Sayfa 126/181 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon
Arama sonucu : 1448 madde; 1,001 - 1,008 arası.

Konu: TBORG - Türk Tuborg

1.  Alıntı Originally Posted by deniz 36 Yazıyı Oku
    Bu hakkın kullanilmasi için ilave pay alımı yapilmasi gerekir denmiş. Bunun nasıl ne kadar olması gerektiği belirtilmemiş.

Eskiden yuzde.98 olan rakamın 95 e inmesi tborg için önemli olabilir. Ellerinde 95 ten fazla var çünkü. Kalan payları geri alabilir duruma gelecek anaortaklik.

MI MAX 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Hisselerde operasyon yapılmasından dolayı böyle bir düzenlemeye gidildi.

2. Emeklilik Fonu oranı yüksek kağıtlar da, asıl hareket Emeklilik Fonu'nun elindeki alındıktan sonra başlar. Deva da mesela 3 - 5 lira arası sattırdılar sonra kağıt kendine geldi. Bu son gelişmeler olmasaydı zaten muhterem fon yöneticileri böyle extra sahipli mümkünse hareketsiz, az kar eden hatta zarar etmesi üzerine kurulu stratejileri gereği, bu kağıdı satmazlardı. Allah bilir bu çıkış sırasında fonu yöneten kar ettirdi diye fırça bile yemiştir! Ytd.

3. 2018 yıl sonu faaliyet raporundan ;

Şirket’in toplam ihraç edilmiş sermayesinin %95,69’unu
    temsil eden hisse ile Tuborg Pazarlama’nın toplam
    sermayesinin %0,067’sini temsil eden hisse Carlsberg
    Breweries A/S tarafından International Beer Breweries
    Ltd’ye 23 Ekim 2008 tarihi itibariyle devredilmiştir. Türk
    Tuborg Yönetim Kurulu halka açıklık oranını arttırma
    yoluyla hisse senedi likiditesini destekleyecek fırsatları
    takip etmeye devam edecektir

4.  Alıntı Originally Posted by herboydalan Yazıyı Oku
    2018 yıl sonu faaliyet raporundan ;

Şirket’in toplam ihraç edilmiş sermayesinin %95,69’unu
    temsil eden hisse ile Tuborg Pazarlama’nın toplam
    sermayesinin %0,067’sini temsil eden hisse Carlsberg
    Breweries A/S tarafından International Beer Breweries
    Ltd’ye 23 Ekim 2008 tarihi itibariyle devredilmiştir. Türk
    Tuborg Yönetim Kurulu halka açıklık oranını arttırma
    yoluyla hisse senedi likiditesini destekleyecek fırsatları
    takip etmeye devam edecektir
    böyle dadlı para dünyanın hanği ülkesinde var,,
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

5. Saygısızın tekine cevap verme ihtiyacı bile duymuyorum

Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Öncelikle Kimse Kusura Bakmasın Ama :BURADA AĞZI OLAN KONUŞUYOR VERİ VESAİRE VER YOK ANCA İŞKEMBE-İ KÜBRADAN ATMACA ..... KİMSE BİLGİ SAHİBİ DEĞİL ANCAK HERKES FİKİR SAHİBİ YUKARIDA VERİ PAYLAŞIYORSUN ÖNGÖRÜNÜ YAZIYORSUN HERİF ÇALIYOR KENDİ FİKRİ GİBİ HAVA ATIYOR ( BU SİZ DEĞİLSİNİZ LÜTFEN ÜZERİNİZE ALINMAYIN ONUNDA ADINI VEREYİM (BAYKO BEY )ADAMLA ALAY ETTİM ANLADI SANIRIM DA ONDAN BERİ ŞÜKÜRLER OLSUN YAZMIYOR İNTİHALCİ HERİF )
    NEYSE SONUÇ OLARAK

ARKADAŞLAR yorum önemli ancak veri yoksa olmuyor ....

GELELİM VERİLERE ;

OLMIP'IN ; 52 HAFTALIK EN DÜŞÜK FİYATI 1,62 EN YÜKSEK FİYATI 15,27 TL

YANİ YAKLAŞIK 1 YIL İÇİNDE 1 E 10 KADAR VOLATİLİTE SERGİLEMİŞ HİSSE

TBORG'TA 52 HAFTA ARALIKLI FİYATIMIZ EN DÜŞÜK 8,37 EN YÜKSEK 21,92 3 KATI BİLE DEĞİL FİYAT HAREKETİ ....

ŞİMDİ İKİSİ ARASINDA PİYASA ÇARPANLARINA VE TEMEL VERİLERE BAKALIM ;

OLMUKSAN

2015 / 03
    SATIŞLAR 496 MİLYON TLSON BİLANÇO 1054 TL İKİ KAT ARTMIŞ
    ESAS FAALİYET KARI 5 MİLYONDAN SON BİLANÇODA - 12.1 MİLYONA DÜŞMÜŞ
    PANDEMİ ÖNCESİ BİLANÇODA - 40 MİLYON TL ESAS FAALİYET KARI YAZMIŞ
    ÖZSERMAYE KARLILIĞI
    2019 / 12 = - 33,7 %
    2020/ 03 = - 28.6 %
    2020 / 06 = - 16,9 %

BU RAKAMLARA GÖRE

ŞİRKET HER SENE ÖZSERMAYESİNİ TÜKETİYOR ....

BUNA RAGMEN PD/DD 5,7

FK SÜREKLİ ZARARDA OLDUĞU İÇİN YOK

BU ARADA ŞİRKET PANDEMİ ÖNCESİDE ESAS FAALİYETİNDEN ZARARDA

FİRMA DEGERİ / FAVÖK 226 SENE

ÜSTÜNE YAKLAŞIK 100 MİLYON TL DÖVİZ CİNSİ BORCU VAR

ŞİRKETİN VERİLERİ BUNLAR BUNA RAĞMEN ŞİRKET 1 E 10 YAPMIŞ BENİM PARAMLA 1,5 TL ETMEYECEK HİSSE DÜZELTMESİNE RAĞMEN 8,38 TL

ŞİMDİ AYNI VERİLERE TBORG İÇİN BAKALIM

2015 /03 SATIŞLAR

617,5 MİLYON TL
    ESAS FAALİYET KARI 156.6 MİLYON TL
    SON BİLANÇO
    NET SATIŞLAR 2.264 TL
    NET KAR 572 .7 MİLYON TL

ZARARDA OLDUĞU BİR BİLANÇO BİLE YOK SATIŞ VE ESAS FAALİYET KARI HER BİLANÇODA İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE ARTIYOR

ÖZSERMAYE KARLILIĞI

2019 / 12 % 32.3
    2020 / 03 % 36,1
    2020 / 06 % 39,5

HER YIL ÖZSERMAYESİNİ YAKLAŞIK % 40 BÜYÜTÜYOR

KASASINDA 300 MİLYON TL KARŞILIGI DÖVİZ'İ VAR ESAS FAALİYET DIŞINDA KUR FARKINDAN KAR YAZIYOR

FİRMA DEĞERİ / FAVÖK 6,5 SENE

F/K : 11.9

PD/DD 3,9

sONUÇ OLARAK KIYAS YAPIYORUZ AMA NEYLE NEYİ KIYASLIYORUZ MERCEDES S LONG 5000 İLE KAĞNI ARABASINI MI
    ÜSTÜNE
    YUKARDA DEMİŞSİNİZ KY MAĞDUR OLDU KY YATIRIMCI BU AKILLA DAHA ÇOK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAR ŞİRKETİN KENDİNE FAYDASI YOK YATIRIMCISINA NE HAYRI OLACAK ÜSTAT YAPMAYIN ..... ARAŞTIRMADAN BİLGİSİ OLMADAN KULAKTAN DOLMA HİSSE ALIYOR .....

TBORG SANKİ OLMİP GİBİ 1E 10 GİTMİŞ 80 KÜSÜR LİRA OLMUŞ DÜZELTME YAPACAK GİBİ YAZIYORSUNUZ .....

ŞİRKETİN DEĞERİ HİSSE BAŞI UCUZ VERİLERİDE BURADA YAZDIM BU FİYATTAN ŞİRKET % 6 SINI BORSAYA KOTE ETSE (DOLAŞIMDAKİ PAYI % 10 A ÇIKARSA) BU HESABI YAPAN BİR BEN DEĞİLİM FONLARDAKİ ADAMLARDA YAPIYOR HAVADA GİDER YADA SİZİN BÖYLE BİR ŞİRKETİNİZ OLSA BU PARADAN ŞİRKETİNİZİN % 6 SINI SATARMISINIZ ..... YUKARIDA YAZMIŞSINIZ ADAM NEREDEYSE 1,5 LİRA ETMEYEN MALINI 10 LİRADAN BORSAYA SOKACAK TBORG BURALARDAN HİSSESİNİ BORSAYA KOTE EDECEK .... SİZCE BÖYLE BİR ŞEY OLABİLİR Mİ ?

BENİM 200 bin TLNİN ÜZERİNDE SADECE BU TAHTADA POZİSYONUM VAR AŞAĞI BASARLARSA UMARIM BASARLAR EN AZ İKİ KATINA ÇIKARACAĞIM POZİSYONUMU SİZİN İÇİN KÜÇÜK PARALAR OLABİLİR ANCAK BENİM İÇİN ÖNEMLİ MEBLAĞLAR

O YÜZDEN RİCA EDİYORUM ARKADAŞLAR YORUM YAPARKEN LÜTFEN VİCDANLI OLUN

BEN HİSSE TAHTA KÖTÜLENMESİN DEMİYORUM SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN ANCAK VERİ PAYLAŞILSIN

SAYGILARIMLA

İYİ BAYRAMLAR

BURADA YAZDIĞIM HİÇ BİR ŞEY YTD ......

Yalnızca bu kadar herşeyi bildiğini iddia eden ve senelerdir de beklediğini iddia eden çok bilmiş şahsa bir Kaç lafım var naçizane:

- hiçbir kağıda aşık olacak derecede bağlanmayın. ( tuborg tamam iyi kağıt da aynı sektörde okan Aefes bu kağıttan çok daha ucuz. Yanında bir de coca cola iştirak var aefesin. Bir de yurt dışındaki iştirakleri vs gırla.)
    - senelerdir 200 milyarlık malı taşıdığını söyleyen kişi halka açıklık oranı bu kadar düşük olan bir hissede bu kadar yüksek alım yapmışsa daha çok bekler. Çünkü hiçbir spek hisseyi yükseltirken kafasına bu kadar yüklü bir mal yeme riskini alamaz. O yüzden de hareketler hep tedirgin olur. 2 gün yükseltirse üçüncü gün geri verir ki mal gelip gelmediğine bakar.
    -hiçbir forumda edepli kişiler büyük harf kullanmazlar. Büyük harfle yazı yazmak kötü anlama gelir ve ben 20 senelik bir hisse net i takip eden biri olarak bilirim ki bu forumda kötü söz söyleyen kişilere yer yoktur. Bu nedenle birçok kuşlu yerlerde yorum yapanlar olmasına rağmen hala herkesin tek değer verdiği gerçek forum kanalı hisse net tir.

Bana atfettiğiniz cümleleri aynen size gönderiyorum. Ve Allaha havale ediyorum. Sizin ilettelerinize katkı olarak yaptığım basit bir hesaplama işlemini çalıntı olarak adlediyırsanız bu forumun gerçek anlamını anlamamışsınız demektir. Bilgilerin paylaşıldığı yerdir forumlar. Ben de sizin verdiğiniz değer üzerinden basit bir hesap yaptım hepsi bu.

Başka da size cevap vermeye değmez.

Uzun olduğu için herkesten ayrıca özür diler herkese güzel pazarlar dilerim

6.  Alıntı Originally Posted by Baybo Bey Yazıyı Oku
    Yalnızca bu kadar herşeyi bildiğini iddia eden ve senelerdir de beklediğini iddia eden çok bilmiş şahsa bir Kaç lafım var naçizane:

- hiçbir kağıda aşık olacak derecede bağlanmayın. ( tuborg tamam iyi kağıt da aynı sektörde okan Aefes bu kağıttan çok daha ucuz. Yanında bir de coca cola iştirak var aefesin. Bir de yurt dışındaki iştirakleri vs gırla.)
    - senelerdir 200 milyarlık malı taşıdığını söyleyen kişi halka açıklık oranı bu kadar düşük olan bir hissede bu kadar yüksek alım yapmışsa daha çok bekler. Çünkü hiçbir spek hisseyi yükseltirken kafasına bu kadar yüklü bir mal yeme riskini alamaz. O yüzden de hareketler hep tedirgin olur. 2 gün yükseltirse üçüncü gün geri verir ki mal gelip gelmediğine bakar.
    -hiçbir forumda edepli kişiler büyük harf kullanmazlar. Büyük harfle yazı yazmak kötü anlama gelir ve ben 20 senelik bir hisse net i takip eden biri olarak bilirim ki bu forumda kötü söz söyleyen kişilere yer yoktur. Bu nedenle birçok kuşlu yerlerde yorum yapanlar olmasına rağmen hala herkesin tek değer verdiği gerçek forum kanalı hisse net tir.

Bana atfettiğiniz cümleleri aynen size gönderiyorum. Ve Allaha havale ediyorum. Sizin ilettelerinize katkı olarak yaptığım basit bir hesaplama işlemini çalıntı olarak adlediyırsanız bu forumun gerçek anlamını anlamamışsınız demektir. Bilgilerin paylaşıldığı yerdir forumlar. Ben de sizin verdiğiniz değer üzerinden basit bir hesap yaptım hepsi bu.

Başka da size cevap vermeye değmez.

Uzun olduğu için herkesten ayrıca özür diler herkese güzel pazarlar dilerim
    İyi ki Bana cevap vermeye değmiyor .... Değse ne olacak onu cok merak ediyorum , orhun yazıtları bir bu iki ...
    şimdi gelelim İNTİHALCİ beyin carpıtmalarına

Tam tarihini bilmiyorum ancak İlk tborg hissemi Eylül ayı gibi aldım Forumda yazılı Hatta Bes'imi Bozup Öyle Girdim Bakabilirsiniz sizin söylediğiniz gibi senelerdir burada Değilim ....

İkinci Konu yaptıgınızın ismi Bal gibi İntihal size iftira vs atan yok Burada yazılan Herşey burada kalıyor ispatını aşağıda paylaşırım Son olarak bir İNTİHALCİDEN EDEP dersi alacak falanda değilim ....

üçüncü konu olarak
    atıyorsunuz tek bir veri yok ancak aefes tborg ile karşılaştırabiliyorsunuz birde hangisi ucuz hangisi pahalı bir tane veri yok utanmadan yazabiliyorsunuz
    ben size bir ara aefes ile tborg karşılaştırmasını aşağıda yaparım siz yine bir yerlede kendinizinmiş gibi paylaşır sayemde havanızı atarsınız
    hangisi daha ucuz hangisi daha pahalı birde görürsünüz

7.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    Yukarida yazdigim disinda bir yol daha var ;

Hisse basi 54 tl fiyata cikacak baska yolu yok .....

Sağlıklı fiyat oluşumu açısından önemli bir kriter olan fiili dolaşım oranı yüzde 5'in altındaki şirketlere bu oranı yüzde 5'in üzerine çıkarmaları için 1 Ocak 2021'e kadar süre verildi. Şirketler bu tarihe halka açıklığı artırmazsa payları Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda işlem görmeye devam edecek. Fiili dolaşımdaki paylarının piyasa değeri 750 milyon liradan büyük ve likidite kriterinde bir seviyeyi tutturan paylar diğer tüm kriterlere bakılmaksızın Yıldız Pazar'da işlem görecek. Fiili dolaşımdaki paylarının piyasa değeri 30 milyon liradan büyük ve temettü getirisi yüzde 10'dan büyük Alt Pazar payları Ana Pazar'a yükseltilecek. Borsada işlem görecek şirketler için aranan kota alma şartlarından halka arz edilen payların asgari piyasa değeri şartı, Yıldız Pazar için 150 milyon TL'den 200 milyon TL'ye yükseltilirken, Ana Pazar için aranan şart 50 milyon TL olarak bırakıldı.

750.000.000 / 14.000.000 = yaklasik 54 tl

Ytd .....

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    02-10-2020, 14:03

saat 14.03'te paylaşmışım .....
    ------------------------------------------------------------------------------

Alıntı Originally Posted by Erryan Yazıyı Oku

Bi arkadas 54 rakkamı buldu. 750.000.000 ile lot sayısını böldü. Dakat sirketin sermayesi 320.000.000. Beni aydınlatırsa cok müteşekkir olurum

BU Sayın Erryan'ın 12 / 10 / 2020 saat 10.34 paylaşımı

--------------------------------------------------------------------------------------

aşağıda 13 / 10 / 2020 12.28 sizin cevabınız

Bu rakamı yıldız pazarda olma koşulundan çıkardım ve resmi açıklamaya da uygun. Halka açık kısmının piyasa değeri 750 milyon üzeri olursa % 5 kriteri ortadan kalkıyor. Direkt yıldız pazara giriyor. Ancak 54 lira için bayağı yol alması lazım.
    9 aylıklar konusuna gelince evet turizm yok denecek kadar azdı bu sene. Ancak evde veya deniz kenarında sıcaklar sebebiyle tüketimin oldukça fazla okduğunu düşünüyorum. Turizmin eksisini yazın uzaması ne kadar örtecek bunu 1 ay içerisinde göreceğiz.

Not: yazılanlar alım veya satım tavsiyesi değildir. 30 senedir devam eden küçük yatırımcı muhabbetidir.

-------------------------------------------------------------------------------------------

BUNA AKADEMİK ÇEVREDE İNTİHAL DENİYOR , YANLIZ SİZİ TAKDİR ETTİM 30 SENE OLMUŞ BU KAFA İLE HALA KÜÇÜK YATIRIMCI KALMANIZA ŞAŞIRMAMALI .....
    KAFANIZ ÇOK GÜZELMİŞ SİZE EFES'TE TBORGTA FAYDA ETMEZ YİNEDE GÜLE GÜLE KULLANIN ...

8.  Alıntı Originally Posted by investment34 Yazıyı Oku
    forum adina cok teşekkür ederim , bilmedigimiz konulara getirdiginiz açıklayıcı yorumlarinizdan oturu kucuk yatirimci dostusunuz ....

Ben kendi adima artik foruma bir sey yazmayacağım degerli büyüklerimizin yorumunu okuyacağım tekrar tekrar teşekkür ederim ....

Sm-g960f cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

unutmadan
    buda size hitaben 13-10-2020, 13:38 yazdığım yazı ....

fORUMU TAKİP ETMEYİ BIRAKMAYIN YUKARIDADA BELİRTTİM AEFES İLE TBORGUKARŞILAŞTIRACAĞIM BİR ARA ONUDA BİR YERLERDE PAYLAŞIR HAVANIZI ATARSINIZ ....

İYİ PAZARLAR

Sayfa 126/181 İlkİlk ... 2676116124125126127128136176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •