Sayfa 374/400 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon
Arama sonucu : 3200 madde; 2,985 - 2,992 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. Teşekkürler sevgili west kardeşim. Kağıdımızın kalitesini biliyoruz ama yinede arasıra böyle güzel yazılar moral oluyor. Sağlıcakla kal

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    3,047
    Bunca yıllık tecrübem şunu gösterdi kağıt 5'e 10'a katladıysa artık gizli hazineleri arama vakti gelmistir. Adamların operasyonu bitince kağıt som altindan olsa para etmiyor...

Hep şunu görmüşümdür neredeyse kimse giderken kağıt satamaz biraz da alan kazansın, Allah bereketini versin diyemez. Düşerken hic satamaz o zaman da buraların müdavimi olup aglama duvarına cevirir sayfaları.

En iyi strateji " Allah bereketini versindir..."
    biliyorsunuz ya işte yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir falan...filan...

3.  Alıntı Originally Posted by KAYA Yazıyı Oku
    Teşekkürler sevgili west kardeşim. Kağıdımızın kalitesini biliyoruz ama yinede arasıra böyle güzel yazılar moral oluyor. Sağlıcakla kal
    Eyvallah Kaya Kardeşim ,

Bilmukabele ...

4. West kardeş günaydın, çağırmadan gelmiyorsun sende. Kimseler uğramıyor buralara. Biriki kelam bir şeyler yaz. Beklerken moral bulalım. Bol şans, hayırlı cumalar

5. Hayırlı Cumalar olsun Kaya Kardeşim ,
    Doğru diyorsun , sen yazınca farkettim ,davetle geldiğimi :) Şaka bir yana ve aslına bakarsan ,extra bir durum oluşmadığı için yazmadım .Önce 38.70 direnci kırması lazım dedik ,akabinde 2 gün üstünde kapanış yapınca kuvvetli destek seviyesi oldu dedik oldu , bu hafta başından itibaren 40 lara oturur dedik oturdu . 45.76 yı tekrar deneyecektir dedik ama o olmadı maalesef .. Çünkü , SPK nın normalde Perşembe günleri yayınladığı bülteni kalkıp salı günü yayınlayıp üstüne bir de haber de çıkmayınca bu hafta için hikaye sonlanmış oldu bence ..

Bana göre , haber öncesine kadar 41.30 - 48.60 arasında git geller yaşayacak . Bilmiyorum ,al-sat yapıyor musun ama tahta karakterini böyle okuyorum . Bana gelince ,çalışmalarım doğrultusunda ,bir önceki yazımda da belirttiğim gibi lot arttırma ve masrafları çıkartma yönünde oyalanıyorum işte :)

Slm ve Syglr,

6. Teşekkürler West kardeşim güzel yorumların için. Alsat bir iiki kere yaparak lotlarımı artırmıştım ama marjlar kısalınca açıkçası tırstım kaçırırım diye. Beklemeye geçtim o yüzden. Sanada, tüm alka yatırımcılarınada bol kazançlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,959
    "25.05.2022 tarihindeki Yönetim Kurulu toplantısında
    alınan karar doğrultusunda yapılan araştırmalar neticesinde; Almanya'nın Köln
    şehrindeki Zanders Abwicklung GmbH fabrikasında bulunan ve özellikle yüksek
    gramaj üretim yapabilen ikinci el 125.000 ton/yıl kapasiteli kağıt makinesi ve
    ekipmanları ile tamamlayıcı inşaat, ithal-yerli makine ve ekipmanları ve
    modernizasyonu için 21.000.000 EUR'a kadar yatırımın yapılmasına karar
    verilmiştir. "

Bu ekipmanların tesviki alinir parasi ödenir türkiyeye gelir üretime baslar biz halen PS hammadde bekleriz

Bravo Ferit başkan ,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

8.  Alıntı Originally Posted by West_by_West Yazıyı Oku
    Kapasite artışı uzun iş arkadaşlar ! Gn.Md.lük ekip görevlendirecek , o ekip araştırma yapacak , liste hazırlanıp tek tek görülmeye gidilecek . Sonra içlerinden en iyi 2 veya 3 seçilip pazarlık başlayacak .Nihai karar verilecek ve sonrası ithalat prosedürü . Büyük bir ihtimalle Yatırım teşvik başvurusu yapılır Başvuru hazırlığı ve belge alınışı 3 aydan önce olmaz zaten . Sonra fabrika sahasındaki tadilat ve montaj . Hadi ondan sonra üretim ve satış .. Yani yaklaşık 1 yıldan önce ciroya yansıma olmaz . İçinizi kararttım biraz ama :)

Diyeceğim o ki , 2.çeyrek bilançoya odaklanın .. Bu daha mühim şimdi
    Bugünkü KAP ta sonra yukarıdaki yazıymı alıntı yapma ihtiyacı hissettim.Söylediğim prosedür aynen işliyor, ben 1 yıldan önce ciroya yansıma olmaz diye yazmıştım ama adamlar sadece imalata geçilmesini yaklaşık 2 yıl olarak belirtmişler !! Maşallah ....

Benim proje Md.lüğünü yürüttüğüm bir işin büyüklüğü yaklaşık 48 milyon Euro idi ve hemen hemen 1 yılda tamamlamıştık yukarıda belirttiğim prosedürü .. Öyle Almanyadan filan da değil ,tüm ekipmanları Çin den getirip tamamlamıştık yani hesap edin !!

Bu bakımdan sınıfta kaldılar , bu 1 ! 2 yılda üretim aşamasına geçilecek sonra ciroda görülmesi en az yaklaşık 2,5 yıl , kim öle kim kala bu 2 !
    Tüm indikatörler bozuldu , 41.30 - 48.60 arası gitgeller yaşarız dedik , tahtacı 38.70 desteğine yine değdirirse hiç şaşırmam . Bu haberle bedelsiz onayı düşmeden kalıcı yükseliş trendine nasıl geçer ümitsizim. Onay geldikten sonra yüzde kaç yükseliş yaşar yine ümitsizim ! Zaten ilk bedelsiz haberi düştükten sonra sadece % 22 yukarı taşıması bende çok soru işareti oluşturmştu ..

En başından beri Bilanço daha önemli diyip duruyordum , bazı eleştiriler de gelmişti kendilerince haklı olarak ... Alka da kalınıp kalınmamasını bence bu belirler bence bölünme öncesinde .Benim düşüncelerim böyle .
    YTD

Sayfa 374/400 İlkİlk ... 274324364372373374375376384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •