini dib yaptirt yada bas butun parayi ziplat hisseyi. Sonra seytana uyma diyorum kendime

Sayfa 28/181 İlkİlk ... 1826272829303878128 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •