Sayfa 141/654 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu gün bloomberg sitesinden paylaştığım haberlerden şu sonuçlar çıkıyor...tüketici güven endeksi şubat ayında enflasyonun da azalması ile hafif yükseldi ( bu durum tüketicilere bir miktar moral geldiğini gösteriyor)

iso pmi anketi arttı...yurtiçi imalat üretimi azalmasına rağmen yurtdışı talebin artması nedeniyle krizin etkileri hafifliyor...

kısacası krizde hafiflemeler oluyor manasını çıkarıyorum...zaten haziran ayına kadar enflasyonun düşmesi ve faizlerin inmesi bekleniyor...bu durumda doların da 5,00-10 seviyelerine kadar inmesi gerekiyor der mantık..
    teşekkürler güzel bir yorum olmuş
    yolunuz açık olsun

2. durdoda makinalar durmaz...tam tersine kapasite kullanımı gittikçe artar...işte elit yurtdışı üreticilere üretim yapmanın avantajları ekonominin zor günlerinde ortaya çıkıyor...

şirket yetkilileri daha önceki görüşmemizde mevsimsellik etkisi ile aralık ayının üretimde nisbeten gevşek geçtiğini söylemişlerdi....buda 2019 yılı ilk çeyreğin 2018 yılı son çeyrekten daha iyi olacağını işaret ediyor..

ayrıca ambalaj sektörünü olumlu etkileyecek üç başlık da şudur :

1-ambalaj sektörü 2018 yılında 5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi...2019 yılı için yeni hedef 6 milyar dolar...%20 lik büyüme...

2-türkiye ekonomisi bu yılın ikinci yarısına kadar küçülme ,sonrasında ise büyümeye geçmesi bekleniyor...büyüme demek sanayi üretiminin artması demektir...sanayi üretiminin artması demek de tüketim demektir...tüketim de ambalaj demektir..ambalaj da durdo demektir...

3-yaş meyve ve sebzenin de ambalaja gireceği yasası çıkmış idi..bu yasa ile ambalaj sektörü daha da canlanacaktır..

durdo 2019 yılı ilk çeyrek ile yepyeni bir kişilik ile ortaya çıkacaktır...ilk çeyrek bu binanın ilk temeli olacaktır..sonraki gelecek her çeyrek karı binanın üstüne kat çıkma anlamına gelecektir..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    bu gün bloomberg sitesinden paylaştığım haberlerden şu sonuçlar çıkıyor...tüketici güven endeksi şubat ayında enflasyonun da azalması ile hafif yükseldi ( bu durum tüketicilere bir miktar moral geldiğini gösteriyor)

iso pmi anketi arttı...yurtiçi imalat üretimi azalmasına rağmen yurtdışı talebin artması nedeniyle krizin etkileri hafifliyor...

kısacası krizde hafiflemeler oluyor manasını çıkarıyorum...zaten haziran ayına kadar enflasyonun düşmesi ve faizlerin inmesi bekleniyor...bu durumda doların da 5,00-10 seviyelerine kadar inmesi gerekiyor der mantık..
    Sayın Keko faizler düşerse dolar artar

4.  Alıntı Originally Posted by gameover46 Yazıyı Oku
    Sayın Keko faizler düşerse dolar artar
    herkesin beklediği olursa pek de artmaz dostum...ekonomi rayına girdikçe faizler ister istemez azalacaktır..FED (amerikan merkez bankası ) artık faiz artışlarına son verdi..hatta bazı analistler faizleri düşürecek diyorlar..bu durumda dolar uluslarası piyasalarda gevşer...

hem yurtiçi hem de yurtiçi konjöktür doların düşmesinden yanadır..faizler de bunlarla birlikte düşecektir..şu anda görünenler bunlardır...yurtiçi ve yurtdışında süpriz siyasi ve ekonomik gelişmeler olmaz ise bu beklentiler gerçekleşecek görünüyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    herkesin beklediği olursa pek de artmaz dostum...ekonomi rayına girdikçe faizler ister istemez azalacaktır..FED (amerikan merkez bankası ) artık faiz artışlarına son verdi..hatta bazı analistler faizleri düşürecek diyorlar..bu durumda dolar uluslarası piyasalarda gevşer...

hem yurtiçi hem de yurtiçi konjöktür doların düşmesinden yanadır..faizler de bunlarla birlikte düşecektir..şu anda görünenler bunlardır...yurtiçi ve yurtdışında süpriz siyasi ve ekonomik gelişmeler olmaz ise bu beklentiler gerçekleşecek görünüyor..
    Hissemizde ortak satışı gelmiştir. Ama 170.000 lot.bu bizi etkiledi ama inşaallah topqrlayacaktir.daha öncede satışları olmuştu kısa vadede ters etki yaptı ama zamanla geri toparlamistir.kimse korkmasin. Belki emanette vermis olabilir belki ilerde geri hissesini alabilir.borsada bu tür şeyler olabiliyor. Yatırım tavsiyesi degildir

6.  Alıntı Originally Posted by Traderix Yazıyı Oku
    Hissemizde ortak satışı gelmiştir. Ama 170.000 lot.bu bizi etkiledi ama inşaallah topqrlayacaktir.daha öncede satışları olmuştu kısa vadede ters etki yaptı ama zamanla geri toparlamistir.kimse korkmasin. Belki emanette vermis olabilir belki ilerde geri hissesini alabilir.borsada bu tür şeyler olabiliyor. Yatırım tavsiyesi degildir
    Ama bir açıklama yapılmalıdır. Nasıl bir işlem olmuştur

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku

Dünya konjektüründe evet olması geren budur ama burada malesef işler ters orantı.

8. https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...spx?hisse=TIRE

arkadaşlar iş yatırımın sitesinden baktım tirenin tüm yılda yaptığı net kar 75 milyon tl görünüyor...oysa topiklerde 2018 son çeyrekte tek bir çeyrekte 75 milyon tl kar yaptığı söyleniyordu...

üçüncü çeyreklerde döviz açığı 100 milyon tl imiş...dövizin düşüşünden 12 milyon tl kar yapmış görünüyor...son çeyrekte 33 milyon karı var 12 milyon dövizden gelen karı düşürdüğümüzde 2018 son çeyrekte yaptığı net kar 21 milyon tl kalıyor...

acaba gerçek böyle midir ?? yoksa ortada bir yanlışlık mı var ??

Sayfa 141/654 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241641 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •