Sayfa 254/654 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

Merhaba,Umarım faydalı olur.
    DURDO
    Yöntem 1
    5 Yıl ortalama satışların 5 yıl ortalama % ile hesaplanması
    Yöntem 2
    Hesaplanan bu değerlerin enflasyon çarpanı,son yıl artış yüzdesi ve yatay analiz yüzdesi ile tekrar hesaplanması.
    *Stoklar ve satışlarla ilgili tablolar

Not:
    Bu analiz, eksiklikler ve yanlışlıklar içerebilir. Uyarmanızı bekleriz.
    Satış-EFK ve Net kar ile ilgili öngörüleri olan varsa karşılaştırabiliriz.
    Döviz kurlarındaki değişimler rakamlar üzerinde sapmalar yaratabilir.

Esenkalınız...

BİZ DEĞERİNİ ÖLÇERİZ,FİYATINA PİYASA KARAR VERİR.
    BURADA YER ALAN BİLGİLER YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİL,TAMAMI İLE ANALİZDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by No1gozluk Yazıyı Oku
    Keko bey en sonunda seni durdoya müdür yapacaklar. Bu gidişle
    Şirketin müdürünün bile bu kadar konudan haberi yoktur...
    Kendi kusurunuzun hamalıyken
    Başkalarının kusurunu kınamayın...

3. POLARİS kardeş çalışmaların için teşekürler...dostum stoklar, satış gelirleri, bürüt kar,pazarlama giderleri ,satışların maliyeti ,genel yönetim giderleri , net kar gibi kalemleri acaba sadece 2019 için toplu halde belirtebilir misiniz

sizin 2019 yılı tahminlerinizi çok merak ediyorum..bir de 2019 yılı net kar tahmininizi göremedim...acaba benim gözümden mi kaçtı ??

polaris kardeş gördüğüm kadarıyla 2018 yılını genel olarak stabil olarak ele almışsınız...oysa ki son iki çeyrekte yeni makinalar devreye girdi..o yüzden de ihracat 20 milyonlardan 40 milyonlara ,yurtiçi satışları da 19-22 milyonlardan 27 milyonlara çıktı...bana göre son iki çeyreğe göre değerlendirme yapmanız daha doğru olacak..belirlediğiniz oranları bu şekilde uygulamak daha doğru bir sonuç verecektir...

örneğin 2019 yılı ciro tahminiz 230 milyon civarı çıkmış...oysaki 2018 son çeyrekte ihracat 40,5 milyon ,yurtiçi satışları ise 27 milyon olmuş idi...bu veriye göre 67,5 milyon çeyrek ciro çıkıyor...ki o çeyrek yılın en zayıf olduğu çeyrek idi..biz o çeyreğe göre dahi yıllık ciroyu hesaplamaya kalktığımızda ciro 67,5*4=270 milyon çıkıyor...ki benim beklentim 45 milyon ihracat 30 milyon yurtiçi olmak üzere ilk çeyrekte 75 milyona ulaşmamızdır ve sonraki çeyreklerde buna eklemeler yaparak ilerlememizdir..

dediğim gibi son iki çeyreğe göre genel bir hesaba gidilmesi bana daha doğru geliyor...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by METEHAN Yazıyı Oku
    Şirketin müdürünün bile bu kadar konudan haberi yoktur...
    En son gel sen yap bu işi diyecekler

5. Benden duymuş olmayin ama şirketin bu seneki büyüme hedefi yuzde 50...bu anlamda 300 milyon civari bir ciro hedefi var...

6. durdo yatırımcı ilişkileri e-maillere cevap vermediğini söylemiştim...bende bazı bilgileri edinebilmek için hammaddemizin %50 sini yurtiçinden temin ettiğimiz kartonsan firmasına e-mail göndermiştim...hiç tahmin etmediğim hızda bana cevap vermişler...ben onlara duyarlılıklarından dolayı teşekür ediyorum...bana verilen cevabı burada paylaşmak istiyorum..

Merhaba Sn. ........

Hisse senedi fiyatları bildiğiniz üzere borsada alıcı satıcı dengesine göre oluşmaktadır. Hisse senedi fiyatları ile ilgili olarak herhangi bir yorum getirmemiz doğru değildir. Hisse senetlerinizi saklamasını gerçekleştiren aracı kurumlarınız sanırım bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Şirketimizin ürettiği kuşe kartonlara ilişkin satış fiyat listeleri, şirketimizin internet sitesinde ([www.kartonsan.com.tr]www.kartonsan.com.tr) ilan edilmektedir. Dönemsel olarak buradan takip edebilirsiniz. Yılbaşına göre fiyatlarımızda önemli bir değişme olmamıştır. Satış fiyatlarının gelecek aylarda nasıl seyredebileceği hususunda bir öngörümüz olmakla birlikte bu öngörüyü spekülasyona sebebiyet vereceği endişesi ile paylaşmamız mümkün değildir. Fiyatlarımız yurtiçin TL fiyattan satılmakta olup, döviz bazlı yada dövize endeksli değildir. Satışlarımızın yıllar itibariyle % 25-40 arasındaki bir kısmı ihracata ilişkin olup, ihracata ilişkin tutarın tamamına yakın bir kısmı döviz üzerinden yapılmaktadır.

Bilgilerinize sunar, iyi günler dileriz.

Bülent YILMAZ
    Kartonsan A.S.
    Yatırımcı İlişkileri Bölüm Yöneticisi
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. Şirket şu 50 milyon kısa vadeli borcunu bu sene kapatırsa geriye kalan 50 milyon borç 5 seneye yayılmış...senelilk 10 milyon borç ödemesi yapar..geriye kalan parayı temettü olarak dağıtabilir diye düşünüyorum..bu da min hisse başı 1 tl olur bence...
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

8. bir şirketin cirosu kadar piyasa ederi olmalı diye bir görüş vardır. bu hesaba göre 300 milyon ciro ederi 19 yapıyor
    tabi bu çok genel bir görüş...burada borç durumu ve karlılıkta önemli...cirosunun çok altında işlem gören bir çok firma var borsada..ama bunların bir çoğu ya borçlu ya da karlılıkla ilgili problemleri var...ama Durdo'nun ne ödenemeyecek borcu var ne de karlılıkla ilgili bir problem yaşıyor...
    Sokrates der ki : “ Akıllı insanlar herkesten ve her şeyden öğrenirler...Sıradan insanlar sadece kendi deneyimlerinden öğrenirler. ..Cahiller ise zaten her şeyi bilirler..”

Sayfa 254/654 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •