Sayfa 90/401 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 713 - 720 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Yeni fiyatların bir şekilde yansıması lazım. .şu anda bu fiyattan Satılanlar fiyat ucuzlamiş iken alınan mallar olmalı. .sizde tanidiginiz bir kırtasiyeci ye sorun bakalım bu sattığın Mali ne zaman aldınız? ?şimdi alırsan fabrikadan kaça alabilirsiniz diye ??

Size uluslararası kagıt fiyatları grafiğini gösterdim. ..yurtiçi fiyatları yurtdışından bağımsız belirlenemez. .çünkü tamamı dolar ile vede serbest piyasa koşullarından satın alınıyor. ..
    şimdi bi arka sordum ağustostan beri düşmüş fiyatlar yeni yeni zam gelmeye başlamış dedi ytd

2.  Alıntı Originally Posted by kaan28301 Yazıyı Oku
    sert bi hareket gelir mi acaba ytd
    la olm yukarı doğru kastemiştim yanlış anladın mal spek ytd

3.  Alıntı Originally Posted by kaan28301 Yazıyı Oku
    la olm yukarı doğru kastemiştim yanlış anladın mal spek ytd
    Duramaz gittiği yerde. Olur mu hiç yani ruhuna aykırı.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

4.  Alıntı Originally Posted by kaan28301 Yazıyı Oku
    şimdi bi arka sordum ağustostan beri düşmüş fiyatlar yeni yeni zam gelmeye başlamış dedi ytd
    mecbur kağıda zam gelecek dostum...yurtiçi fiyatları tamamen yurtdışı fiyatlarına göre belirleniyor...dolar şu anda 5,42 seviyesindedir...dönem başında 5,30 idi..şu ana kadar %3 e yakın dolar çıkışı var..bu hem alkanın 32 milyonluk döviz varlığını değerlendiriyor hem de dolar bazlı hammadesini yani kağıt fiyatlarını değerlendiriyor..buda ucuzdan aldığı stoğunun ekstradan kar yazması demektir...

şu anki yurtiçi konjöktür seçimler dolayısı ile doların çıkmasına destek veriyor...yurtdışı konjöktür ise doların inmesinden yanadır..şu anda oraya çıkan sonuç ise doların çıkmasına neden oluyor..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. nolur endex bozmasın sırası değil şimdi

6.  Alıntı Originally Posted by kaan28301 Yazıyı Oku
    nolur endex bozmasın sırası değil şimdi
    doların çıkması endeksi olumsuz etkiliyor..oysa doların çıkması ciro ve karlılık konusunda alkayı olumlu etkiliyor..yani alkanın bu süreçte güçlenmesi lazım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    doların çıkması endeksi olumsuz etkiliyor..oysa doların çıkması ciro ve karlılık konusunda alkayı olumlu etkiliyor..yani alkanın bu süreçte güçlenmesi lazım...
    inşallah ama bu malların ne yapacağı belli olmaz ytd bugun kırmazsan 43 ü darılırım vallahi sn mal spek :)

8. bakalım önümüzde süreçte fed ne zaman faiz indirmeye başlayacak

Sayfa 90/401 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •