Sayfa 125/181 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 993 - 1,000 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by konkasor34 Yazıyı Oku
    böyle kötü bir günde 18 görmüş ama malesef satamadık...yukarıdaki haberin tuborg a etkisi ne olur sizce yorumlar mısınız...bilanço da yakında gelir...
    hocam olimp'e etkisi berbat oldu herkes hisse satacak yukarı çeker diye bekleyen ky hayal kırıklığına uğradı hisseyi gömdüler %6,79 düştü.
    Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir. Bu işi bilsem sürekli kaybetmem

Borsada ortaklıktan çıkma ve satma haklarıyla ilgili yeni tebliğ taslağı.

https://www.borsagundem.com/haber/bo...aslagi/1527869

OLMIP gibi karar alabilir lakin olmıp %95 toplayamamıştı ve 10 yıldır çıkmaya uğraşıyordu.

Bizim düzenlemesini yaptırdığımız metinde %98 ele geçirmeliyken

Şimdi bu tebliğiyle %95 düşmüş durumda görüş için spk link vermiş.

Burada spek varsa tahtayı yukarı çekebilir.YTD

Birde yeni alım yapıp ortaklıktan çıkarma kararı verebilir şirket.

O aldığı rakamda baz alınır.

YTD.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

3.  Alıntı Originally Posted by kubilayhan23 Yazıyı Oku
    Borsada ortaklıktan çıkma ve satma haklarıyla ilgili yeni tebliğ taslağı.

https://www.borsagundem.com/haber/bo...aslagi/1527869

OLMIP gibi karar alabilir lakin olmıp %95 toplayamamıştı ve 10 yıldır çıkmaya uğraşıyordu.

Bizim düzenlemesini yaptırdığımız metinde %98 ele geçirmeliyken

Şimdi bu tebliğiyle %95 düşmüş durumda görüş için spk link vermiş.

Burada spek varsa tahtayı yukarı çekebilir.YTD

Birde yeni alım yapıp ortaklıktan çıkarma kararı verebilir şirket.

O aldığı rakamda baz alınır.

YTD.
    Bu hakkın kullanilmasi için ilave pay alımı yapilmasi gerekir denmiş. Bunun nasıl ne kadar olması gerektiği belirtilmemiş.

Eskiden yuzde.98 olan rakamın 95 e inmesi tborg için önemli olabilir. Ellerinde 95 ten fazla var çünkü. Kalan payları geri alabilir duruma gelecek anaortaklik.

MI MAX 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. yasar holding o lotari ucuza verecrk kadar enayi degildir heralde 1 senede uzerinde 3-4 tl temettu potansiyeli varken

5.  Alıntı Originally Posted by pharnakia Yazıyı Oku
    hocam olimp'e etkisi berbat oldu herkes hisse satacak yukarı çeker diye bekleyen ky hayal kırıklığına uğradı hisseyi gömdüler %6,79 düştü.

Öncelikle Kimse Kusura Bakmasın Ama :BURADA AĞZI OLAN KONUŞUYOR VERİ VESAİRE VER YOK ANCA İŞKEMBE-İ KÜBRADAN ATMACA ..... KİMSE BİLGİ SAHİBİ DEĞİL ANCAK HERKES FİKİR SAHİBİ YUKARIDA VERİ PAYLAŞIYORSUN ÖNGÖRÜNÜ YAZIYORSUN HERİF ÇALIYOR KENDİ FİKRİ GİBİ HAVA ATIYOR ( BU SİZ DEĞİLSİNİZ LÜTFEN ÜZERİNİZE ALINMAYIN ONUNDA ADINI VEREYİM (BAYKO BEY )ADAMLA ALAY ETTİM ANLADI SANIRIM DA ONDAN BERİ ŞÜKÜRLER OLSUN YAZMIYOR İNTİHALCİ HERİF )
    NEYSE SONUÇ OLARAK

ARKADAŞLAR yorum önemli ancak veri yoksa olmuyor ....

GELELİM VERİLERE ;

OLMIP'IN ; 52 HAFTALIK EN DÜŞÜK FİYATI 1,62 EN YÜKSEK FİYATI 15,27 TL

YANİ YAKLAŞIK 1 YIL İÇİNDE 1 E 10 KADAR VOLATİLİTE SERGİLEMİŞ HİSSE

TBORG'TA 52 HAFTA ARALIKLI FİYATIMIZ EN DÜŞÜK 8,37 EN YÜKSEK 21,92 3 KATI BİLE DEĞİL FİYAT HAREKETİ ....

ŞİMDİ İKİSİ ARASINDA PİYASA ÇARPANLARINA VE TEMEL VERİLERE BAKALIM ;

OLMUKSAN

2015 / 03
    SATIŞLAR 496 MİLYON TLSON BİLANÇO 1054 TL İKİ KAT ARTMIŞ
    ESAS FAALİYET KARI 5 MİLYONDAN SON BİLANÇODA - 12.1 MİLYONA DÜŞMÜŞ
    PANDEMİ ÖNCESİ BİLANÇODA - 40 MİLYON TL ESAS FAALİYET KARI YAZMIŞ
    ÖZSERMAYE KARLILIĞI
    2019 / 12 = - 33,7 %
    2020/ 03 = - 28.6 %
    2020 / 06 = - 16,9 %

BU RAKAMLARA GÖRE

ŞİRKET HER SENE ÖZSERMAYESİNİ TÜKETİYOR ....

BUNA RAGMEN PD/DD 5,7

FK SÜREKLİ ZARARDA OLDUĞU İÇİN YOK

BU ARADA ŞİRKET PANDEMİ ÖNCESİDE ESAS FAALİYETİNDEN ZARARDA

FİRMA DEGERİ / FAVÖK 226 SENE

ÜSTÜNE YAKLAŞIK 100 MİLYON TL DÖVİZ CİNSİ BORCU VAR

ŞİRKETİN VERİLERİ BUNLAR BUNA RAĞMEN ŞİRKET 1 E 10 YAPMIŞ BENİM PARAMLA 1,5 TL ETMEYECEK HİSSE DÜZELTMESİNE RAĞMEN 8,38 TL

ŞİMDİ AYNI VERİLERE TBORG İÇİN BAKALIM

2015 /03 SATIŞLAR

617,5 MİLYON TL
    ESAS FAALİYET KARI 156.6 MİLYON TL
    SON BİLANÇO
    NET SATIŞLAR 2.264 TL
    NET KAR 572 .7 MİLYON TL

ZARARDA OLDUĞU BİR BİLANÇO BİLE YOK SATIŞ VE ESAS FAALİYET KARI HER BİLANÇODA İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE ARTIYOR

ÖZSERMAYE KARLILIĞI

2019 / 12 % 32.3
    2020 / 03 % 36,1
    2020 / 06 % 39,5

HER YIL ÖZSERMAYESİNİ YAKLAŞIK % 40 BÜYÜTÜYOR

KASASINDA 300 MİLYON TL KARŞILIGI DÖVİZ'İ VAR ESAS FAALİYET DIŞINDA KUR FARKINDAN KAR YAZIYOR

FİRMA DEĞERİ / FAVÖK 6,5 SENE

F/K : 11.9

PD/DD 3,9

sONUÇ OLARAK KIYAS YAPIYORUZ AMA NEYLE NEYİ KIYASLIYORUZ MERCEDES S LONG 5000 İLE KAĞNI ARABASINI MI
    ÜSTÜNE
    YUKARDA DEMİŞSİNİZ KY MAĞDUR OLDU KY YATIRIMCI BU AKILLA DAHA ÇOK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAR ŞİRKETİN KENDİNE FAYDASI YOK YATIRIMCISINA NE HAYRI OLACAK ÜSTAT YAPMAYIN ..... ARAŞTIRMADAN BİLGİSİ OLMADAN KULAKTAN DOLMA HİSSE ALIYOR .....

TBORG SANKİ OLMİP GİBİ 1E 10 GİTMİŞ 80 KÜSÜR LİRA OLMUŞ DÜZELTME YAPACAK GİBİ YAZIYORSUNUZ .....

ŞİRKETİN DEĞERİ HİSSE BAŞI UCUZ VERİLERİDE BURADA YAZDIM BU FİYATTAN ŞİRKET % 6 SINI BORSAYA KOTE ETSE (DOLAŞIMDAKİ PAYI % 10 A ÇIKARSA) BU HESABI YAPAN BİR BEN DEĞİLİM FONLARDAKİ ADAMLARDA YAPIYOR HAVADA GİDER YADA SİZİN BÖYLE BİR ŞİRKETİNİZ OLSA BU PARADAN ŞİRKETİNİZİN % 6 SINI SATARMISINIZ ..... YUKARIDA YAZMIŞSINIZ ADAM NEREDEYSE 1,5 LİRA ETMEYEN MALINI 10 LİRADAN BORSAYA SOKACAK TBORG BURALARDAN HİSSESİNİ BORSAYA KOTE EDECEK .... SİZCE BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ ?

BENİM 200 bin TLNİN ÜZERİNDE SADECE BU TAHTADA POZİSYONUM VAR AŞAĞI BASARLARSA UMARIM BASARLAR EN AZ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIM POZİSYONUMU SİZİN İÇİN KÜÇÜK PARALAR OLABİLİR ANCAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ MEBLAĞLAR

O YÜZDEN RİCA EDİYORUM ARKADAŞLAR YORUM YAPARKEN LÜTFEN VİCDANLI OLUN

BEN HİSSE TAHTA KÖTÜLENMESİN DEMİYORUM SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN ANCAK VERİ PAYLAŞILSIN

SAYGILARIMLA

İYİ BAYRAMLAR

BURADA YAZDIĞIM HİÇ BİR ŞEY YTD ......

6. Cümleten iyi bayramlar..

Sayın ,, investment34,,dayatalı analiniz için kendi adıma size teşekkür ederim.
    Mevlana'nın bir sözü vardır,, Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayın,, der, tabi bilgi sahibi olmak içinde, bu konularda çok okuma yapmak, etüt etmek gerek. Belli ki bu konuda bilgi sahibisiniz.
    Borsa, hissede yeni bir yatırımcı olarak, şirketin yayınladığı raporları kendi adıma, okumaya anlamaya çalışıyorum.
    Elimizdeki verilere göre Tborg için bu fiyatlar çok düşük olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma Mayıs ayına kadar buradayım.
    Asıl konu, birçok yatımcının kafasını karıştıran % filli dolaşım payının şirket tarafından nasıl yapılacak olması. Şirketten bu konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yok. Açıklama da gelmeyince dediğiniz gibi atmasyon başlıyor, buda bilgi kirliği yaratıyor.
    Bu tur durumlarda geçmişte maalesef çok kotu örnekler var çok kişinin canı yandı mağdur oldu.
    Bütün bunların ışıdığında sizce filli dolaşım hissede nasıl yapılacaktır?
    Olasılıklar nelerdir, hisse fiyatına nasıl yansıyacaktır bu konuyla ilgili mutlak bir öngörünüz vardır burada paylaşırsanız seviniriz.

Kendi adıma şimdiden teşekkür ederim.

7. 3-4 tane olasılık var ben forumda yukarida bir yerde ne bekledigimi kendi gorusum cercevesinde yazdim bakacagim bulursam paylasirim

Asla ytd

Saygilarimla
     Alıntı Originally Posted by tusedu306 Yazıyı Oku
    Cümleten iyi bayramlar..

Sayın ,, investment34,,dayatalı analiniz için kendi adıma size teşekkür ederim.
    Mevlana'nın bir sözü vardır,, Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olmayın,, der, tabi bilgi sahibi olmak içinde, bu konularda çok okuma yapmak, etüt etmek gerek. Belli ki bu konuda bilgi sahibisiniz.
    Borsa, hissede yeni bir yatırımcı olarak, şirketin yayınladığı raporları kendi adıma, okumaya anlamaya çalışıyorum.
    Elimizdeki verilere göre Tborg için bu fiyatlar çok düşük olduğunu düşünüyorum. Kendi adıma Mayıs ayına kadar buradayım.
    Asıl konu, birçok yatımcının kafasını karıştıran % filli dolaşım payının şirket tarafından nasıl yapılacak olması. Şirketten bu konuyla ilgili şimdilik bir açıklama yok. Açıklama da gelmeyince dediğiniz gibi atmasyon başlıyor, buda bilgi kirliği yaratıyor.
    Bu tur durumlarda geçmişte maalesef çok kotu örnekler var çok kişinin canı yandı mağdur oldu.
    Bütün bunların ışıdığında sizce filli dolaşım hissede nasıl yapılacaktır?
    Olasılıklar nelerdir, hisse fiyatına nasıl yansıyacaktır bu konuyla ilgili mutlak bir öngörünüz vardır burada paylaşırsanız seviniriz.

Kendi adıma şimdiden teşekkür ederim.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Asla ytd ...

Intihal yapildi dedigim konuda bu

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Yukarida yazdigim disinda bir yol daha var ;

Hisse basi 54 tl fiyata cikacak baska yolu yok .....

Sağlıklı fiyat oluşumu açısından önemli bir kriter olan fiili dolaşım oranı yüzde 5'in altındaki şirketlere bu oranı yüzde 5'in üzerine çıkarmaları için 1 Ocak 2021'e kadar süre verildi. Şirketler bu tarihe halka açıklığı artırmazsa payları Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda işlem görmeye devam edecek. Fiili dolaşımdaki paylarının piyasa değeri 750 milyon liradan büyük ve likidite kriterinde bir seviyeyi tutturan paylar diğer tüm kriterlere bakılmaksızın Yıldız Pazar'da işlem görecek. Fiili dolaşımdaki paylarının piyasa değeri 30 milyon liradan büyük ve temettü getirisi yüzde 10'dan büyük Alt Pazar payları Ana Pazar'a yükseltilecek. Borsada işlem görecek şirketler için aranan kota alma şartlarından halka arz edilen payların asgari piyasa değeri şartı, Yıldız Pazar için 150 milyon TL'den 200 milyon TL'ye yükseltilirken, Ana Pazar için aranan şart 50 milyon TL olarak bırakıldı.

750.000.000 / 14.000.000 = yaklasik 54 tl

Ytd .....

Sayfa 125/181 İlkİlk ... 2575115123124125126127135175 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •