Sayfa 1002/1020 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon
Arama sonucu : 8154 madde; 8,009 - 8,016 arası.

Konu: Tek başıma

İnanın kendime yıllardır giysi almadım. Benden iki yaş küçük kardeşim giyime düşkündür, hep onun kıyafetlerini giyerim.

Eşime portföyümü sürekli gösteririm. Eşimden gizli işim olmaz.

Geçen hafta, "Portföyden 200 lira çıkar, evde meyve sebze kalmadı." dedi. 200 liralık kârı realize ettim.

Isparta'da üniversitede okuyan kızının ev kirası için benden yardım isteyen bir akrabama aralıkta çocuğa para gönderebileceğimi söylemiştim, unutmadım.

Süslü sözlerin arasında bütün yalınlığıyla parlar rahmetlik babamdan sürekli duyduğum şu söz: "Aha geldik, gidiyoruz."

6.  Alıntı Originally Posted by TEK Yazıyı Oku
    salvadore_xp Hoca'm, profesyonel bir yatırımcıyla küçük yatırımcının stopu; anlık alım satım yapanla haftalık, aylık, yıllık yatırım yapanın stopu bir olmaz. Öncelikle borsa bilgimiz ve yatırım tarzımızı tespit etmemiz gerekir. Yeri gelir stop yüzünden para kazanamazsınız. "Stop" en yanlış anlaşılan ve uygulanan yatırımcı davranışıdır.
    Benim yatırımcı profilim çok denüşük tek hocam sizin gibi stratejik davranışta bulunamıyorum.
    mesela trend yukarı giderken hissede stop seviyemi yüzde 3 koyarım, mesela trend aşağı giderken profesyonel analistler kesinlikle alım yapmamayı önerir.
    Bu borsada rüzgarın hızı ve yönü önemli birde hisse seçimi
    Ve
    Herkesin farklı stili mevcut,risk skalası sana uyan bana uymaz yada bana uyan sana uymaz.

16.96 Since 27 Aralık 2023

Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Benim yatırımcı profilim çok denüşük tek hocam sizin gibi stratejik davranışta bulunamıyorum.
    mesela trend yukarı giderken hissede stop seviyemi yüzde 3 koyarım, mesela trend aşağı giderken profesyonel analistler kesinlikle alım yapmamayı önerir.
    Bu borsada rüzgarın hızı ve yönü önemli birde hisse seçimi
    Ve
    Herkesin farklı stili mevcut,risk skalası sana uyan bana uymaz yada bana uyan sana uymaz.
    Abi, işin en zahmetli kısmı bir strateji oluşturmaktır. Bu aylar sürebilir. Benzerlik grafiklerimi oluşturmak için aylarca çalıştım ve sürekli yeni grafikler ekledim grafiklerime... Bu işi bir meslek olarak görüyorum. Borsanın benim gözümde OSTİM Sanayi Bölgesi'nden, Ulus Kapalı Çarşı'dan bir farkı yokur. Oralardakiler ne kadar esnafsa borsada yatırım yapan da o kadar esnaftır.

8. İşte bu güne kadar hiç strateji planımız olmadığı için borsada köşeyi dönemedik.
    Hep en kısa vadeli takıldık, ödediğimiz komisyonlar ve zararlı poz. lar sayesinde fakirlikten kurtulamadık.
    Sanırım hamdık, yeni pişiyoruz.
    Tek abi biraz grafik çalıştım, yarın gırnızı olasılığı yüzde 72 çıktı, kâr realize gelebilir

16.96 Since 27 Aralık 2023

Sayfa 1002/1020 İlkİlk ... 2502902952992100010011002100310041012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •