Sayfa 103/401 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 817 - 824 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    Keko denilen kişi hisseyi 20 kuruş yukarıdan satmak için girmiş anlaşılan. Şöyle iyi, böyle iyi deyip 1 gün sonra sattı.
    aynen ğyle. 3 gün olmuş geleli atıp tutuyor. madem o kadar emindin niye kaçtın.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

2. önce bir güzel yağladı, balladı. Hisseyi sattıktan sonra da yok telefon açtım da şöyle dediler de, böyle dediler de falan filan... Ah kardeşim ah! şu alkaya bir babayiğit gelse de hiiseyi bir yukarı götürse. 20 aydır rezil olmuş durumdayız.

3.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    Keko denilen kişi hisseyi 20 kuruş yukarıdan satmak için girmiş anlaşılan. Şöyle iyi, böyle iyi deyip 1 gün sonra sattı.
    üç gün sonra sattım dostum...4,26 ortalama ile...hisse önceki gün 4,47 i görmüştü..oradan satmadım dün priminin büyük bir kısmını verdikten sonra verdim...ne yazık ki bazı konularda yanıldığımı gördüm...insanoğluyuz biz de yanılırız...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by temhay Yazıyı Oku
    aynen ğyle. 3 gün olmuş geleli atıp tutuyor. madem o kadar emindin niye kaçtın.
    bir konuda yanıldığımı gördüm...bu yanılgımı da itiraf edip ,özür de dileyerek çıktım...niyetim en baştan kötü olsaydı 4,47 i test ederken ve %5 kadar prim yapmış iken satardım..ama bunu yapmayıp sadece %1 prim ile çıktım...yalnız hisseden çıktık diye alka kötü bir hisse anlamına gelmiyor...hisse iyidir kar eden ,neredeyse borçsuz ,dolar fazlası olan vede her an tahsil edebileceği alacakları ile güzel beklentilere de sahiptir..ama bunlar benim için yeterli değildir...ben iyi değil ,çok çok iyi hisse arıyorum...alka eğer gerçekten de artan selüloz fiyatlarından stoklarından kazanacak olsaydı o vakit alka 2019 yılı ilk çeyrek sonuçlarına kadar (mayısın 10 una kadar ) rahatlıkla tutulabilirdi...gerçi vereceği net %12 civarlarında da temetüsü var...temetüye yakın hisse zaten çıkacaktır...bu çıkışın potansiyeli %20-30 lara varabilir...ama açıkçası bu potansiyel beni kesmiyor..lütfen kusura bakmayın...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    önce bir güzel yağladı, balladı. Hisseyi sattıktan sonra da yok telefon açtım da şöyle dediler de, böyle dediler de falan filan... Ah kardeşim ah! şu alkaya bir babayiğit gelse de hiiseyi bir yukarı götürse. 20 aydır rezil olmuş durumdayız.
    alkada güzel haberler gelirse ( şirketin satılması ,alacakların tahsili veya doların aşırı çıkışı) o vakit alka agresifleşebilir...onun dışında temetüye kadar agresif olmayan belli bir marj içinde çıkışa geçmesi gerekiyor..daha önce de söyledik temel ve teknik gerekçeleri hissenin çıkmasını gerektiriyor...

ama dediğim gibi ben iyi bir hisse aramıyorum , çok çok iyi bir hisse arıyorum...artık nasip olur mu bilemem..başarılı olur muyum onu da bilemem..herşey kısmettir diyelim..bakalım bizim de kısmetimizde neler olacak ???

6. yakın zamanda bir hisseyi 100 gün tutarak yaklaşık %65-75 aralığında bir kar yaptık..bu kar oranı bir ara %90 ı bulmuştu...işte bu yüzden de herhangi bir iyi haberi gelmediği sürece kazandırma potansiyeli %10-30 aralığında olacak bir hisse beni kesmiyor...artık biraz beni anlayın arkadaşlar...ama bu oran türkiye şartlarında çok çok iyi bir kazançtır..dediğim gibi herkesin beklentisi ve hedefi farklı olabiliyor..

hisse araştırmalarına devam veya takip ettiğimiz hisseleri gözlemlemeye devam...ben hepimize başarılar diliyorum...bir iki aya kalmaz iyi kazanırsınız dostlar...ben olmazsam da bu hissede olanlar kazanacak...zaten kazanma potansiyeli olmayacak bir hisseyi kolay kolay almam...eğer almayı düşünmüş isem o vakit o hisse bana göre çok iyi olmalı ki almışızdır...alkada sıkıntı yok...sabır ederek beklemek gerekiyor...

90 bin lotunu satmak isteyen arkadaş da bir iki ay sabır ederek istediği fiyattan satacaktır...sizler de kazanacaksınız..

7. alka neden büyüme yönlü bir çalışma yapmaz madem ülke ihtiyacı karşılamıyor bir sorun var kora ailesi büyüme hikayesi ortay koymaya imtina ediyor bence haklılarda şuan büyüme değil finansal giderler azaltma dönemi bu durumda haliyele hisseye yansıyor

8. Bu aralar bu üslup çok moda... Görmüş geçirmiş, borsanın kitabını yazmış ve biz zavallılara reva gördüğü kârları kendine kâfi görmeyecek kadar ustalaşmış borsacı üslubu... "Sabredin zavallılar... Kazanacaksınız, ama ben yokum."
    Hem "ben hatamı anladım, özür dilerim" üzerinden ağırbaşlılık, mütevazilik devşireceksin hem de aynı mesajda "Alka iyi ama ben çok çok iyiye layığım" diye ustalık taslayacaksın. Pes doğrusu...

Venus E2 Plus Dual cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Sayfa 103/401 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •