Sayfa 51/400 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 3200 madde; 401 - 408 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. İyi keklediler bilanço da beni, en azından 4. Çeyrek de iyi gelir diye düşünmüştüm, yazık oldu.....

2. Grafik, teknik bişey kalmadı, kesekağıdı oldu....

3. Anam,
    Hisse artıda kapatmış bugün.

ASUS_Z00LD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Beyler VUK a göre hazırlanan mali tablo yanıltıcı olabilir. (bence olacak ta) Vuk a göre hazırlanan mali tablolarda geçerli birçok gelir gider kalemi UFRS göre hazırlanan mali tabloda geçerli olmayabilir. Veya bunun tam tersi de olabilir.

Aynı durum Vesbe de de var. Orada kar rakamında sıkıntı yok ama 9 ayda yaptığı hasılat kadar son 3 ayda hasılat yapmış görünüyor VUK a göre. Bu durumu şirkete mail atarak sordum. gelen cevapta hammadde ve yan ürün alım satımları da VUK a göre hazırlanan mali tablolarda hasılat rakamına eklenebiliyormuş ama UFRS göre hazırlanan mali tablolara eklenemiyormuş.

Bunun gibi daha bir sürü farklılıklar olabilir. Herkes geçmiş yıllara bakarak VUK ve UFRS arasında paralellik olduğunu ve bu sebeple spk ya gönderilen bilançoda da hemen hemen aynı kar rakamı gelebileceğini düşünüyor. Biraz sabır ederseniz göreceksiniz farklı ve güzel bir rakam gelecek.

Geçen yıl 4. çeyrekte 8 milyon, bu sene 3. çeyrekte ise 25 milyon kar gelirken nasıl olacakta bu sene son çeyrekte hiç kar gelmeyecek. Bunun mantıklı bir izahı olamaz. Tek bir ihtimal var. O da kötü niyetle yapılan muhasebe oyunlarıyla karı saklayabilirler ama ben Alka sahiplerinin henüz o kadar küçülmediklerini düşünüyorum.

SAYGILAR....

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Beyler VUK a göre hazırlanan mali tablo yanıltıcı olabilir. (bence olacak ta) Vuk a göre hazırlanan mali tablolarda geçerli birçok gelir gider kalemi UFRS göre hazırlanan mali tabloda geçerli olmayabilir. Veya bunun tam tersi de olabilir.

Aynı durum Vesbe de de var. Orada kar rakamında sıkıntı yok ama 9 ayda yaptığı hasılat kadar son 3 ayda hasılat yapmış görünüyor VUK a göre. Bu durumu şirkete mail atarak sordum. gelen cevapta hammadde ve yan ürün alım satımları da VUK a göre hazırlanan mali tablolarda hasılat rakamına eklenebiliyormuş ama UFRS göre hazırlanan mali tablolara eklenemiyormuş.

Bunun gibi daha bir sürü farklılıklar olabilir. Herkes geçmiş yıllara bakarak VUK ve UFRS arasında paralellik olduğunu ve bu sebeple spk ya gönderilen bilançoda da hemen hemen aynı kar rakamı gelebileceğini düşünüyor. Biraz sabır ederseniz göreceksiniz farklı ve güzel bir rakam gelecek.

Geçen yıl 4. çeyrekte 8 milyon, bu sene 3. çeyrekte ise 25 milyon kar gelirken nasıl olacakta bu sene son çeyrekte hiç kar gelmeyecek. Bunun mantıklı bir izahı olamaz. Tek bir ihtimal var. O da kötü niyetle yapılan muhasebe oyunlarıyla karı saklayabilirler ama ben Alka sahiplerinin henüz o kadar küçülmediklerini düşünüyorum.

SAYGILAR....
    İnşallah dediğin gibi olur güzel kardeşim. Çünkü 19 aydır yatırımcısına anasını aglatmis bu hisse. İnşallah insanların yüzünü güldürür. Çünkü yeni jeopolitik gerginlikler başlayacak gibi görünüyor.

6.  Alıntı Originally Posted by hissezede Yazıyı Oku
    İnşallah dediğin gibi olur güzel kardeşim. Çünkü 19 aydır yatırımcısına anasını aglatmis bu hisse. İnşallah insanların yüzünü güldürür. Çünkü yeni jeopolitik gerginlikler başlayacak gibi görünüyor.

Hisse fiyatı ne olur bilmem ama ben son çeyrek için 10 milyon civarı bir kar bekliyorum alka dan.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Şirketin 9 aylık bilanco da net yabancı para ve varlık pozisyonu kabaca 39 milyon tl gözüküyor dolar kuru 6 tl idi 30 eylül de 31 aralıkta ise 5.30 idi %12 bir düşüş oldu bu da 39×12÷100 = kabaca 5 milyon tl bilanco da brüt kar 257-204= 53 milyon iken beyannameden son 3 aylık brüt kar dahil 373-292=81 milyon gözüküyor 12 aylık brut- 9 aylık brüt 81-53= 28 milyon tl son çeyrek brüt kar i var 3 çeyrek brüt kari ise 27 milyon idi ilk 6 aylık bilanco da 21 milyon net yabancı para ve varlik pozisyonu var 2 ve 3 çeyrek arası dolar 4.56 dan 6 ya çıkarak %30 artmıştı yani kasada ki paradan ekstra 6 milyon gelmişti 27 milyon faaliyet kari 6 milyon yabancı para kari 33 milyon yapıyor du diğer hususlar da eklenince cikarilinca 25 milyon gelmişti son çeyrek faaliyet kari 28 milyon kur zararı 5 milyon geri kalır 23 milyon 9 aylikta ki gibi -8 yazsa bile 15 milyon kar gelmesi gerek diye düşünüyorum

8. Arkadaşlar, lanet olası garanti 4 tl üzerinde satış yapıyor ve hisseyi bakılıyor.

Sayfa 51/400 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •