Sayfa 7/181 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 49 - 56 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1. Efesten çok daha kaliteli bira ,adamlar üşenmediler ,kutu biraların içilecek kısmının üzerini kapadılar, ama hacim diye bişey yok hissede

2.  Alıntı Originally Posted by Diegotristan Yazıyı Oku
    Bu seneki genel kurul tarihini bilmiyorum. Geçen sene 29 Mart'taki yönetim kurulundan çıkan sonuç olarak temettü ödenemeyecek diye açıklama yaptılar.
    kap.gov.tr den takip edin yarın sabah veya akşam gibi haber düşebilir.

3.  Alıntı Originally Posted by cogito Yazıyı Oku
    Efesten çok daha kaliteli bira ,adamlar üşenmediler ,kutu biraların içilecek kısmının üzerini kapadılar, ama hacim diye bişey yok hissede
    halka açık kısım düşük dostum %5

4. Bu sene ıle olgılı bır karar cıkmadı daha ınsallah bu ay ıcınde yapılacak yonetım kurulunda kar payı dagıtılabılır yonun de karar cıkar

5.  Alıntı Originally Posted by yaman586 Yazıyı Oku
    Bu sene ıle olgılı bır karar cıkmadı daha ınsallah bu ay ıcınde yapılacak yonetım kurulunda kar payı dagıtılabılır yonun de karar cıkar
    bilançoda eksi olan kalemler var hala 2016 yılından dağıtamayabilir. 2017 için umutluyum

6. 2016 yılında Türk Tuborg
    portföyünde; süper premium bira segmentinde
    Corona, Leffe Brune, Leffe Blonde, Leffe
    Radieuse, Hoegaarden, Weihenstephan, Kilkeny ve
    Guinness,

standart segmentte Tuborg Gold, Tuborg
    Amber, Tuborg Fıçı, Tuborg Special ve Carlsberg

ekonomik bira segmentinde ise Skol ve Venüs
    markaları yer almaktadır.

7. ""Galiba 3 aya yaklaşmış yorum yazmayalı...
    230 olan yıl sonu kar beklentimi 238' e çıkartıyorum.
    "Fazla temettü dağıtmasalar iyi olur" fikrimden, dağıtabilecekleri maksimum temettüyü dağıtsınlar düşüncesine geçiyorum.""

Günaydın, eski forumda yazmıştım yukarıdaki yazıyı. (Ocak ayında)
    Bayağı tutturmuşum Herkese bol kazançlar.
    Yatırım tavsiyesi değildir, yazdıklarım şahsi düşüncelerimdir.

8. Türk Tuborg (TBORG, Pozitif): Türk Tuborg'un 4. çeyrek net dönem karı 55,9mn TL ile 2015'in aynı döneminin 2,3 katına çıkmıştır. Karın artmasındaki ana faktör brüt kardaki artış ve yatırım faaliyetlerinden kaynaklanan yüksek gelirler olmuştur. Dördüncü çeyrekte satış gelirleri %17,6 oranında artan şirketin brüt karı ise %22,5 oranında yükselerek 130,8mn TL olmuştur. Operasyonel giderler yüksek pazarlama giderleri sebebiyle %34,4 artışla 93,2mn TL olmuştur. Tuborg diğer faaliyetlilerinden 4Ç2015'te 5,2mn TL'lik gider kaydederken 4Ç2016'da sadece 362bin TL gider kaydetmiştir. Bu gelişmeler neticesinde faaliyet karı %15,5 artarak 37,2mn TL olmuş ve güçlü bir görüntü sergilemiştir. Yatırım faaliyetlerinden 4Ç2015'teki 166bin TL'lik giderin aksine 2016'da 34,8mn TL gelir yazılmıştır. Şirketin finansman öncesi faaliyet karı 4Ç2015'teki 32mn TL'nin 2,2 kat üzerinde 72mn TL olmuştur. Finanssman tarafında ise 2,5mn TL'lik gider kaydedilmiştir. 2015'in aynı dönemindeki finansman gideri 1,5mn TL idi. Tüm bunların etkisiyle net dönem karı 2015 son çeyreğe göre 31,4mn TL artarak 55,9mn TL olmuştur. Dördüncü çeyrek net dönem karıyla birlikte 2016 yılı 236,9mn TL kar ile sonuçlanmıştır. 2015'teki net dönem karı 157,8mn TL idi.

Sayfa 7/181 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •