Sayfa 497/654 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. Duran Doğan Basım'ın vergi dairesine sunulan 2019 yılı 12 aylık net karı 11.257.383 TL
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2. Yazık gerçekten sadece %20 ciro artışı var ki bundan daha fazlası olmalıydı ve artan maliyetler nedeniyle brüt kar 2018 yılına göre düşmüş.

2018/12 brüt kar 67 milyon
    2019 /12 brüt kar 66 milyon

Diğer kalemlerde aşırı bir sorun yok sorun ciro artışının yapılan yatırım karşılıgında gelmemesi büyük sorun.konsolidede bi şeyler değişir mi detaylara bakarız yine

3.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    Yazık gerçekten sadece %20 ciro artışı var ki bundan daha fazlası olmalıydı ve artan maliyetler nedeniyle brüt kar 2018 yılına göre düşmüş.

Diğer kalemlerde aşırı bir sorun yok sorun ciro artışının yapılan yatırım karşılıgında gelmemesi büyük sorun.konsolidede bi şeyler değişir mi detaylara bakarız yine
    Hocam haklısınız ama şunu unutmayalım bizş yanıltan kısım kar ve ciro 2018 de kur şokundan sonra ciroda artıs oldu fakar bu maloyetlere yansımadı 2019 seçimleri nedeniyle 2019 seçimlerinde. Sonra zam gelmeyen ürün kalmadı buda maliyetlere yansıdı ben kur böyle giderse önümüzdeki seneyi karşılaştırmayı daha sağlıklı buluyorum. Yenı yatırımlarda Haziranda devreye girecek bunlarında ciroya ve karlılıga buyuk etkısı olacaktır.

4. İsmail bey selamlar,
    Dikkate almamız gereken bir durum var. Bir sonraki döneme kayan ihracat bedeli kaynaklı ihracat rakamı kadar satışın kArlılığı görünmüyor. Maliyet ve satış görünüyor. Dolayısıyla ufrs de satışlar düşük, kar kısımları nispeten yüksek çıkacak. Ancak yine de benim beklentimin altında.

Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    Yazık gerçekten sadece %20 ciro artışı var ki bundan daha fazlası olmalıydı ve artan maliyetler nedeniyle brüt kar 2018 yılına göre düşmüş.

5. Durdo

Alıntı Originally Posted by aalgun Yazıyı Oku
    İsmail bey selamlar,
    Dikkate almamız gereken bir durum var. Bir sonraki döneme kayan ihracat bedeli kaynaklı ihracat rakamı kadar satışın kArlılığı görünmüyor. Maliyet ve satış görünüyor. Dolayısıyla ufrs de satışlar düşük, kar kısımları nispeten yüksek çıkacak. Ancak yine de benim beklentimin altında.
    Hocam cirodamı tatmin olmadınız yoksa maliyetlerin yukselmesınden dolayı kar düşük gelmesinden mi?

6.  Alıntı Originally Posted by durdocu Yazıyı Oku
    Hocam cirodamı tatmin olmadınız yoksa maliyetlerin yukselmesınden dolayı kar düşük gelmesinden mi?
    Her ikisindende tatmin olmadim,firma olarak yuksek teknojoli makine alacaksin gazetelere ve yatirimcilara ben yuksek kalite premium urun ureticem diyeceksin,ihracati artiracaksin.

Bilancoda rakamlara gelince maliyet yukseldi kar dustu diyeceksin, biz ne bekliyoruz yuksek kalite mal uretecek kar marji artacak.Sanirim burada kazan kazan durumunda olan Lgr.

Bu firmanin (lgr) artik iyi niyetli olmadigini dusunuyorum.Gercek degerinin altinda mal mi veriyorlar diye suphe etmeye basladim

Ciroyu artirirsin, brut kar in artar borc odersin net kar in duser bunu anlarim.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Ben ciro ve efk ya bakıyorum. Şimdilik kâr odaklı değilim. Ciro daha iyi olabilirdi.

Alıntı Originally Posted by durdocu Yazıyı Oku

8.  Alıntı Originally Posted by aalgun Yazıyı Oku
    Ben ciro ve efk ya bakıyorum. Şimdilik kâr odaklı değilim. Ciro daha iyi olabilirdi.
    Lgr tarafindan somuruluyoruz, oyle ciro uzerinden fatura kesip danismanlik hizmeti adi altinda her yil para odendi lgr ye kar uzerinden degil bakin ciro diyorum kazan kazan lgr de durum.

Belki rakam tutar olarak dusuk ama bu dusunce sinekten yag cikartma dusuncesi hos degil yabanci ortagimiz boyle maalesef

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 497/654 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •