Sayfa 1018/1020 İlkİlk ... 18518918968100810161017101810191020 SonSon
Arama sonucu : 8154 madde; 8,137 - 8,144 arası.

Konu: Tek başıma

1.  Alıntı Originally Posted by TEK Yazıyı Oku
    Bir ben bir de Bozkurt abi kaldık trendde. Bozkurt abi ara sıra mızıkçılık yapıp indi trendden, her yanı yara bere içinde tekrar bindi trende.

Güzel bir uyku çekip haftasonunda geç kahvaltı yapmanın tadı bir başka oluyor, haftanın tüm yorgunluğu üstümüzden atılmış, evde çoluk çocuk şen şakrak kahvaltı yapmanın güzelliği bir başka oluyor tek abi.
    öte yandan, yazını okuyunca borsa hayatım bir film şeridi gibi gözümün önünden geçerken gülümseme geldi.
    Aynen üüüle abi,
    Ekonomiyi (senin paran) bir tren olarak kabul edelim ve bu trenin vagonları da sırayla çeşitli enstrümanlardan oluştuğunu varsayalım (bunlar altın olur, mevduat olur, döviz olur, hisse senedi olur, tahvil olur, bono olur, fon olur,aylık gelir elde ettiğin tl olur, vs.vs.) sürekli bu hayali treni kovalarız.
    Cuf cuf tren hareket eder ve sen treni kaçırırsın, sonra yakalamak için koşmaya başlarsın, tren hızlanır ve sen en son ki vagona atlarsın, tren yavaşlayınca koşarak yakalayacağını umut ettiğin için vagondan inersin ve koşmaya başlarsın, trene tam yaklaştığın anda tren yine hızlanır bu seferde en yakınında ki başka vagona atlarsın, sonra yine aynı döngüsel hareket devam eder ama bir türlü treni yakalayamazsın ama vazgeçemezsin de çünkü hayat devam ediyordur ve soğuk ve acımasız ve yalnızsın.
    tekrar vagondan inersin koşmaya başlarsın, tren yavaşlar ve senin treni yakalamana çok az kalmıştır, tam binersin tren durur bu sefer de yorulmuşsundur biraz dinlenirken, hazır bu tren dururken ben biraz daha koşayım treni geçeyim dersin, trenden inersin ve koşmaya başlarsın, geri dönüp baktığında trende geriye doğru gitmeye başlar, aranızda ki makas oldukça fazla açılır ve tren artık yön değiştirmiş geriye doğru gidiyordur. O an sen bunu çok hızlı idrak edemezsin, tren gözden kaybolunca sende geri dönerek tekrar koşmaya ve treni yakalamaya çalışırsın. Hayatımız bu var olan hayali treni yakalamakla geçer
    Kısacası tek abi,
    Ömür biter borsada fırsatlar hiç bitmez.
    Sağlık en güzel hazinemizdir.
    Sağlık olsun

16.96 Since 27 Aralık 2023

2. 16.96 Since 27 Aralık 2023

Hüzün etrafa neşe saçan, espriler yapan insanlara yakışır Bozkurt abi... 8-9 yaşlarındaydım, Kadir abi diye bir sandıkçı vardı. Meyve sandığı çakardı. Haftalık hesabı çalışırdı. Şen şakrak bir insandı. O konuşmaya başladı mı yediden yetmişe herkes gülme krizine girerdi. Her sözü, her hareketi komikti. Ben onu uzaktan görsem gülmeye başlardım, içimi bir sevinç alırdı. Ciddi konuşsa bile gülerdim. Otuzlu yaşlarında, kısa boylu, kilolu, bir yuva kuramamış birisiydi... Buraya kadar okuduğunuz hikâye maalesef belki de hiçbir sinemada, hiçbir romanda, hiçbir hikâyede tanık olmadığınız kadar kötü sonlanacak ve ömrünüzce aklınızdan çıkmayacak. Benim hiç çıkmadı... Kadir abiye tecavüz etmişler, birkaç hafta sonra Kadir abi intihar etti...

Tarzım değil ruhları karartan böyle olayları yazmak. Bu yaşa geldim hâlâ ağlarım Kadir abiye. Mekânı cennet olsun.

Dünya tekin bir yer değil arkadaşlar, insanlar iyi değil. Çoluğunuza çocuğunuza mukayyet olun.

Kaypak, karaktersiz, cibilliyetsiz insanları asla sokmayın dünyanıza. Birinde hafif bir yamukluk sezdiğiniz an onu derhal çıkarın hayatınızdan.

Bozkurt abi, belki sen, "TEK, benim anlattığım konuyla Kadir abinin hikâyesinin ne alakası var. Ben neyden bahsediyorum, sen neyden bahsediyorsun?" diyeceksin.

Kadir abi, sandık çakarken o güzel sesiyle "Kara Tren"i söylerdi boyuna.

Sayfa 1018/1020 İlkİlk ... 18518918968100810161017101810191020 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •