Sayfa 322/653 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 2,569 - 2,576 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. kısaca biraz şirketi süründürecekler ama kaç ay yada yıl bilemem

Banka kredilerinin vadeleri aşağıdaki gibidir:
    31 Mart 2019

1 yıl içerisinde ödenecek 40.592.377
    1 - 2 yıl içerisinde ödenecek 4.970.477
    2 - 3 yıl içerisinde ödenecek 4.651.104
    3 - 4 yıl içerisinde ödenecek 4.351.635
    4 - 5 yıl içerisinde ödenecek 4.069.833
    5 yıl ve daha uzun vadeli 1.954.107
    Banka kredileri 60.589.533

2. Finansal kiralama borçları
    Bir yıl içinde 10.119.910
    İki ile on yıl arasındakiler 34.330.594
    toplamı 44.450.504

3. hepimize geçmiş olsun bu kriz ortamı ne kadar sürer ve daralan tüketim ile bir ay öncesi hisse fiyatları ne zaman geri gelir bir spek bir de patron bilir

4.  Alıntı Originally Posted by cobra Yazıyı Oku
    Arkadaşlar herkese ALLAH sabır verdin bu hisse ye cok güvenmiştin son ceyrek cok güzeldi ilk ceyrekte iyi gelir diye düşünmüştüm ama hayal kırıklığına uğradık bu ne ya satış son ceyrreğe göre füşmüş kur farkı normal gelmiş ama en kötü tarafı kar marjı düşmüş piyasaya kriz dolasıyla ucuz mal satmışlar biz tire satışları düştüğü için üretime ara verdiği an dikkatli olmak kazımmış
    Ama iş yat devreye girdive hisseyi yukarı taşıdı birszda ben yardımcı oldum fskat istediğim bilanço gelmeyin ce malı sattım çünkü duramazdım ben spek değilim büyük zararla cıktım dsha iyi gelene geçiyorum benim satışlarım dan son ra ben sk yatırımdan işlem yapıyorum
    Sonra işyat devreye girdi hisse hayal kırıklığı yarattı. Ods cıkınca böyle oldu yapıcsk bir şey yok piyasalarda kötü zararla cıktım ikinçi ceyrek ümit verseydi beklerdim ondads ümit görmedim inşalkah iyi olur
    Çünkü iyi hisseler cıktı onlara geçiyorum bol şanslar
    Herşeyin bir sekli olur.mal alıp mal satmaninda bir şekli semali var.siz bicimsiz sattiniz.inşaallah bidaha bu tahtaya ugramazssiniz.paranız çoksa gidin daha hacimli alınıp verilen tahtalara geçiniz.git garanti al is al Ereğli al thy al vs... Burada gerçek yatırımcılar var...ve onlara çok büyük zarar verdiniz...üzerinizde baya kul hakkı oluştu...ama burdaki ettiğiniz zarar daha önce zarar verdiğiniz yatırımcıların hakların çıkması olmasın....

5. ne bilanço be
    sanki zarar sermaye boyurunda
    kar açıklıyabilirmiydi
    çok rahat 4-5 kar getirirdi

neden açıklanmadı bilemem
    yanlız borsada bir operasyon yapıyorsan içeriden izinsiz birhalt yiyemezsin
    hep iki gurup var deniyor

birde bu geri gelişte spk nekadar mal bıraktı
    bence tersten hareket yapsaydı yukarı aşagı
    o zaman malı döşerdi herkeze
    bunu niye yapmadı
    o zaman hep söylenen iki gurup tezi olabilirmi

6. birde arkadaşlar geçen sene de aynı operasyon oldu 1 taban yaptı
    bu sene 2 taban çifte kavtulmuş
    demekki çok kızmışlar

7. bilançoda dikkatimi çeken 2-3 kalem var paylaşmak isterim

1- stoklar bu kalem 4.5 milyonluk bir artiş olmuş
    burada ilk madde ve de 1 milyon liralık azalış olmuş
    bitmiş sevkiyatı bekleyin kalemde 5.5 milyonluk bir artış var bu kalemde bu kadar artış belkide cirodaki düşüşü açıklıyabilir

2-peşin ödenen gidrler kalemi
    bu kalemin artiş hızı çok manidar dönemsel olarak yaklaşık 3 milyon
    yıllık olarak neredeyse 5 katı bir
    bu iki kalem firmanın satış ve sipariş sorunu olmadıgını ileriya dönük gösteriyor

peki stoklardaki ve peşin ödenen giderlere bakarak
    borçlar kaleminde ticari borçlar ne yapmış
    ufak dahi olsa bir gerileme var
    bu da iyi
    bunun bir anlamıda şirket üretim yapmak için borçanma ihtiyacını azalıp kendi özsermayesiyle üretim yapyıgını gösterir

herşeyin bir açıklaması vardır
    zaman bizlere dogruyu gösterir

8.  Alıntı Originally Posted by kitapci34 Yazıyı Oku
    Bak metin abi (cobra) hadsizlik olarak da yorumlayacak kızacaksın, güleceksin belki de üzüleceksin. Hep diyorum gene diyeyim sizn yeriniz artık bist 30 dur eğer hisseye sahiplenip fiyat belirleyici olmayacaksanız. SPEKLER kötü insanlar da değildir, beğendikleri hisseleri sahiplenip uzun vadeli starateji belirleyip hisseye 5 ,10 yıllık trend çizerler belirledikleri trend üzerinde belli dönemlerde hisseye gelen taleplerde göstergeler şiştiğinde kar alır, destekler de de hisselerini yerine koyarlar. Kısaca demem oki hisseye hakkını verirler yada bıst 30'da büyüklerle boğuşur onlardan almaya çalışırlar ky den değil.

Hayırlı ramazanlar diliyorum, sizi sevmiştim ama maalesef bir çok çarpıldığım hissede sizin olduğunuzu görmek beni fazlasıyla hırpaladı....
    Hissede hareketin tamamen by lerin hareketiyle geliştiğini yazmıştım, yukarıyada , aşağıyada. Hissede 3 by var ve 3. ile de tanışıyorum, ikisiyle oldukça samimi birisiyle bir kere yazışmıştım (kanaatimce en büyük olanı o) yorumuma itibar puanı vermiş neye yorarsanız yorun. teşekkürler Sn.......... umarım kızmamışsınızdır, sizler nasıl olsa bir şekilde kaybınızı telafi edersiniz.

Sayfa 322/653 İlkİlk ... 222272312320321322323324332372422 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •