Sayfa 609/654 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 4,865 - 4,872 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1. ağustos ortası spk ya basvurmustu bedelsiz için... artık 3 aya yaklastı. bugün spk bültende onay bekliyorum gelirse yarın tavan olur... zaten..

2. bundan daha sonra basvuranlar bile onaylandı.. artık sıra gelmiştir diye umuyorum....

3. Arkadaşlar çeyiz parasını durdoya basmıştım, son bilanço çok kötü diyorlar. Lanet olsun ya neden neden neden

4. bilanço tat kaçırdı baya, herkes gömdü umudunu ondan ses yok sanırım

5. Bedelsiz yerine bedelli sermaye artırımı yapsa daha yerinde olurdu. Finansal borçlar sirketin boynunu büküyor

6. -14 ten -21 oldu
    Herhalde yıl sonu-28 olacak 😄
    Muhasebeciler sağolsun
    Allah büyük

7.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    -14 ten -21 oldu
    Herhalde yıl sonu-28 olacak 😄
    Muhasebeciler sağolsun
    Allah büyük
    Muhasebecilerin suçu yok ortak Devleti yönetenler kuru yükseltmeseler biz bu zararı görmezdik.

8. Merhaba arkadaşlar,

Durdo tarihinde ki en kötü 3. çeyrek bilançosu yolladı ve en kötüsü diyorum,bundan eminim bundan sonra bir yükseliş tabiyki olacaktır. Muhtemelen 4. çeyrekte benzer olacak ve 2020 yılı zararla kaptacaktır.

Bilançoda direkt ilk baktığımız net zararımız tabiyki ama bunun sebeplerine araştırmayı çok sevmeyiz zarar bakar batık bitik der geçeriz.Şirketler kötü yönetildiği için mi ciro kaybı olduğu için mi yada yatırımlardan kaynaklanan borçlardan mı net zarar yapmış bu kısmı atlarız.

Durdo özelinde konuşursak Duran Ofset / Doğan Ofset birleşmesinden sonra tarihindeki en büyük yatırım hamlesine son yıllarda başladı, ve bu yatırımları yaparken döviz cinsinden ve kısa vadeli borçlanarak yaptı ve bu yatırımlar yeni yılda da devam edecekir.

Şirket tarihinin en büyük yatırım hamlesini lüks tuketım mallarını ambalajını üretmek için yaparken üstüne salgın başladı tüketim alışkanlığımız lüksten temel gıda ürünlerine döndü peki bu dönemde ne oldu ben daha kötü ciro beklerken bu süreci bence iyi yönettiler bunu da ciro da görebiliyoruz. 3. çeyreğe baktığımızda yurt dışı satışlar yerinde sayarken yurt içine satışlarda artış yaşadık, temel gıda ürünleri ambalajı üreterek az da olsa günü kurtarmaya çalıştık ama bu yapılan yatırımlar çay kutusu yada çorba kutusu üretmek için yapılmadı tabiyki katma değeri yüksek ve avrupanın talep ettiği özellikle gloss green, metalize kutuların üretimi artarak devam edecek.

Salgın elbet bitecek yaptığımız yatırımlar ile birlikte almamız gereken siparişler gelecektir, bu sene bu siparişleri alamadık ama 2021 yılında yurt dışı satışlarında artışlar başlayacaktır. Özellikle 2021 nin 2. yarısından sonra.

Durdo bu kadar zarar ederken fiyatını ayakta tutan ne peki, işte bahsettiğim bu gelecek bence benim gibi uzun vadeli hisseye güvenen yatırımcıların olması.

Başvurusu üzerinde 3 ay geçen %111 bedelsizi unutmadık tabi bedelsiz sermaye artırımları bu kadar uzun sürmez bazı aksilikler olduğu kesin ama eli kulağındadır sermaye artışı haberımız yakın belkıde bu hafta.

iyi geceler

Sayfa 609/654 İlkİlk ... 109509559599607608609610611619 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •