Sayfa 170/181 İlkİlk ... 70120160168169170171172180 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Sn. uzunvade87, ironi yapmıştım ben, ciddiye almadınız umarım Maliyetim şu anki fiyatın biraz üstünde ve yaklaşık 6 aydır bekliyorum, kolay kolayda zararına satmam, sabırlıyımdır. İllaki er yada geç hak ettiği değerlemeye gelecektir diye düşünüyorum. Saygılar.
    Tesekkur ederim olabilir farkli bakis acisi ogrenebilir miyim diye dusundum;)
    Turk tuborg u zamaninda dusuk fiyata alip 11 lerde satmistim.heo kazandiklarimizi anlatiriz ya neyse;)
    Sonra ordan gelen parayla turk traktor ve sigorta sirketlerine eklemistim buna nasil kiydim diye hayiflanirken 12 lerde bir daha yuklu alim yapip birakmistim kendi kendine buyusun diye yabancisi olmadigim bir sirket.
    Pazar payi ihracat gücü bir de tadi güzel;) sirketi seviyorum islem.hacmi dusuk olmakla beraber dursun satmam ben bunu dedigim bir sirket.ve sirketlerdr genelde ürün girdisini fln iplemem eger rekabet gucu yuksek ve ihracat payi tatmin edici ise benim icin zaten maliyetlerini yansitiyor ve etkisi cok hissedilmiyor bir zaman sonra.Ve bu maliyet girdisi hisse uzerinde beklenen etkiyi yapmayabiliyor.illa yapar diyr bir kaide.yok bence.ben o tarz bir tokat yemedim ole diyim acaba ogrenebilcegim bir sey mi var diye dusundum.Olabilir belki ben yaniliyorum.
    Ama dedigim gibi siz de pekala bilirsiniz kisi nerden gelen parayi koydu o onemli.
    Simdi parcali maastan bir miktarla alinan hisse ile cok dusukten alinmis bir hissenin fevkalede katlamasi sonrasi gelen parayla alinan hisdedeki bekleme sabri cok farkli olabilir.
    Kisilerin yatirim hikayesi farkli oluyor.
    Tupras ornegin var bende son zamanlarda cok tokat yedi ben o kagida 2012 fln girmistim.haliyle cok da az olsa da rup yatiimdan once ekleme yapmistim.Gecen sene pandemide sert hareketine dayanabildim gormezden geldim.bu tarz farkliliklar olabiliyor.
    Simdi diyorlar ki portfoyde su kadar hisse olmali.bende 29 sirket var coca cola eklemeyi dusunuyorum biraz aldim.her hisse farkli oranda oldugu icin arada genel kaydirma fren sistemi gibi seyleri kullandigim icin fevkalede kazanclar oluyor.haliyle genel gecer kurallar yok sirketler icin.
    Turk tuborg un ben ileride daha da buyuyecegini dusunuyorum.beklentim o yonde.
    Uretim miktari artar pazar payi artar ihracat orani ortar vs bunlar hep kâr demek.
    Sadece girdi fiyatina bakarak hisse degerlendirmesi yapmak bana cok uygun degil belki paralel de hareket ediyordur bilmem.
    Demir celik sirketleri var bende eregli isdemir demir fiyatlarina bakmam mesela brni ilgilendirmez.ben sirketin ne yaptigina bakarim.boyle bakmak daha saglikli gibi.
    Yaniliyor olabilirim.
    Mesela otomotiv var bende eskiden beri ford yuzde 20 oraninda yuzde 5 oraninda tuoras var yuzde 3 oraninda aksa var gibi farkliliklar var.Tofas da var o fordun yarisi kadar.Tofas a ekleme yapmistim pandemide bekleyen temettulerle haliyle o oran daha iyi yerlere geldi.
    Okuyan yazan arkadaslara acizane tavsiyem su ki pandemi oldugunda evde yatirimci iliskilerine baglanip tofas ta elektrikli araclar ne alemde napiyoruz diye sormustum.Ki tam kapanma ve asisizlik vardi.yatirimci iliskileri sasirmisti hatta.Bunu maharet icin soylemiyorum.Tek parametlerdrn ziyade biz sirketlerin isi nasl yaptiginin sonucuna bakmamiz lazim.
    Bugday fiyatlari artmis mi bunu sirket dusunsun o kadarini da biz dusunmeyelim.
    İyi patron
    Ar ge
    Pazar liderligi
    İhracat
    Bu kriterlerim var.
    Cok uzun oldu affedin.
    Syg ytd

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Bu hisseyi alıyorsanız buğday fiyatını takip edeceksiniz.

Yok 1 milyona ev varmış şimdi 700kmiş falan hikaye. Böyle düşünerek para kazanamazsınız tokatlarlar sizi borsada. Belki de evin değeri 700k'di gerçekte ?

1 sene önceye göre %10 zarar etmişmiş. E ondan önceki sene de %100 arttı. Onu niye konuşmuyorsun ?

Buğday fiyatları 8 senenin en yükseğine gelmiş. Bunları satış fiyatına yedirebilecek mi tuborg ? Bunları düşünmeden bu şirkete yatırım yapmayın. Göreceli kıyaslamalara aldanmayın.
    Hikayeymis.. Hadi ordan..

Euro-dolar bazlı hisse fiyatına-grafigine; firmanın pazar payi-ciro-satis ve karlılık büyümesine bak, ondan sonra gel..

3. Ben hisse düşecek ya da yükselecek demiyorum.

Siz bir şirkete ortak oluyorsunuz ve bu şirketin girdi maliyetlerinden biri 8senenin tepesinde. Ben ortak olarak 1.si bu girdinin toplam maliyete oranı ne bakarım? şirket bu yükselişe karşı ne gibi aksiyonlar almış bakarım. Bunları bilmeden de ortak olmam.

Bu hisse çok düştü euro bazında çok düştü dolar bazında çok düştü geçen seneye göre şu kadar düştü diye atlarsanız afedersiniz malı kucağınıza verirler.

Hisse alırken şirkete ortak olur gibi düşünmek lazım "ben ne düşüneceğim yönetim düşünsün maliyetleri" derseniz olmaz.

4.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Tesekkur ederim olabilir farkli bakis acisi ogrenebilir miyim diye dusundum;)
    Turk tuborg u zamaninda dusuk fiyata alip 11 lerde satmistim.heo kazandiklarimizi anlatiriz ya neyse;)
    Sonra ordan gelen parayla turk traktor ve sigorta sirketlerine eklemistim buna nasil kiydim diye hayiflanirken 12 lerde bir daha yuklu alim yapip birakmistim kendi kendine buyusun diye yabancisi olmadigim bir sirket.
    Pazar payi ihracat gücü bir de tadi güzel;) sirketi seviyorum islem.hacmi dusuk olmakla beraber dursun satmam ben bunu dedigim bir sirket.ve sirketlerdr genelde ürün girdisini fln iplemem eger rekabet gucu yuksek ve ihracat payi tatmin edici ise benim icin zaten maliyetlerini yansitiyor ve etkisi cok hissedilmiyor bir zaman sonra.Ve bu maliyet girdisi hisse uzerinde beklenen etkiyi yapmayabiliyor.illa yapar diyr bir kaide.yok bence.ben o tarz bir tokat yemedim ole diyim acaba ogrenebilcegim bir sey mi var diye dusundum.Olabilir belki ben yaniliyorum.
    Ama dedigim gibi siz de pekala bilirsiniz kisi nerden gelen parayi koydu o onemli.
    Simdi parcali maastan bir miktarla alinan hisse ile cok dusukten alinmis bir hissenin fevkalede katlamasi sonrasi gelen parayla alinan hisdedeki bekleme sabri cok farkli olabilir.
    Kisilerin yatirim hikayesi farkli oluyor.
    Tupras ornegin var bende son zamanlarda cok tokat yedi ben o kagida 2012 fln girmistim.haliyle cok da az olsa da rup yatiimdan once ekleme yapmistim.Gecen sene pandemide sert hareketine dayanabildim gormezden geldim.bu tarz farkliliklar olabiliyor.
    Simdi diyorlar ki portfoyde su kadar hisse olmali.bende 29 sirket var coca cola eklemeyi dusunuyorum biraz aldim.her hisse farkli oranda oldugu icin arada genel kaydirma fren sistemi gibi seyleri kullandigim icin fevkalede kazanclar oluyor.haliyle genel gecer kurallar yok sirketler icin.
    Turk tuborg un ben ileride daha da buyuyecegini dusunuyorum.beklentim o yonde.
    Uretim miktari artar pazar payi artar ihracat orani ortar vs bunlar hep kâr demek.
    Sadece girdi fiyatina bakarak hisse degerlendirmesi yapmak bana cok uygun degil belki paralel de hareket ediyordur bilmem.
    Demir celik sirketleri var bende eregli isdemir demir fiyatlarina bakmam mesela brni ilgilendirmez.ben sirketin ne yaptigina bakarim.boyle bakmak daha saglikli gibi.
    Yaniliyor olabilirim.
    Mesela otomotiv var bende eskiden beri ford yuzde 20 oraninda yuzde 5 oraninda tuoras var yuzde 3 oraninda aksa var gibi farkliliklar var.Tofas da var o fordun yarisi kadar.Tofas a ekleme yapmistim pandemide bekleyen temettulerle haliyle o oran daha iyi yerlere geldi.
    Okuyan yazan arkadaslara acizane tavsiyem su ki pandemi oldugunda evde yatirimci iliskilerine baglanip tofas ta elektrikli araclar ne alemde napiyoruz diye sormustum.Ki tam kapanma ve asisizlik vardi.yatirimci iliskileri sasirmisti hatta.Bunu maharet icin soylemiyorum.Tek parametlerdrn ziyade biz sirketlerin isi nasl yaptiginin sonucuna bakmamiz lazim.
    Bugday fiyatlari artmis mi bunu sirket dusunsun o kadarini da biz dusunmeyelim.
    İyi patron
    Ar ge
    Pazar liderligi
    İhracat
    Bu kriterlerim var.
    Cok uzun oldu affedin.
    Syg ytd

Estağfurullah Sn. uzunvade87, iyi bir fikir alışverişi oldu. Bilgilendirmeler için teşekkürler. Aşağı yukarı, yatırım tarzımız birbirine benziyor. Bende yaklaşık 25 yıldır borsa yatırımcısıyım, sevabıyla, günahıyla, ama çok şükür beklentilerimi fazlasıyla karşıladı sayılır. Eskiden bende fazla şirket hissesi bulunduruyordum ama, son yıllarda belki yaşım itibari ile daha az hisse bulunduruyorum. Portföyümde ana hisse olarak Alkim, büyüme hissesi olarak Dnısı, Dökta, girişim olarak Hdfgs, temettü olarak Tborg, yeniden yapılanma hissesi olarak Sktas ve 2013 ten beri uygun yerlerden alıp sattığım az bir miktar İsbir var.
    Saygılar, bol kazançlar..

5.  Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Estağfurullah Sn. uzunvade87, iyi bir fikir alışverişi oldu. Bilgilendirmeler için teşekkürler. Aşağı yukarı, yatırım tarzımız birbirine benziyor. Bende yaklaşık 25 yıldır borsa yatırımcısıyım, sevabıyla, günahıyla, ama çok şükür beklentilerimi fazlasıyla karşıladı sayılır. Eskiden bende fazla şirket hissesi bulunduruyordum ama, son yıllarda belki yaşım itibari ile daha az hisse bulunduruyorum. Portföyümde ana hisse olarak Alkim, büyüme hissesi olarak Dnısı, Dökta, girişim olarak Hdfgs, temettü olarak Tborg, yeniden yapılanma hissesi olarak Sktas ve 2013 ten beri uygun yerlerden alıp sattığım az bir miktar İsbir var.
    Saygılar, bol kazançlar..
    Size de bol kazanclar dilerim...

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

7. TBORG Konsolide 2021/9 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): 617618000 Yıllık Değ%:45 #TBORG

📌09.11.21
    ➡️Piyasa Değ.=5,556,817,199
    ➡️F/K=7.76
    ➡️PD/DD=2.37
    ➡️PD/EFK=6.41
    ➡️EV/EBITDA=4.02
    ➡️Nakit=821,045,000
    ➡️Finansal Borç=92,505,000
    ➡️Net Tic. Alacak=738,424,000 https://t.co/x7EnJ7tpfs

100 ker klubune bekliyoruz.ytd

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 170/181 İlkİlk ... 70120160168169170171172180 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •