Sayfa 373/401 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. Alkim Kağıt Sanayi ve
    Ticaret Anonim Şirketi sektörde yaklaşık 25 yıldır ve yılda üretim cinsine göre
    yaklaşık 90 bin ton ofset, fotokopi ve benzeri kağıtların üretimini
    yapmaktadır. Yapılan pazar araştırmaları neticesinde, ülkemizde arz talep dengesinin ciddi miktarda
    ithalat yönünde olduğu birinci hamur, fotokopi ve ambalaj kağıdına hitap eden
    yüksek gramajlı özel kağıt üretimi ile ilgili yatırım imkanlarının araştırılması
    ve yakın olarak takip edilmesi önem kazanmıştır.
    Piyasa talebine göre,
    özellikle ithalat yolu ile karşılanan kağıt çeşitlerini üretebilecek, yurtdışı
    piyasalarda 120-180 bin ton kapasiteli ikinci el makina ve ekipmanların
    araştırılması ve detaylı fizibilite oluşturulması konusunda Genel Müdürlüğün
    yetkili ve görevli kılınmasına karar verilmiştir.

GÖRÜŞ : Bedelsiz olayı çok iyi.. Kağıt hakkında bilgilerim ise şöyle...

Alkim aslında şu anda 1. Hamur ve Ivory kağıt üretimi yapmakta.. Kuşe Kağıt piyasası fiyatlar geçen yıl 800 Euro iken şu anda 1.500-1.600 euro civarında.. Otokopi kağıdı e-fatura dan dolayı tüketimi düştü fiyatı şişti:)... 1. hamur zaten 750 dolardan 1.300-1.500 dolara çıktı.. ama asıl burada bahsedilen yüksek gramajlı ambalaj sektörüne yönelik yatırım.. bu da kağıt ithalatının önemli kısmı olan bristol kuşe kağıtlar.. kartonsan talebe yetişemiyor ve ithalat çok fazla... bristol fiyatları 2 yılda 7-8 kat arttı... ihtiyaç fazla ve mal gelmiyor dışardan Çin de kota var çünkü... navlun fiyatları 10 kat arttı nerede ise ve tedarik süresi uzun.. bu proje gerçekleşirse ki Alkim grubu için sorun değil, hem cari açığa faydası olur, hem Kartonsan a yerli rakip olur, hem de hasılat ciddi oranda artar... 90 bin ton olan üretim 180 bin ton daha artarsa bu ürünlerle 3 kat üretime 4 kat ciro artışı olur ve kar marjı da 1. hamur dan fazla ve ne üretsen satarsın.. piyasada Alkim in güveni çok iyi... mal almak için basım sektörü kuyrukta, ama ihracata yetişemiyorlar.... sektör stratejik....
    Son düzenleme : borsaazmanı; 02-06-2022 saat: 12:53.

2. Çok güzel bilgilendirme yazmışsın, ellerine sağlık

3. Adamlar olumlu haberleri ve güzel yorumları satış için kullanıyorlar hep

4.  Alıntı Originally Posted by KAYA Yazıyı Oku
    Adamlar olumlu haberleri ve güzel yorumları satış için kullanıyorlar hep
    3 ayda 15-45 yaptı.
    Fazla hız baş döndürür, biraz dinlenmesi normal...
    YTD

5. Bedelsiz haberinden sonra sadece %22 lik bir artış gösterdi . Buraya kadar hızlı gelişinin elbette etkisi var ama ,bu kadar düşük bir artışı yadırgadım.
    Şu an resmen düzeltme sürecinde . Alım satım da yaptırmıyor maalesef .. 38.70 e muhakkak değdirirler zannediyorum. Ancak o zaman tekrar yukarı trend başlayabilir - eğer onay haberi düşmez ise bu arada -
    YTD

6. Dün endeksteki sert geri geliş hesapta yoktu .. 38.70' i dünden sonra onay haberi düşene kadar 38.70 direnç seviyesi olarak görebiliriz.
    YTD

7. West nerelerdesin? Bir iki bişey yaz…. Sen yazmayınca sayfa bomboş, kimse bişey yazmıyor ( ben dahil)

8. Merhaba Kaya , buradayım :)

Çok haklısın ,kağıt yürüyünce herkes yazmaya sıraya giriyor ,aksi durumda kimse ortada yok !

38.70 direncini aşmak için uğraştı biraz . Bugün 2.gün üzerinde kaldığı .. Bugün de uzerinde tamamlarsa 38.70 bu kez destek seviye haline dönüşür. Ki şu an itibariyle 39.50 lerde .. Anormal bir endeks çakılması olmadığı takdirde p.tesiden itibaren 40 lara oturacağını öngörüyorum. 45.76 yı tekrar dener . Bu arada bu akşam spk bülteni düşebilir ,onay haberi gelirse ,zaten herhangi bir yorum yapmaya da gerek kalmayacak . Yok gelmezse eğer , sevgili speğimizin genel hareketleri doğrultusunda lot arttırmaya devam edeceğiz :)

Slm ve bol kazançlar

Sayfa 373/401 İlkİlk ... 273323363371372373374375383 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •