Sayfa 72/401 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon
Arama sonucu : 3202 madde; 569 - 576 arası.

Konu: ALKA - Alkim Kağıt

1. Demek istediğim şudur. Herşey olumlu kağıt gitmiyor. Gitmemesi için gereken neyse yapılıyor. Açın bakın hangi forum boşsa, o kağıt gitmiş oluyor. Bu kadar beklenti varken hareket uzun zaman alır. Ben diyeyim 5 yıl siz deyin 1-3 yıl. Umarım hakettiği yere gelir.

2. Yüksek işlem hacmi var şu ana kadar.. üçgenin hala üstündeyiz şu an

2016 da hisse 1.30liralardan çok hızlı 570 lere çektiler bu kadar zaman da ancak hisse bu karı sindirdi ve bilanço pirimi dengeler hale geldi artık yeni hareketler beklenebilir.

Alıntı Originally Posted by ukc Yazıyı Oku
    28 şubat 2018 alka kapanış fiyat 4.4
    o günden bu güne şirket yerinde saymış hatta karı azalmış öylemi
    hocam fayizler yüzde 25 lere çıkınca yatırdıgınız parayı 4 senede geri alacakmış gibi düşününce fayizin F/K sı 4 oldu bunu speklerde gördü ve F/K ları 4 e indirdi Simdi fayizler düşmege başladı bagzı hisselerin F/K ları 6 civarına çıktı. türkiyede birgurup 31 martdan sonra doların 8-9 olacagını enflasyon ve fayizlerin yükselişinin devem edecegine inanıyor, bir kısım ise eflasyon ve fayizlerin düşüşe devam edecegine inanıyor. Eger fayizve enflasyon düşerse fayizler 12 oldugunda borsadaki hisselerinde F/K ları 10 geçer mesela atıyorum alka hisse başı 1 TL kazanırsa fiyatı 10 TL olur.Neyse ben sözü başka türlü baglayayım. 31 marttan sonra felaketolacak diyenlere soruyorum ? bu felaketleri hazırlayacak güçleri varsa niye şimdi yapmıyorlar? yoksa tötlerimi yemiyor, yada milletin algısıylamı oynamaga çalışıyorlar?

5.  Alıntı Originally Posted by hasan polat Yazıyı Oku
    hocam fayizler yüzde 25 lere çıkınca yatırdıgınız parayı 4 senede geri alacakmış gibi düşününce fayizin F/K sı 4 oldu bunu speklerde gördü ve F/K ları 4 e indirdi Simdi fayizler düşmege başladı bagzı hisselerin F/K ları 6 civarına çıktı. türkiyede birgurup 31 martdan sonra doların 8-9 olacagını enflasyon ve fayizlerin yükselişinin devem edecegine inanıyor, bir kısım ise eflasyon ve fayizlerin düşüşe devam edecegine inanıyor. Eger fayizve enflasyon düşerse fayizler 12 oldugunda borsadaki hisselerinde F/K ları 10 geçer mesela atıyorum alka hisse başı 1 TL kazanırsa fiyatı 10 TL olur.Neyse ben sözü başka türlü baglayayım. 31 marttan sonra felaketolacak diyenlere soruyorum ? bu felaketleri hazırlayacak güçleri varsa niye şimdi yapmıyorlar? yoksa tötlerimi yemiyor, yada milletin algısıylamı oynamaga çalışıyorlar?
    bende sizin gibi düşünüyorum
    aralık ayıydı galiba bankada sıra beklerken bir bayan vadeliyi bozdurup 6.17 den 300 bin liralık dolar almıştı
    şimdi ne yapıyor çıkmasını bekliyordur benim çevremden de 6.4 civarı alan çoktu sormadım durumu ama nisanı bekliyorlardır
    herkesin beklediği olur mu diye düşünüyorum ama ..borsada olmuyor dolarda olur mu olmayacak sanki....
    doların artması üretmeden tükettiğimiz için oluşan carii açığa merhem oldu birde zararına da olsa tasaruff yapıyor millet iyi oldu

Krizi atlatan şirketler zor zamanları yönetmeyi çok güzel öğrendi ve eskisi gibi değil ürünler kaliteli ve dışarı rahat satabiliyoruz 2000 de böyle değildi şirketler mecburen hep içeri çalışıp mal satamıyorlar dövizle mal alıp tl ile satıyorlardı bu da şirketleri yıpratıyordu şimdi öyle değil çevrilebilen borcu olan daha iyi duruma geldi.

Tabii ki bizlerde korkuyoruz fakat iyi yönetilebilirse beklentinin üstünde düzelme olabilir.Yani yağlı köprü de yürüyoruz geçersek cennet düşersek cehennem.

8. 2018 sonuçları aldatmasın gerçekci bakınız 4. ç kar rakamı çöküş yaşamış
    artık ucuz hammade bitti artık yeni maliyetli hammade ile üretim var böyle olunca da 4. ç fena olmuş gerçeği 2019 1. çeyrek gösterecek bize

Sayfa 72/401 İlkİlk ... 2262707172737482122172 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •