Sayfa 73/181 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 577 - 584 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1. 2006 dan beri Tborg hissesi ile ilgiliyim.Zaman zaman aldım sattım .Bir ara tüm portföyüm sadece tborg daydı.

Genel kurullara katıldım heryıl gelen bilançoyu inceledim.

Kısa özet geçersek firma israil liklere geçtikten sonra finansal yapısını çok geliştirdi ve güzel kara geçti bu yılda oldukça cezbedici bir temettü dağıtacak.

Ürün lezet olarak çok geliştirildi. Pazar payını heryıl Efes ten alarak neredeyse stoksuz çalışmaya başladı.

Yönetim güzel isreal liler bu ticaret işini zaten çok iyi bilirler. CFO ve CEO boğaziçi mezunu akıllı arkadaşlar.

Buraya kadar güzel şeyler yazdık. Peki nden bu hisse bu kadar hareketsiz ve yatırımcı toplayamıyor.

Bence en önemli nedeni halka açık gözüken kısmı ( bu kısımın zaten çok büyük kısmı yabancı fonlarda) çok az olması , tahtanın derinliğinin olmaması ve bu nedenle hisse hjeryıl karını arttırsada, temettü de dağıtsa yüksek sermayenin bu tahtaya gelmemesi olarak görülebilir.

Benim naçizane kanım karlılığını devam etttirdiği sürede temettü/fiyat oranını arttırdığı için uzun dönem içinde cazip hale gelecektir.

Genede sektör olarak güncel hükümetin pekte sevmediği bir konumdayız,aldığı vergi dışında tabii.

Sonuç olarak sığ tahtanın nasıl derinleşeceği konusunda pek olumlu bakamıyorum. Geçmişte hissenin 2 lerde 12 ye geliş trendide kalmadı gibi.

2. iki gün öncenin takasinda doçe 300 bin lot çıkmış alıcı bireysel emeklilik fonları gözüküyor. yorumlayabilecek var mı ?

3. Yeni hafta yeni umutlar
    31 Mart Yerel Seçim anketimize bakmadan ve katılmadan geçmeyin derim...
    Çok ilginç sonuçlar var....

http://www.hisse.net/topluluk/showth...46#post3222246

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4.  Alıntı Originally Posted by financier Yazıyı Oku
    iki gün öncenin takasinda doçe 300 bin lot çıkmış alıcı bireysel emeklilik fonları gözüküyor. yorumlayabilecek var mı ?
    28 şubat tarihinden ünlü ak yatırıma sattı bu malı .Muhtemel yüksek temettü ödemesi kap a düşmeden tahtayı baskıladılar kendinlerince...

Zaten 1 mart ta tahta yüksek açtı haberden dolayı. İzliyorsanız tahtayı önce çıkarıp tekrar alta verdiler şimdi gene yükseliyor. Malı alıp yükselmek istiyorlar zira ama tahtaya gelen gerçek satıcı yok gibi.

Emekli fonunun mala girmesi güzel zira onlar kar amaçlı alır hep. Bakalım görelim neler olacak uzun süre sessiz kalan Tborg tahtasında.

5.  Alıntı Originally Posted by izmirli Yazıyı Oku
    28 şubat tarihinden ünlü ak yatırıma sattı bu malı .Muhtemel yüksek temettü ödemesi kap a düşmeden tahtayı baskıladılar kendinlerince...

Zaten 1 mart ta tahta yüksek açtı haberden dolayı. İzliyorsanız tahtayı önce çıkarıp tekrar alta verdiler şimdi gene yükseliyor. Malı alıp yükselmek istiyorlar zira ama tahtaya gelen gerçek satıcı yok gibi.

Emekli fonunun mala girmesi güzel zira onlar kar amaçlı alır hep. Bakalım görelim neler olacak uzun süre sessiz kalan Tborg tahtasında.
    Nasıl bir tavsiyede bulunursunuz?Beklemeye devam edelimmi 13 15 leri yakın zamanda gelirmi

6. Temettü için 1 aydan az zaman var, ş ufiyattan temettüyü kesse 9 TL altına geliyor fiyat.
    kesinlikle 2019-2020 için takip edilmesi gereken bir hisse...
    Yazılarımın tamamı (SPK) Sermaye Piyasası Kanunu ; md 101, md 103, md 104, md 106, md 107, md 110 ve tüm ilgili maddeleri kapsamında yatırım danışmanlığı olarak değerlendirilemez. Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

7. O kadar temettü veriyor. Şirket karını arttırıyor. Ama hep düşüyor. 10,70'i bile kıramıyor. İyice bezdirdi.

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 73/181 İlkİlk ... 2363717273747583123173 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •