Sayfa 153/181 İlkİlk ... 53103143151152153154155163 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    Son dört ayda emeklilik ve normal fonlar ile yabancının sattığı yaklaşık 3.8 milyon hisseyi kimler ne amaçla almıştır? Bir fikriniz var mı?

Tahtanın eski oyuncusu ile yeni alıcı/alıcıların rekabeti nereye varır sizce?
    Bu konuda yorum yapmak akıl okumak gibi ama biraz fikir yürütelim. Hisse 4 tavan serisini 54.00 fiyat beklentisinin Poip ten çıkmak için gerekli olması gibi bir algı içerisinde gerçekleştirdi. BU hareket çok ilginç bir şekilde sonuçlandı. 21.xx deki tavan kimse satış yapamadan 17:31 de devre kesme ve taban ile sonuçlandı. Bu arada yaklaşık olarak 250.000 adet hisse satışı tek bir kurum tarafından yapıldı. Neyse çok fazla detay konuşmaya değmez. Sonuç olarak Fon satışları 17.00 gibi bir fiyat aralığında gerçekleşti. Hİssede beklentileri olanlar 54.00 fiyat beklentisi olanlar, şirketin %5 in üzerine çıkartacağına oynayanlar yabancı fona satılacağını düşünenler idi. Şimdi bu beklentilerin hiç biri şimdilik gerçekleşmeyeceğine göre kalanların kim olduğunu bilmiyorum. Umarım bu dağınıklık bir süre sonra netleşir. Daha önce söylediğim kriterler geçerli. İyi şirkete yatırım yapmak zordur.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

2.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    ..... Daha önce söylediğim kriterler geçerli. İyi şirkete yatırım yapmak zordur.

Evet var böyle bir durum maalesef, 1.5-2 yıl kartonda bekledim durdum %30 al-sat yaparak. bu arada diğer bedelsiz kağıtları uçtu karton en sonda yaptı yapacağını. Sağolsun beklememe değdi fazlası ile ama şirketin büyüyen yapısı ve karlılığının artması hep köstek oldu sanki süreçte YTD

3.  Alıntı Originally Posted by BeerIsGold Yazıyı Oku
    Bu konuda yorum yapmak akıl okumak gibi ama biraz fikir yürütelim. Hisse 4 tavan serisini 54.00 fiyat beklentisinin Poip ten çıkmak için gerekli olması gibi bir algı içerisinde gerçekleştirdi. BU hareket çok ilginç bir şekilde sonuçlandı. 21.xx deki tavan kimse satış yapamadan 17:31 de devre kesme ve taban ile sonuçlandı. Bu arada yaklaşık olarak 250.000 adet hisse satışı tek bir kurum tarafından yapıldı. Neyse çok fazla detay konuşmaya değmez. Sonuç olarak Fon satışları 17.00 gibi bir fiyat aralığında gerçekleşti. Hİssede beklentileri olanlar 54.00 fiyat beklentisi olanlar, şirketin %5 in üzerine çıkartacağına oynayanlar yabancı fona satılacağını düşünenler idi. Şimdi bu beklentilerin hiç biri şimdilik gerçekleşmeyeceğine göre kalanların kim olduğunu bilmiyorum. Umarım bu dağınıklık bir süre sonra netleşir. Daha önce söylediğim kriterler geçerli. İyi şirkete yatırım yapmak zordur.

3.8 milyon hisse tek elden alındıysa 250 binlik satis kıl-tüy etkisi yapar.

Bu yil borsaya gelen 600 bin yeni keklik sayesinde borsa oyuncuları bu yıl çok para kazandı. Overall'ları uzaya çıktı.

Telegram grupları, onbinlerce takipçili twitter hesapları borsada eskinin tüm ezberlerini nerdeyse bozdu. Adamlar, bedelli açıklayan içi boş şirketlere bile tavan attırıyorlar.

Mevcut para bollugunda Arzum gibi ederinin 5 katından piyasaya sürülen bir hisseye bile nerdeyse yüz kat talep gelen bir donemde Tuborg satış ve karlılık rakamlarıyla göz kamaştırıyor.

Üstelik piyasadaki lot sayısı çok düşük..

Para bolluğu devam ettiği sürece POIP'de işlem görse bile Tuborg buralarda kalmaz diye düşünüyorum.

Hayırlısı olur inşallah...

4.  Alıntı Originally Posted by TUNGA Yazıyı Oku
    3.8 milyon hisse tek elden alındıysa 250 binlik satis kıl-tüy etkisi yapar.

Bu yil borsaya gelen 600 bin yeni keklik sayesinde borsa oyuncuları bu yıl çok para kazandı. Overall'ları uzaya çıktı.

Telegram grupları, onbinlerce takipçili twitter hesapları borsada eskinin tüm ezberlerini nerdeyse bozdu. Adamlar, bedelli açıklayan içi boş şirketlere bile tavan attırıyorlar.

Mevcut para bollugunda Arzum gibi ederinin 5 katından piyasaya sürülen bir hisseye bile nerdeyse yüz kat talep gelen bir donemde Tuborg satış ve karlılık rakamlarıyla göz kamaştırıyor.

Üstelik piyasadaki lot sayısı çok düşük..

Para bolluğu devam ettiği sürece POIP'de işlem görse bile Tuborg buralarda kalmaz diye düşünüyorum.

Hayırlısı olur inşallah...
    Ben aslında sağda solda yazılsın, şirket olmayan fiyatlardan işlem görsün istemiyorum. Bir yatırımcı olarak olması gerektiği ya da hak ettiği çarpanlar ile işlem görsün istiyorum. Şirketin iyi olduğunu bilen sayısı maalesef az ve herkes bir koyup bir kaç haftada iki alma derdinde. Neyse giden gider kalan kalır. Telegram grubu mu Twitter fenomenleri mi götürür bilmem.
    Akıllı ol, "POZİSYONLANMA", FLAT eskiden candı. SEMER seçilirken, EŞEĞİN fikri değil, ÖLÇÜSÜ alınır..! Demem o ki : İNSANSAN fikrini, EŞEKSEN ölçünü alırım...!

5. Ocak 2015 te 3.20 den başlayan TBORG hisse maceramı hisseleri satarak sonlandırdım. Özellikle POİP' e girme durumundan dolayı hisseyi boşalttım. Yıllardır sürekli karını arttıran ve kasasında nakit parası olan bir firma. Yönetim kurulunun borsa hareketlerine karşı ilgisiz kalması ve hissenin bir türlü hakettiği yerlere gelememesi satış kararında etkili oldu. Hissede kalan arkadaşlar morallerini bozmasınlar. TBORG' un pazar payı çok arttı, Kanada' da yaşayan akrabalar foto atmışlar, raflarda Tuborg biralar, arkasında Made in Türkiye yazısı. Satışları bir tek yurt içi olarak düşünmemek lazım. Hissede kalan arkadaşlara bol kazançlar dilerim.

6. Son saniyede yarın için bir göz kırptı sanırım. Bakalım ne yapacak? Hissenin piyasadaki hisse oranı çok az olduğu için ve yeni yıla girerken belki bişeyler olur diye yeni aldım.
    Mali durum çok iyi ama kimse elinden tutmamış yavrucağın.)

7.  Alıntı Originally Posted by hobi Yazıyı Oku
    Son saniyede yarın için bir göz kırptı sanırım. Bakalım ne yapacak? Hissenin piyasadaki hisse oranı çok az olduğu için ve yeni yıla girerken belki bişeyler olur diye yeni aldım.
    Mali durum çok iyi ama kimse elinden tutmamış yavrucağın.)
    Poip pazarı inşallah iyi günlerin başlangıcı olur.Gemiyi terketmek yok.

8. Sürekli işlemin son saatindeyiz, ALGYO pozisyonumun bir kısmını azaltıp TBORG ekleme yapacağım.

Serbest marj kumarı oynayacağım.

Sayfa 153/181 İlkİlk ... 53103143151152153154155163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •