Sayfa 280/654 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    İsmail bey bu süper bir haber. Demekki üç kesim makinası bir basım makinasının bastığını kesmeye yetişemiyor. Bu Harika. Bir de olaya şu açıdan bakalım. Demekki işler iyi. Demekki durdo ambalaj sektörünün ÖNDER’i olacak diyebilir miyiz.
    Kesinlikle.

2.  Alıntı Originally Posted by cobra Yazıyı Oku
    Keko bey kardeşim ya seni bu işibilen biliyordum ama gercek ten karele döviz borcu ve finansal borcdan bahsediyorsu n
    1- döviz borcu azalmıç 340 dan 220 yemilyona bak bakalım finansal borcu dediğin bilançoyu inceldmedin herhalde finsnsal giderlerin coğu kur farkı ve faizi nasıl böyle hata yspıyorsun burada artık kimse size inanmıyor bendshil benim elimde yüklü miktarda durdo var onun kur borcu hiç düşmemiş olmasına rahmen sen karele kaf atıyorsun kareli ancak satış kötüysebozar biliçii hic konuşma iyi bilanco bile hisseye kimse gelmiyor
    Durdodayaşunu söyleyebilirim işler iyi ihtacat ful inş bizi yanıltmaz
    geçen yıl aynı çeyrekte döviz açığı 166 milyonmuş karelin bu yıl ise 215 milyondur...finansal borçları ise çok aşırı artmıştır ...bunu topiklerinde de paylaşmış idim...bilançonun iki kaleminde olumsuzluk varken diğer kalemlerinde durum iyi görünüyordu....kısa vadeli borçlarının çok artması karelde karın biraz törpülenmesine neden olabilir...kar gelir benim düşünceme göre ama herkesin çok fazla tahmin ettiği miktar kadar değil diye düşünüyorum...eğer beklendiği gibi çok kar gelmezse hissede realizasyon yaşanma riski doğar...işte kısada bu riskten çekiniyorum...yoksa orta ve uzunda kareli beğeniyorum...bir de karelin ciro ve karları genelde son çeyreklere yansıyor..tıpkı aselsan gibi...eğer genele yayılırsa ve buda önümüzdeki ilk çeyrekte ortaya çıkarsa o vakit kareli tutmak zor olur..

durdo ise krizde dahi yurtiçi satışlarını ve ihracatını artırabilmiş bir şirkettir...bu çeyrekte ondan her türlü olumlu bilanço bekliyorum...

blcyt ise finansal açıdan borçları azalıyor...blcyt finansal yönden hiç bu kadar güçlü olmamıştı...zaten bu yüzden net kar marjı %10,3 ten %13,6 ya çıkmıştır...bu kar marjının giderek artmasını bekliyorum...blcyt dövize endeksli satışlar yapıyor...maliyetleri de tl bazında bu yüzden de ciro ve kar artışlarının devamını bekliyorum...şu anda blcyt ın tek sıkıntısı hisseyi alıp götürecek bir ağanın olmamasıdır...ileride iyi bilanço ile birlikte bir ağanın da geleceğini tahmin ediyorum...

hisseler eninde sonunda ederlerine ya inerler yada çıkarlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by Traderix Yazıyı Oku
    Kesinlikle.
    imzamı atarım, sektöründe liderliğe oynayan bir firmadan bahsediyoruz.Bilançolar berbat gelirken yıldız gibi parlayacak bir bilanço bizi bekliyor.

4. gelen bir çok bilanço çok kötü...bu kötü bilanço ortamında cirosunu ve karını geçen yıla göre artıran ve temel verileri de ucuz olan hisselere talep gelecektir...kötüleşen hisselerden çıkan yatırımcılar iyiye giden hisselere geçişler yapacaklardır..o yüzden de bilançosu iyileşen hisseler zaman geçtikçe güçlenmesini bekliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Bilançoya 8 sekiz gün kaldı. Mal almak için bekleyenler aceleci olsunlar. 13 Mayıs ta başkaları gelir alır Anadolu gibi düşecek diye beklemezler. Sonra bir aracı kurum bakarsın bir rapor yazar piyasa uçurur bu seferde. Sırada bekleyen cok roman kahramanları var. Virginia nın orlando romanı gibi. Tezcanlı olmak lazım. Bunlar benim hayallerim inanıp ta yatırım filan yapmayın 😀🤣

6. Şimdi bu makıneler alındı, vardiya sistemi ne oldu;

sabah 07:00
    akşam 16:30

aksaş 16:30
    gece 02:00

Yeni basım makınemız full calışıyor,tabaka büyüklüğü ve hız anlamında eski makinelere fark atarak alınan 3 tane kesim makınesi 7/24 çalışma üsülü ile 3 vardiya çalışarak yetiştirmeye çalışıyorlar.

7.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    Şimdi bu makıneler alındı, vardiya sistemi ne oldu;

sabah 07:00
    akşam 16:30

aksaş 16:30
    gece 02:00

Yeni basım makınemız full calışıyor,tabaka büyüklüğü ve hız anlamında eski makinelere fark atarak alınan 3 tane kesim makınesi 7/24 çalışma üsülü ile 3 vardiya çalışarak yetiştirmeye çalışıyorlar.
    Neymiş bu makine be mitralyöz gibi saydırıyor demek ki...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

8.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Neymiş bu makine be mitralyöz gibi saydırıyor demek ki...
    Adamlar daha once reno talismana biniyordu, simdi ferrari ye diyebiliriz ornek vermek gerekirse ,bilancoda gorecegiz dostlar az daha sabir

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 280/654 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •