Sayfa 409/653 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 3,265 - 3,272 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    ------------------------2016/12---------2017/12------------2018/12-----------2019/6

SATIŞLAR----------104.000.744-----144.558.546-------206.398.689------106.462.398

FAALİYET KARI-----8.440.125--------20.106.168--------38.036.289--------15.800.268

NET KAR--------- (-)5.362.018--------9.335.022---------14.421.820--------2.324.448

Bu tablo şirketin satışlar ve faliyet karının nasıl büyüdüğünü açıkça gösteriyor. Özvarlığının yarısı kadar faaliyet karı eden şirketin değeri bence bu olmamalı.Sadece net kar rakamına bakar isek yanılırız. Önemli olan şirketin faaliyet karı ve ödeme gücü. 110 milyon civarı finansal borç var. 30 milyondan fazla faaliyet karı eden bir şirket için yüksek değil.
    Yapılan yeni yatırımlar devreye girmesi kriz dönemine denk geldi, buna rağmen rakamlar fena değil.
    Piyasalar canlanmaya başladığında faaliyet karı rahatlıkla 50 milyon üzerine gidebilir. O zaman da hisseyi bu fiyatlarda satanlara geçmiş olsun.
    2.80 lerden beri DURDO alır satarım devamlı, her satış pişmanlık olmuştur. Tecrübe ile sabittir.
    Bu yüzden son düşüşte fırsatı kaçırmayıp 4-5 arasında yine aldım ama niye daha fazla almamışım diye pişmanım şimdi de.
    Elinize sağlık, olumsuz gördüğünüz bir şeyler yok mu fiyatımız zirvede ne zamana kadar boyle kar satışsız devam eder, kendi adıma söylüyorum, hiçbir hisse sürekli yükselemez kar satışı gelmiyorsa bunun altında başka şeyler ararım.

2.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    Elinize sağlık, olumsuz gördüğünüz bir şeyler yok mu fiyatımız zirvede ne zamana kadar boyle kar satışsız devam eder, kendi adıma söylüyorum, hiçbir hisse sürekli yükselemez kar satışı gelmiyorsa bunun altında başka şeyler ararım.
    İsmail bey sonuna kadar haklısın da beklentisi olan kağıdı aşağıya bastığında ya verdiğin malı geri alamazsan? 😀 ya aşağıdakine kaptırdığın malı yukarı giderken tepene yersen 😄
    Veya argo tabir ile ifade edelim: operasyon kağıdında grafik işlemez gibi. Veya Beklediğin mal geldiğinde grafiğe ve fiyatına bakmaz alırsın gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    ismail bey, sanki kar satışı oluyor da olduğu gibi tahtada karşılanıyor gibi de değil mi?
    siz anlık takip ediyorsunuz bildiğim kadarıyla.
    ben biraz da öyle görüyorum.
    geçen cuma ykb'den 55bin lot çıktı? ne oldu?
    bugün 1 lira üzerindeyiz.
    kar satışı geldi ve fazlasıyla karşılandı.

bu arada durdoyu bir beyaz bir parsan robotu gibi tahtalarla da karşılaştırmamak lazım. operasyon kağıdı tanımını inanın çok yersiz buldum.
    hisse sürekli yükselmiyor. ilk bilanço beklentisiyle gerçekleştirdiği yükselişi (752 zirve) geri aldı. şimdi yeni beklentilerle bir yere varmaya çalışıyor.
    eğer şirket bu tempoda çalışmaya devam ederse, neden yükselmesin?
    yıllarca yükselen ereğli, thy, trkcm, tekfen gibi kağıtlara baktık durduk.
    durdo neden yıllarca yükselmesin?

4.  Alıntı Originally Posted by ohannesburg Yazıyı Oku
    ismail bey, sanki kar satışı oluyor da olduğu gibi tahtada karşılanıyor gibi de değil mi?
    siz anlık takip ediyorsunuz bildiğim kadarıyla.
    ben biraz da öyle görüyorum.
    geçen cuma ykb'den 55bin lot çıktı? ne oldu?
    bugün 1 lira üzerindeyiz.
    kar satışı geldi ve fazlasıyla karşılandı.

bu arada durdoyu bir beyaz bir parsan robotu gibi tahtalarla da karşılaştırmamak lazım. operasyon kağıdı tanımını inanın çok yersiz buldum.
    hisse sürekli yükselmiyor. ilk bilanço beklentisiyle gerçekleştirdiği yükselişi (752 zirve) geri aldı. şimdi yeni beklentilerle bir yere varmaya çalışıyor.
    eğer şirket bu tempoda çalışmaya devam ederse, neden yükselmesin?
    yıllarca yükselen ereğli, thy, trkcm, tekfen gibi kağıtlara baktık durduk.
    durdo neden yıllarca yükselmesin?
    canlı takip ederim evet, gelen her kar satışının bu kadar hızlı karşılanması normal değil tamam beklenti var kabul.

Kar satışı gün içinde karşılandığı için grafikte bu durum görünmüyor.Bu durum kağıda yeni alıcıların gelmesinin önüne geçiyor, neden mi ben durdoyu tanımasam ve yatırım yapacak olsam ilk grafige sonrada bilanço ve faaliyet raporlarını okurdum.

Grafiğe baktığımda ise çok tereddüt ederdim, eğer grafikte şunu görseydik 3 yukarı 1 aşağı, yine fiyatlarımız bu seviyelerde olurdu ve yenı alıcı kar satışı beklerdı 1 aşağı yaptıgında durdo alırdı. Şimdiki durum sanki böyle değil. belkide ciğerci hocam haklı

5. Zaman ve veriler; kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya çıkarır İsmail bey. teşekkür ederim.

6.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    Zaman ve veriler; kimin haklı kimin haksız olduğunu ortaya çıkarır İsmail bey. teşekkür ederim.
    çift hanelere gelirse hepimiz haklı çıkacağız :-)

7.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    çift hanelere gelirse hepimiz haklı çıkacağız :-)
    Yahya Kemal’in çok güzel bir sözü var: insan, hayal ettiği müddetçe yaşarmış.😀

Sayfa 409/653 İlkİlk ... 309359399407408409410411419459509 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •