Sayfa 265/401 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. Hissemiz ne iş yapar diye merak edenlere...
    https://www.alkimkagit.com.tr/tr/uru...paris/urunler/

ALKİM Kağıt Hakkında

Alkim Kağıt Tesislerinde ofset yazı tabı, kuşe ve ofis kağıtları üretilmektedir. Üretimin her aşamasında ileri teknoloji kullanılmaktadır. Yeni jenerasyon DCS ve QCS sistemleri prosesin her aşamasında kullanılmaktadır. 2000 yılından başlayarak Alkim Kağıt kalitesinde çok önemli gelişmeler olmuş ve ofset, fotokopi kağıtlarında en üst düzey kalite standartlarına ulaşmıştır.

Bu doğrultuda kağıt makinemizde Dilution Headbox, Topformer, Profile Controlled Steam Box sistemleri, yeni Pressure Screen, formasyon control sistemi ve sensörü, kalınlık sensörü ve renk sensörü gibi teknolojik sistemler üst düzey kalitemize olumlu katkılar sağlamıştır.

Kuşe kağıt üretiminde dünyada ilk kez Alkim’ de uygulanan bir sistem olan BTG Gravürü sistemi ile single coating ile double coated spesifikasyonunda kuşe kağıt üretilmektedir. Bu üretim şekli online machine coating sistemidir ve CD ve MD coat weight sensörü ile de mükemmel kuşe kaplama kontrolü sağlanmaktadır.

Konverting kısmında 3 adet ebat kesme makinası, ofis kağıtları için ise 6 cepli fotokopi kesme, paketleme ve kutulama sistemi, bir adet bobin dilme makinesi bulunmaktadır.

Üretimin her aşaması selüloz beslemeden ürün yükleme aşamasına kadar konverting dahil bilgisayar destekli otomasyonla çalışmaktadır.

Kojenerasyon

5,2 MW ve 5,4 MW olmak üzere enerji üreten iki adet doğal gaz türbinimiz, tesisimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamaktadır. Enerji üretimimizin yanısıra atık ısı kazanında buhar elde edilerek sistemde kullanılmaktadır. İki yakıtlı olan kojenerasyon sistemlerimizin tesislerimizin tüm enerji ihtiyacını karşılamakta ve şebeke ile paralel çalışmaktadır.

2. :wave::wave::shh: bürütte son gün buralara da son diyelim 12 lere ilk adımı atsın artık
    Son düzenleme : mercek2; 12-06-2020 saat: 13:42.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

3. yürüyüp bu kadar geriye vermesi bile ilginç...

4.  Alıntı Originally Posted by bayraklı Yazıyı Oku
    yürüyüp bu kadar geriye vermesi bile ilginç...
    eee veren geri alamıyor bu yüzden degerlendiriyor son günde hele ikinci bilanço gelsin buralar hayal olacak bekle gör der gibi

5.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    eee veren geri alamıyor bu yüzden degerlendiriyor son günde hele ikinci bilanço gelsin buralar hayal olacak bekle gör der gibi
    covid sebebiyle azalma olabilir diye düşünüyorum kar rakamlarında...

6.  Alıntı Originally Posted by bayraklı Yazıyı Oku
    döviz 2. çeyrek için %15 pirim yaptı kur farkı gelirimiz var

7.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    döviz 2. çeyrek için %15 pirim yaptı kur farkı gelirimiz var
    hadi bakalım inşallah

8.  Alıntı Originally Posted by bayraklı Yazıyı Oku
    ben tam tersini düşünüyorum 52.5 milyon sermaye ilk çeyrek karı 20 milyon ve gelecek vaad eden kaç hisse var henüz bunları fiyatlamadı geçmiş yılların hantallıgını bu sene pirime dönüştürecek bence en az 20 ler olmalı fiyatı kısmet bakalım

Sayfa 265/401 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •