Sayfa 551/654 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon
Arama sonucu : 5225 madde; 4,401 - 4,408 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by taskinali Yazıyı Oku
    Ben sirketi ariyorum ve devamli isler ile ilgili konusuyorum. Siparislerde herhangi bir sorun yok. Gecen yil sonu vuk 259 mio idi ama ufrs 248 geldi. 11 mio TL donem kayacak ve bu yila ek ciro olarak yansiyacak. Tabiiki bu donemde de 2. Ceyrege sarkacak satis olacaktir. Ama ilk ceyrek nispeten Ulker’e yapilan satis fazla oldugu icin ihracat payi biraz dusecek buda 2. Ceyrege kayan satisi kisitlayacaktir. Ufrs de 75 mio civari bir satis -1 +2 mio civari bir net kar bekliyorum. Beklentiler dahilinde bir rakam olur sirketimizin degerini negatif etkilemez diye dusunuyorum. 15 haziranda genel kurulda daha detayli bilgiler elde etmeye calisir ve burada sizlerle paylasirim eger birseyler ogrenirsem.

Sent from my iPhone using hisse.net
    VUK ve UFRS cirosunun hesaplamaları farklı. Yani geçen sene UFRS düşük geldi diye bu döneme sarkma olmaz. Bu tür ihracatçı şirketlerde UFRS cirosu daha düşük oluyor. İlk çeyrek UFRS cirosu da bundan düşük olacaktır.

2. Bundan daha dusuk olabilmesi icin 12 milyondan daha fazla gelirin taahhuk edilmemesi gerekir. Gecen sene vuk 259 iken ufrs 248 gelmisti. Bu rakam yok olmayacagina gore bu seneye girecek. Toplam ihtacatin 32 mio oldugu yerde normal sartlarda 6-7 mio arasi sarkma olmali!! Sahsi fikrim bu donem ufrs>vuk olacagi yonunde. Bekleyelim gorelim.

3.  Alıntı Originally Posted by taskinali Yazıyı Oku
    Ben sirketi ariyorum ve devamli isler ile ilgili konusuyorum. Siparislerde herhangi bir sorun yok. Gecen yil sonu vuk 259 mio idi ama ufrs 248 geldi. 11 mio TL donem kayacak ve bu yila ek ciro olarak yansiyacak. Tabiiki bu donemde de 2. Ceyrege sarkacak satis olacaktir. Ama ilk ceyrek nispeten Ulker’e yapilan satis fazla oldugu icin ihracat payi biraz dusecek buda 2. Ceyrege kayan satisi kisitlayacaktir. Ufrs de 75 mio civari bir satis -1 +2 mio civari bir net kar bekliyorum. Beklentiler dahilinde bir rakam olur sirketimizin degerini negatif etkilemez diye dusunuyorum. 15 haziranda genel kurulda daha detayli bilgiler elde etmeye calisir ve burada sizlerle paylasirim eger birseyler ogrenirsem.

Çok teşekkürler.

4.  Alıntı Originally Posted by taskinali Yazıyı Oku

Taşkın beyfendi biz büyük resme odanlandık. Bir yolun sonunu görüyorsan arada yaşadıklarının bir önemi yoktur. Borsa yatırım aracıdır unutmayalım unutturmayalım

5.  Alıntı Originally Posted by taskinali Yazıyı Oku
    Bundan daha dusuk olabilmesi icin 12 milyondan daha fazla gelirin taahhuk edilmemesi gerekir. Gecen sene vuk 259 iken ufrs 248 gelmisti. Bu rakam yok olmayacagina gore bu seneye girecek. Toplam ihtacatin 32 mio oldugu yerde normal sartlarda 6-7 mio arasi sarkma olmali!! Sahsi fikrim bu donem ufrs>vuk olacagi yonunde. Bekleyelim gorelim.

Rakam yok olmuyor zaten. İki gelir tablosunda hasılat muhasebeleştirme standartları farklı. Durdo'nun bütün VUK hasılatları daha yüksektir. Sizin dediğiniz olsa 2018 de 2019 a sarkmalıydı ama öyle bişey olmamış.

6. Şirketin yatırımlarını tamamlama ayları. Geçen sene bu sene hep yatırım yaptı şirket. Ve artık 2.çeyrekten itibaren yapılan yatırımların geri dönüşümleri olmalı artık.geçen Sene ciroya göre ciro%28.5artmış.şirket satışlarıyla %28.5 büyümüş.ufr sye göre bilanço gelince bilanço yu detaylı inceleyen arkadaşlar inşallah bizi aydınlatır.
    Durso klasik 1.çeyrek bilançosu. 2.daha güzel 3.çeyrek daha güzel bir bilanço gelmesini temenni ediyorum.

7. Günaydın,

VUK'u gönderdiklerine gönderdiklerine göre muhtemelen bugün, yarın gelir ufrs. İhracattaki pay azaldıysa ufrs yi daha yüksek görme ihtimalimiz var. Maliyeti var kârı yok VUK recog'ının (netleştirme olacak). Ufrs sonrası daha iyi kritik edilir.

8.  Alıntı Originally Posted by aalgun Yazıyı Oku
    Günaydın,

VUK'u gönderdiklerine gönderdiklerine göre muhtemelen bugün, yarın gelir ufrs. İhracattaki pay azaldıysa ufrs yi daha yüksek görme ihtimalimiz var. Maliyeti var kârı yok VUK recog'ının (netleştirme olacak). Ufrs sonrası daha iyi kritik edilir.

Satışlar neredeyse sizin beklediğinize yaklaşmış. 70~72 demiştiniz, 68 gelmiş.

Sayfa 551/654 İlkİlk ... 51451501541549550551552553561601651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •