Sayfa 408/653 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon
Arama sonucu : 5224 madde; 3,257 - 3,264 arası.

Konu: DURDO - Duran Doğan Basım

1.  Alıntı Originally Posted by taskinali Yazıyı Oku
    Arkadaslar merhaba, uzun zaman oldu yazmayali. Yazma ihtiyaci hissetmiyoruz cok sukur. Kagidimiz uzun bir yolculukta. Onemli yollardan gectik. Cok salladi ama artik duzluge cikiyoruz. 6 aylikta 125 mio ciro sirketimizin genel kurulda acikladigi 300 mio yillik hedefine ulasabileceginin guclu bir gostergesi ki bu esas faaliyet karini 90 mio lara tasir!! Ihracatin payi tam 60% a gelmis yilin sonuna dogru 65-70 % bandinda olmasini bekliyorum. Doviz yukari giderse ciromuz ve karliligimiz artar. Duserse borcumuz azalir!! Cok guzel bir denklem yakalamis durumdayiz. Yeni yapilacak yatirim, devreye girecek makinalar bizi 2.fabrikaya zorluyor. Guzel gelismelere gebeyiz. Yapilmasi gereken sadece sabretmek ve olasi dususler pozisyon arttirmak(biraz dusmesini bekleyen kurtlar var o nedenle asagi gelmekte zorlanio). Bunun yani sira, Genel kurula katilmak, sirketin vizyonu ile yoneticilerin yaptiklari arasindaki iliskiyi takip etmek de cok onemli. Burada yonetime surekli laf ediliyor ancak ben katilmiyorum. 2. Jenerasyonu cok basarili buluyorum. Baska bir Durdo var artik, eski sirkete bakmak gecmis yillardaki hisse performansina bakip gelecegi yorumlamak yanlis yaptirir. Kucuk yatirimci daha sik bilgilendirilebilir katiliyorum. Sirket yatirimci bilgilendirme toplantilari yapabilir ve orada anlatilanlari sunum seklinde paylasabilir. Super olur. Oraya da gelecegiz bence. Bilincli yatirimci artinca onlar da olacak. Araci kurumlarimizdan durdo raporu isteyerek baslayabiliriz bu surecin gelisimini hizlandirmaya. Neyse cok uzattik. Affola. Tum yatirimci dostlarimiza selamlar.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hoşgeldiniz mantıklı yazılar görmek güzel elinize sağlık

2. fabrika kısmı benımde beklentilerimi dahilinde ama biraz daha detaylandırırsak;

Mevcutta zaten yeni makinemizin kurulduğu ana binamız ve 2. fabrika olarak ömerlide ki şubemiz aktif olarak çalışıyor,

Yeni makinenin kurulduğu ana fabrikamız uzun vadeli düşünülüyor ki yeni makine buraya kuruldu, çünkü bu makinelerin kurulup sökülmesi maliyetli ayrıca operasyonel anlamda hassas makıneler olduğu için uzun süre orda üretim devam eder,
    Ana fabrika bınamız kalıcı ama ömerlide ki şubemiz hiç öyle görünmüyor gezen bilir. Oraya daha fazla yatırım yapılmalı yada tamamen ordan çıkıp yeni bir tesis ilerde düşünülmeli

2.  Alıntı Originally Posted by İSMAİL Yazıyı Oku
    hoşgeldiniz mantıklı yazılar görmek güzel elinize sağlık

2. fabrika kısmı benımde beklentilerimi dahilinde ama biraz daha detaylandırırsak;

Mevcutta zaten yeni makinemizin kurulduğu ana binamız ve 2. fabrika olarak ömerlide ki şubemiz aktif olarak çalışıyor,

Yeni makinenin kurulduğu ana fabrikamız uzun vadeli düşünülüyor ki yeni makine buraya kuruldu, çünkü bu makinelerin kurulup sökülmesi maliyetli ayrıca operasyonel anlamda hassas makıneler olduğu için uzun süre orda üretim devam eder,
    Ana fabrika bınamız kalıcı ama ömerlide ki şubemiz hiç öyle görünmüyor gezen bilir. Oraya daha fazla yatırım yapılmalı yada tamamen ordan çıkıp yeni bir tesis ilerde düşünülmeli
    İsmail bey günaydın. Sen yazdıysan ikinci fabrika da olur. Şimdi diyeceksin ki zaten ikinci bir fabrika var diye. Ben onu kastetmedim. Uzun vadeli kredi ile alınmış kendi binası olacak olan ikinci fabrikadan bahsediyorum. Sen yazdıysan şimdiden hayırlı olsun. 24 önceki yatırım ve teşvik şimdide 18 toplam 42 milyon çok süper bir yatırım. Umarım bu müthiş yatırımlar cuma günü olduğu gibi ilerleyen günlerde hissenin fiyatına yansır. Teşekkürler İsmail Bey aydınlatıcı ve yol gösterici bilgileriniz için.

3.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    İsmail bey günaydın. Sen yazdıysan ikinci fabrika da olur. Şimdi diyeceksin ki zaten ikinci bir fabrika var diye. Ben onu kastetmedim. Uzun vadeli kredi ile alınmış kendi binası olacak olan ikinci fabrikadan bahsediyorum. Sen yazdıysan şimdiden hayırlı olsun. 24 önceki yatırım ve teşvik şimdide 18 toplam 42 milyon çok süper bir yatırım. Umarım bu müthiş yatırımlar cuma günü olduğu gibi ilerleyen günlerde hissenin fiyatına yansır. Teşekkürler İsmail Bey aydınlatıcı ve yol gösterici bilgileriniz için.
    Gunaydın Hocam,

Ana bınamızın için leasıng kredisi bitiyor sanırım ondan bahsedıyorsunuz, yıllar nasılda geciyor 10 yılllıktı galıba ömerlideki şubemiz için kira ödüyoruz neden yenı bir yatırım ile kendi fabrakasını kurmasın, borçlanır büyür ama temettü yada bedelsizde hayal olur ama ne farkeder ki.Ortaya sektöründe bir dev çıkacaksa

4.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    Bu arda biz burada akıl yürütüyoruz karşılıklı olarak tahminlermizi yazıyoruz, ben yazdım diye olur demeyin lütfen yanlış anlaşılma olmasın :-)

5. İsmail bey, ayakları yere basan, mantıklı düşüncelerinizden dolayı sen yazınca olur diyorum. Hem olacak zaten bu kadar yatırım boşuna mı? Şekeryatırım bile şu anki piyasa değerinin iki katını yazmış araştırma sayfasına. Tek sorun; bu kadar yatırım yapan ve siparişlerini arttıran bir şirketin hakettiğini fiyatta olmaması. Geçen Cuma o da olur gibi oldu. Vesselam

6.  Alıntı Originally Posted by cigerci Yazıyı Oku
    İsmail bey, ayakları yere basan, mantıklı düşüncelerinizden dolayı sen yazınca olur diyorum. Hem olacak zaten bu kadar yatırım boşuna mı? Şekeryatırım bile şu anki piyasa değerinin iki katını yazmış araştırma sayfasına. Tek sorun; bu kadar yatırım yapan ve siparişlerini arttıran bir şirketin hakettiğini fiyatta olmaması. Geçen Cuma o da olur gibi oldu. Vesselam
    Herşeyin hayırlısı diyelim hocam ınşallah olur burada herkez para kazanır tek temennim bu

7. hocam yetiş burası yine pofpofçu dolmuş...mal sat kötülemeye başla sonra baktılar düşmüo dediler alalım şimdi mal ellerinde yuzde 5 karla ama yetmez napalım ortaklaşa yağlayalım aslında böyle oyun yapmasalar hiç birşey yazmamış olsalar hisse zaten ederini bulacak firma degerı 200 pıyasa deger 100 aradakı potasıyelı sız hesaplayın

------------------------2016/12---------2017/12------------2018/12-----------2019/6

SATIŞLAR----------104.000.744-----144.558.546-------206.398.689------106.462.398

FAALİYET KARI-----8.440.125--------20.106.168--------38.036.289--------15.800.268

NET KAR--------- (-)5.362.018--------9.335.022---------14.421.820--------2.324.448

Bu tablo şirketin satışlar ve faliyet karının nasıl büyüdüğünü açıkça gösteriyor. Özvarlığının yarısı kadar faaliyet karı eden şirketin değeri bence bu olmamalı.Sadece net kar rakamına bakar isek yanılırız. Önemli olan şirketin faaliyet karı ve ödeme gücü. 110 milyon civarı finansal borç var. 30 milyondan fazla faaliyet karı eden bir şirket için yüksek değil.
    Yapılan yeni yatırımlar devreye girmesi kriz dönemine denk geldi, buna rağmen rakamlar fena değil.
    Piyasalar canlanmaya başladığında faaliyet karı rahatlıkla 50 milyon üzerine gidebilir. O zaman da hisseyi bu fiyatlarda satanlara geçmiş olsun.
    2.80 lerden beri DURDO alır satarım devamlı, her satış pişmanlık olmuştur. Tecrübe ile sabittir.
    Bu yüzden son düşüşte fırsatı kaçırmayıp 4-5 arasında yine aldım ama niye daha fazla almamışım diye pişmanım şimdi de.

Sayfa 408/653 İlkİlk ... 308358398406407408409410418458508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •