Sayfa 672/681 İlkİlk ... 172572622662670671672673674 ... SonSon
Arama sonucu : 5442 madde; 5,369 - 5,376 arası.

Konu: TATGD - Tat Gıda

1.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Frigo 10 ayda 12 kat gitti. Hala her gün %10 pirim yapıyor. Tat sende tatlandır bizi artık.

Yabancı kurumlar ciddi mal aldı bugünde.
    Aynı gıda sektöründe işlem gören frigo yine %10 sabah sabah.
    İlim ilim bilmektir ilim kendini bilmektir!

2. Dünyada ölmeyecek 2 sektör var bundan sonra. Gıda ve teknoloji.

Yabancı her kademeden alışa devam ediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by MKA55 Yazıyı Oku
    Yarın fiyatı isterse iki katı olsun

TUKAŞ salça alacağım...

Yarın fiyatı isterse iki katı olsun

PINAR'ın sütünü alacağım...

Yatırımcı olarak madem ÖDÜL veremiyorum

tüketici olarak hakedene ÖDÜLümü veririm...
     Alıntı Originally Posted by dogrukoy-9 Yazıyı Oku
    Şirket bilançosunda; alacaklardaki şişme ilk dikkatimi çeken konulardan biri. Tahsilat devir hızı düşmüş. Satışı müşteriler yerine kendi finanse ediyor. Biriktirdiği sermayeyi ve aldığı kredileri satışta kullanıyor. Kendisi borç takamıyor ama satış da farklılaşabilmek için borçlandırıyor. Demek ki rekabet çok sıkı. Hem SATAMIYOR hem de ancak BORÇ VERİP SATABİLİYOR .Son birkaç yıl da ciro 1 milyar TL etrafında . Bu sene de aynısı. Neyse ki, konvansiyonel bir sektörde ve kar marjı da müsaade ettiğinden ayağı tökezlememiş. Dokuz aylıkda stoklarda aldığı pozisyon; son çeyrek ve gelecek yılın ilk çeyreği için bilançoya heyecan katabilir. Piyasa değerininde--net borcu OLMADIĞINdan-- 1milyar civarında olmasını bekliyorum. Beklenmedik haberler BONUS.
    Bu arada, yakın bir arkadaşım Düzeyde orta düzey yönetici. Firma dinazor çalışanlardan yeni kurtulmaya başladı dedi. Zincir marketlerde iyiydik ama Bakkal gibi geleneksel kanalda çok kötüydü, şimdi oralara da ağırlık verdik der. Umarım cirolara yansır
    Uzun zamandır ürünlerinden almıyordum...

Bugün 1 kg tereyağını aldım...

A101'den...

Diğer ana marketlerde 60-70 TL iken kaça aldım dersiniz?

32 küsür TL...

Düzey piyasaya böyle girerse ciro zıplar...
    PAYLAŞIMLARIM KİŞİSEL GÖRÜŞLERİMDİR. BİRİKİMLERİNİZİ BAŞKALARININ AKLINA TESLİM ETMEYİNİZ.

4. 1.100.000 lira para girişi oldu hisseye bugün. Para girişi devam ediyor güzel, yatırım finansman almaya devam ediyor daha da güzel.

Yatırım finansman 366.000 lot aldı bugün.
    Credit ve Deutsche alımları fena değildi.
    Tavan yapmadan bu kadar lot alabilmek başarıdır.
    Yatırım finansman bunu bir şekilde başardı bugün.

Syn MAHARAJ bilgileriniz için tşk.ler.Foruma arazi hakkında 20 dönüm gibi araştırmalarımı yazdım.. Sonrasında Kartal ve Pastavillada
    senelerce genel müdürlük yapmış bir kardeşi aradım arazinin 16 dönüm 8 kat ve 2 emsal olduğunu söyledi ve bende yazdım..
    .Yatırımcı ilişkilerinden öğrendiğiniz metre kare benim söylediklerimle tutmadığından forumdaşlardan özür dilerim.. Belki imar düzenlemelerinde yola gitmiş olabilir..Neticede o kardeşimin 8-9 yıl öncesi bilgileri aktarmış oldum..
    Arazi bir şekilde çok iyi bir meblağa satılır ve Tatgd ya artı yazar..İhale olması bana enteresan geldi..Holdinglerde hiç rastlanmayan bir olay...
    Benim duyumum yabancı fonların Tat kavaklı tesislerini ziyaretleri ile arsa olayının ard arda gelmiş olması..
    Hayırlısı diyelim..
    YTD.

6.  Alıntı Originally Posted by s.yavuz Yazıyı Oku
    Syn MAHARAJ bilgileriniz için tşk.ler.Foruma arazi hakkında 20 dönüm gibi araştırmalarımı yazdım.. Sonrasında Kartal ve Pastavillada
    senelerce genel müdürlük yapmış bir kardeşi aradım arazinin 16 dönüm 8 kat ve 2 emsal olduğunu söyledi ve bende yazdım..
    .Yatırımcı ilişkilerinden öğrendiğiniz metre kare benim söylediklerimle tutmadığından forumdaşlardan özür dilerim.. Belki imar düzenlemelerinde yola gitmiş olabilir..Neticede o kardeşimin 8-9 yıl öncesi bilgileri aktarmış oldum..
    Arazi bir şekilde çok iyi bir meblağa satılır ve Tatgd ya artı yazar..İhale olması bana enteresan geldi..Holdinglerde hiç rastlanmayan bir olay...
    Benim duyumum yabancı fonların Tat kavaklı tesislerini ziyaretleri ile arsa olayının ard arda gelmiş olması..
    Hayırlısı diyelim..
    YTD.
    Yatırımcı ilişkilerinin verdiği bilgi bu yönde. Bilemeyiz işin tam içeriğini tabi. Bilenen bir şey var fabrikaların olduğu alan imara girmiş dyo boya bile pastavilla arazisini emsal gösterip kendi arazisine imar istemiş. Tat Gıda konut-ticari imar konusunda gerekli başvuruları yapmış. Unlu mamüller işinden neden çıktıklarında bu sebeple belli oldu. İhale konusunda gelince bence doğru olanda odur. Halka açık bir şirket. Kapalı kapılar ardında şu fiyata sattık demeleri Koç grubuna yakışmaz.

Yabancı fonlar arsa için değil belli ki tat hisseleri için gelmişler.

7. Arsa olayı bu işin tamamen bonusu oldu. Tat gıda zaten ucuz kalmıştı. Karsız işlerden çıkıp kar edebileceği işlere yöneldiler. Sek sütün pazar payını bilen var mı aramızda? Süt ve süt ürünlerinin önü çok açık önümüzde ki süreçte. Keza salça her türlü konservede önemli.

Sayfa 672/681 İlkİlk ... 172572622662670671672673674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •