Sayfa 98/401 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 777 - 784 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. maliyetin %70 i seluloz dan ona bak ona:wave:

Avrupa’nın önde gelen selüloz üreticilerinden olan Södra Cell , NBSK (NorthernBleachedSoftwoodKraft) selüloz fiyatını Avrupa pazarında 1230 USD/ton seviyesine çıkaracağını bildirdi.

Fiyat artışı 01 Haziran 2018 tarihinden geçerli olacak.

yardımcı olacaksa 8 ay önce 1200 dolar mış tonu güncel bulamadım

2.  Alıntı Originally Posted by Atma Yazıyı Oku
    Şimdi buradan kağıt fiyatlarını anlayamazsınız , mesela burada soda külü fiyatlarıda var ama soda yı borsadaki soda sanayi bununla satmaz . 21 tl olan kağıt fiyatları eylülde , şimdi 14-15 tl hemde kamyonla mal var hatta 13.50 ler bile var nakitiniz varsa , yani stoktan kar mar yok sadece bu çeyrekte 2019 -1 çeyrek te stoktan zarar etmeyecek başa baş . Ama önemli olan noktalardan biri şu 2019 başında ihciler zam geldi bu alkanın maliyetleri ne kadar artırdı . Şimdi Alka da bir gurup var bunlar iyi oyuncular ak - şeker - yatırım finans - citibank- iş Bankası . Yeterlimi şimdi göreceğiz günlerce yazı yazılmayan Alka tahtası niye şenlenmiş Çek'in yukarıda eşde dostta mallar var verip çıkalım , bakın uyarıyorum acele edin ilk çeyrek karı iyi gelmeye bilir , hele seçimden sonra dolar düşerse yandı gülüm keten helva hemen Çek'in yukarı malları satalım kafanıza sonra ne yaparsanız yapın
    Birileri de 4.21 den 28 300 adet kafama çaktı. ..😅😅😅 istiyorsanız siz de buralardan çakın. .

Bakalım kismetimizde neler olacak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. yediğimiz içtiğimiz kullandığımız her şey dolara endeksli imiş o kıpırdadımı her şey artıyor soğan bile

şimdi 5 lere gelmiş bir dolarla aldığı seluloz la 6 larla aldığı arasında fark olacak ve şirketin kar hanesine yazılacak
    oran olarakta temettü de kesinti yaptı karın % 85 lerini dağıtırken
    bu sene % 68 ini dağıtıyor şirkette doların 5 lerde olması ile stokta artış yapar belki kim bilir ?

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Birileri de 4.21 den 28 300 adet kafama çaktı. ..😅😅😅 istiyorsanız siz de buralardan çakın. .

Bakalım kismetimizde neler olacak..
    Yok biraz daha Çek'in yukarı 90 bin lot çalışır bizim ekipten , bakın aç gözlülük yapmayın ilk çeyrek bilanço kötü gelebilir sonra mal elinizde kalır Çek'in hemen çakalım malları

5.  Alıntı Originally Posted by Atma Yazıyı Oku
    Yok biraz daha Çek'in yukarı 90 bin lot çalışır bizim ekipten , bakın aç gözlülük yapmayın ilk çeyrek bilanço kötü gelebilir sonra mal elinizde kalır Çek'in hemen çakalım malları
    Hem kötü bilanço gelecek diyorsun hemde mallara sıkı sıkıya sariliyorsun. .madem kötü gelecek !!endeks de kotuyken buralardan versene...90 bin adet çok değil..3 tane keko tümünü alabilir elinden...😅😅😅

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    Hem kötü bilanço gelecek diyorsun hemde mallara sıkı sıkıya sariliyorsun. .madem kötü gelecek !!endeks de kotuyken buralardan versene...90 bin adet çok değil..3 tane keko tümünü alabilir elinden...😅😅😅
    Malın çoğunu 4.60 lardan zaten verdik , bunlar kar nerde ise operasyon yapacaksa birileri bizim Hakkı'mızı verecek , Ronaldo'ya bacak arası yapamaz kimse , bak son uyarılarım kağıt fiyatları artmadı , stok karı yok , 2019 da dolar 6 tl altında kaparsa 30 milyon tl altı kar gelir mal elinizde patlar Ada'm gibi hemen Çek'in bizde çakalım 90 bin lotu çabuk çabuk çabuk .....

7.  Alıntı Originally Posted by Atma Yazıyı Oku
    Malın çoğunu 4.60 lardan zaten verdik , bunlar kar nerde ise operasyon yapacaksa birileri bizim Hakkı'mızı verecek , Ronaldo'ya bacak arası yapamaz kimse , bak son uyarılarım kağıt fiyatları artmadı , stok karı yok , 2019 da dolar 6 tl altında kaparsa 30 milyon tl altı kar gelir mal elinizde patlar Ada'm gibi hemen Çek'in bizde çakalım 90 bin lotu çabuk çabuk çabuk .....
    bu kötü endekse herkes kaçışırken sana bu kadar kar yeterdir,artar bile...kimse kekoyu keriz yerine koymasın...:kahkah:

zaten iyi günde 4,60 tan vermişsin..bu kötü günlerde 4,40 ı öp başına koy....:kahkah: sonrada bir kenara çekil ve alkayı izle..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

8. Enerji maliyetleri kağıttan beter vurdu
    6.3.2019 02:00

Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Grup Başkanı Semih Decan, sektörü yaşanan selüloz krizinden çok enerji fiyatlarındaki artışın sarstığını söyledi. Decan, talepte oluşan ani artışların arzla dengelenemediğini aktardı

Paylaş Tweet'le

YAĞMUR ÜSTÜNDAĞ
    Eczacıbaşı Profesyonel (EP) yöneticileri, Antalya’da "Sezona Merhaba" buluşmasında önde gelen turizmcilerle bir araya geldi. Yöneticiler, "Tüketim Ürünleri Grubu"yla ilgili ayrıntıları özel bir toplantıda basınla paylaştı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan EP Tüketim Ürünleri Grup Başkanı Semih Decan ve EP İş Birimi Direktörü Ömer Koç, hammadde üretiminde selüloz talebinin yanı sıra enerji fiyatlarının maliyetleri artırdığını belirtti. Döviz bazlı selülozun yüzde 45 arttığını kaydeden Semih Decan, temizlik kağıtlarının yüzde 70’ini oluşturan selüloz piyasası talebinin çok hızlı değişebileceğini söyledi. Decan, "Selülozu elde ettiğimiz okaliptüs ağacını bugün dikerseniz, yedi yıl sonra ürün alırsınız. Talepte oluşan ani artışlar arzla dengelenemiyor" dedi.

KAĞIT ÜRÜNLERİNDE İNDİRİM YOK

Decan, selüloz fiyatlarının gerilemesiyle kağıt ürünlerinde indirim yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya şöyle yanıtladı: "Üreticinin girdilerini baktığımızda çok büyük bir kısmı ara mamül. Eğer kağıt için konuşuyorsak, kalan kısmın çok büyük bir kısmı enerji. Sanayi kullanımı enerjide, selülöz fiyatlarından daha yüksek artışlar yaşadık. Üzerinde kalan kısmı işçilik. Dolayısıyla sorunun yanıtı hayır. Ne olursa olsun maliyet artışlarından dolayı birebir maliyet artışlarını fiyata yansıtmak zaten rekabet koşullarından ötürü mümkün değil."
    Decan, sözlerine şöyle devam etti: "Son zamanlarda Çin sürdürebilirlik, kirlilik kaynakları gibi nedenlerden dolayı plastik kullanımını birçok alanda bitirdi. Plastiği azaltınca planlanmamış, ciddi bir talep artışı yaşandı. Okaliptus ağacı yedi senede yetiştiği için Çin’deki talep artışıyla alakalı arz dengelenmesi 2021-22 yıllarından sonra ancak olabilecek."
    https://www.aydinlik.com.tr/enerji-m...nomi-mart-2019

Sayfa 98/401 İlkİlk ... 488896979899100108148198 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •