Sayfa 410/653 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 3,273 - 3,280 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    canlı takip ederim evet, gelen her kar satışının bu kadar hızlı karşılanması normal değil tamam beklenti var kabul.

Kar satışı gün içinde karşılandığı için grafikte bu durum görünmüyor.Bu durum kağıda yeni alıcıların gelmesinin önüne geçiyor, neden mi ben durdoyu tanımasam ve yatırım yapacak olsam ilk grafige sonrada bilanço ve faaliyet raporlarını okurdum.

Grafiğe baktığımda ise çok tereddüt ederdim, eğer grafikte şunu görseydik 3 yukarı 1 aşağı, yine fiyatlarımız bu seviyelerde olurdu ve yenı alıcı kar satışı beklerdı 1 aşağı yaptıgında durdo alırdı. Şimdiki durum sanki böyle değil. belkide ciğerci hocam haklı
    sayın ismail kar satışı dediğiniz şeyi bilanço sonrası 6.40 kadar basıp devre kestirerek yaptılar birileri orda tahtaya sahip çıkıp düşmesini engelleyip tahtayı yukarı sürmesi sizce kim için kötü malı taşıyanlar içinmi yoksa aşa basıp makinaları satışa geçirmeye çalışan ama beceremeyip mal kaptıran tahtadaki oyuncular içinmi eğer 2 ci seçenekse daha çok üzülecekler gibi duruyor eğer tahtaya yeni yatırımcı gelecekse buyursun 7.5 tan alsın sizlerin maliyeti düşük olabilir ama 6.5 üstü maliyetli baya yatırımcı var bu sefer tahtada trade eden değilde bekleyen yatırımcıda kazansın.. ytd

Bugünkü pastada şöyle
    Son düzenleme : selim1907; 19-08-2019 saat: 20:40.
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

2.  Alıntı Originally Posted by selim1907 Yazıyı Oku
    sayın ismail kar satışı dediğiniz şeyi bilanço sonrası 6.40 kadar basıp devre kestirerek yaptılar birileri orda tahtaya sahip çıkıp düşmesini engelleyip tahtayı yukarı sürmesi sizce kim için kötü malı taşıyanlar içinmi yoksa aşa basıp makinaları satışa geçirmeye çalışan ama beceremeyip mal kaptıran tahtadaki oyuncular içinmi eğer 2 ci seçenekse daha çok üzülecekler gibi duruyor eğer tahtaya yeni yatırımcı gelecekse buyursun 7.5 tan alsın sizlerin maliyeti düşük olabilir ama 6.5 üstü maliyetli baya yatırımcı var bu sefer tahtada trade eden değilde bekleyen yatırımcıda kazansın.. ytd

Bugünkü pastada şöyle
    Benim bu kagitta tam 20. senem doldu,benim soylemek istedigim kisa vadede dusunursen hata edersin. O zaman su sonucu cikartirsin kagit dussunmu isteniyor ama ben uzun vadede fiyatta saglikli bir yukselis olmasi icin grafigi actigimda inisli cikisli bir grafik isterim ki eger cift haneye cikacaksa orada kalici olsun.

Yoksa dediginiz gibi mali tasiyanlar var ise onlarin vicdanina kalmak yerine kucuk yatirimcinin vicdanini tercih ederim oyuzden burada benim gibi kucuk yatirimcilar artmadigi surece biraz tedirgin olmak hakkim ki bunu ilk 3 aylikta gorduk bir kisinin mali bize iki taban yaptirdi ve arkasindan panik yapanlar yuzunden 3,62 leri gorduk bunun tekrar yasanmamasi dilegiyle diyelim.ben biraz farkli dusunuyor olabilir insallah ben yanilirim.

Redmi 5 Plus cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Nasıl unutur İsmail bey: 9 Mayıs 2019. Perşembe.
    Ak yatırım. Çok pişmanım o gün biraz daha almadığıma. Ah bu kaçan fırsatlar.

4. işte gorunen o ki arkadaşlar yeterine mal alamadığı için hisse üzerinde olumsuz tedirgin edici yazılar yazıolar çok ilginçtirki ismail yazıor ciğerci de onu pofpofluyor bu ikisinin dm den konuştuğuna artık çok eminim milleti keriz yerine koymaya çalışıolar. bu hisse aşağıdan al yukarıdan sat çıların hisse si değil giidn başka kapıya millet size para kazandırmak zorunda değil eger gercekten yatırım yaptıysanız bırakın ve unutun hisse ederine elbet gelecektir. adamlar malı sattı fakat anladığım kadarıyla yeterınce mal alamadılar sımdı yok cok cıkıomus bılmem ne sacma sapan yorumlar

5. Günaydın Arkadaşlar,

6 aylık bilanço va faaliyet raporlarını okumaya başladığımı söylemiştim. Bazı detaylar yakaladım sizlerle paylaşmak isterim, ama bunu yazarkende bir anımı hatırladım kısaca bahsedicem.

Başka bir firmada yine ordada bilançoda ve faaliyet raporunda birşeyler yakalamaya çalışıyorum, eğer 2019/6 aylığı okuyorsam 2018/6 aylıgıda çıktısını alır yanyana her ikisi beraber okurum ki değişimi görmek adına, sizlerede tavsiye ederim.

Raporlar genelde copy / paste olarak hazırlanmakla birlikte bazen hatalar yapılabilmekte bende bunu yakaladım, firmaya bu hatanın bir an önce düzletilmesi yatırımcılar olarak bu verilere bakarak yatırım yaptığımızı ilettim. Firma yetkilisi geçiştirmeye çalıştı tabi ama benim ciddiyetimi anlayınca telefonumu aldı, sanırım yöneticisine sordu çok geçmeden 1 saat içinde bana döndü ve ardından kap a 2018/3 aylık bilanço nun düzeltmesi geldi.

Sizlere tavsiyem firmalarında raporlarını bizler gibi insanlar hazırlıyor, o yüzden hata yapma durumları herzaman var bizimde yakalama durumumuz.

Bulduklarımı toparlıyorum, gun içinde yazıcam firmamızın olumlu yanlarından da olumsuz taraflarında bahsedicem, saygı ve mantık çerçevesinde eleştiriler olursa güzel bir sohbet olur.

Bol kazançlar

6. Günaydın İsmail bey. Dört gözle yorumlarınızı bekliyorum. Ellerinize sağlık.

7. İlk gözüme çarpan şu oldu;

Şirketimizin Kar Dağıtım Politikası, 20.05.2019 tarih ve 2019/10 sayılı Yönetim Kurulu Kararı uyarınca
    güncellenmiş. Tamamını yapıştırmıyorum buraya okumanızda fayda var,yorum yapmıyorum bilgi sahibi arkdaşlar yorumlarsa sevinirim

2018 yılında böyleyken;

10.KAR DAĞITIM POLİTİKASI;

Duran Doğan, Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenen oran ve miktardan az olmamak üzere, Türk Ticaret
    Kanunu, SPK hükümleri ve Ana Sözleşmesinde yer alan hükümler çerçevesinde Genel Kurul’da alınan karar
    doğrultusunda dağıtılacak kâr payı miktarının belirlenmesi ve SPK tarafından belirlenen yasal süreler
    içerisinde dağıtılması esasını benimsemiştir.

İlgili mevzuat, yatırım ihtiyaçları ve finansal imkanlar elverdiği sürece, Şirketin dağıtılabilir kârının tamamının
    dağıtılması, Yönetim Kurulu tarafından, Genel Kurulun onayına sunulması şirket politikasıdır.

2019 bu halini almış;

Duran-Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Kâr Dağıtım Politikası, Türk Ticaret Kanunu hükümleri,
    Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve esas sözleşmemizin kâr dağıtım ile ilgili maddesi
    çerçevesinde ve Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak pay sahipleri ile Şirket menfaatleri arasında
    dengeli ve tutarlı bir uygulama izlenmesine dikkat edilerek oluşturulmuştur.

Kâr dağıtım politikasında Yönetim Kurulu’nca yapılan değişiklikler gerekçeleriyle birlikte özel durum
    açıklamasıyla kamuya duyurulur ve Kurumsal Yönetim İlkeleri gereği Genel Kurul toplantısında pay
    sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulur.

Yine faaliyet raporunun 18.7. maddesinde kar dağıtım politikasında;

.....Sermaye Piyasası Düzenlemeleri ve ilgili diğer mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir dönem kârının, her yıl yeniden gözden geçirilmek
    koşuluyla Sermaye Piyasası Kanunu ve İlgili düzenlemelerinde başkaca bir oran zorunlu tutulmadıkça
    asgari %10’u oranında nakit ve/veya bedelsiz hisse şeklinde kâr payı dağıtılmasının Genel Kurul’a teklif
    edilmesi esasına dayanan bir kâr dağıtım politikası benimsemiştir.

8.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    İlk gözüme çarpan şu oldu;

Şirketimizin Kar Dağıtım Politikası, 20.05.2019 tarih ve 2019/10 sayılı Yönetim Kurulu Kararı uyarınca
    güncellenmiş. Tamamını yapıştırmıyorum buraya okumanızda fayda var,yorum yapmıyorum bilgi sahibi arkdaşlar yorumlarsa sevinirim

2018 yılında böyleyken;

Duran Doğan, Sermaye Piyasası Kurulunca belirlenen oran ve miktardan az olmamak üzere, Türk Ticaret
    Kanunu, SPK hükümleri ve Ana Sözleşmesinde yer alan hükümler çerçevesinde Genel Kurul’da alınan karar
    doğrultusunda dağıtılacak kâr payı miktarının belirlenmesi ve SPK tarafından belirlenen yasal süreler
    içerisinde dağıtılması esasını benimsemiştir.

İlgili mevzuat, yatırım ihtiyaçları ve finansal imkanlar elverdiği sürece, Şirketin dağıtılabilir kârının tamamının
    dağıtılması, Yönetim Kurulu tarafından, Genel Kurulun onayına sunulması şirket politikasıdır.

2019 bu halini almış;

Duran-Doğan Basım ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Kâr Dağıtım Politikası, Türk Ticaret Kanunu hükümleri,
    Sermaye Piyasası Düzenlemeleri, Vergi Düzenlemeleri ve esas sözleşmemizin kâr dağıtım ile ilgili maddesi
    çerçevesinde ve Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne uygun olarak pay sahipleri ile Şirket menfaatleri arasında
    dengeli ve tutarlı bir uygulama izlenmesine dikkat edilerek oluşturulmuştur.

Kâr dağıtım politikasında Yönetim Kurulu’nca yapılan değişiklikler gerekçeleriyle birlikte özel durum
    açıklamasıyla kamuya duyurulur ve Kurumsal Yönetim İlkeleri gereği Genel Kurul toplantısında pay
    sahiplerinin bilgisine ve onayına sunulur.

Yine faaliyet raporunun 18.7. maddesinde kar dağıtım politikasında;

.....Sermaye Piyasası Düzenlemeleri ve ilgili diğer mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir dönem kârının, her yıl yeniden gözden geçirilmek
    koşuluyla Sermaye Piyasası Kanunu ve İlgili düzenlemelerinde başkaca bir oran zorunlu tutulmadıkça
    asgari %10’u oranında nakit ve/veya bedelsiz hisse şeklinde kâr payı dağıtılmasının Genel Kurul’a teklif
    edilmesi esasına dayanan bir kâr dağıtım politikası benimsemiştir.
    Kar dağıtımı ile ilgili konu bildiğim kadarıyla şirketi özgü değil ilgili tebliğin güncellenmesi sonucu zorunlu bir açıklama.
    SPK, yıl başından itibaren geçerli olmak üzere Kurumsal Yönetim Uyum Raporu Formatlarını güncelledi ve uyum formatını KAP'a yüklenmesini zorunlu kıldı. Bu açıklamanın bununla ilgili olduğunu düşünüyorum.
    http://www.spk.gov.tr/Sayfa/Dosya/67
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Sayfa 410/653 İlkİlk ... 310360400408409410411412420460510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •