Sayfa 5/106 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon
Arama sonucu : 847 madde; 33 - 40 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    mikro yatırım hocam bu kadar basit bir mantık ile bunu temettüye nasıl bagladınız merak ettim doğrusu.

böyle bir örnek verilebilirmi mi bunun temettü ile ne alakası var ???

çokmu alakası var diyorsun okey bir örnekte ben patlatayım.

2016 sonralarında senin froto 32 tllerde iken bende.

gittim orge almıştım. 5,50 den

hiç temettü dağıtmadı pay arttıramadım kar payıda alamadım şu an 7,40 TL

temettü bu durumda ne oluyor ?

böyle bir yaklaşım yanlış hocam böyle bir ornekle temettüyü bağdaştırmanız çok anlamsız. bende aynı şekilde temettü verilmemiş bir hissede bak buda temettü dagıtmadı böyle oldu demem saçma.

Frotonun 32 den 37 ye cıkması bir sonrakı dönemin bilancosundan oldu.

orgenın 5,50 den 7,40 a gidişide bilancodan oldu. Bitti olay bu.
    Bu sitenin en istikralı saçmalayan üyesi olmak ulaşılmaz bir başarı.

elma ile armut karşılaştırması yapan bir beyin olarak düşük sermayeli yüksek büyüme gösteren bir şirket ile yılların oturmuş ve daha standart büyüme sağlayan ve düzenli temettü veren bir şirketi karşılaştıran bir zevzeklik içindesin.

Fort otosanı emsali bir şirketle karşılaştır.

Orgeyi de aynı sermaye yapısında ve hızlı büyüyen bir şirket ile kıyasla.

Sana hiç saygı duymuyorum,çünkü yıllardır aynı kısır döngü mantık içinde yuvarlanıp duruyorsun.

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    mikro yatırım hocam bu kadar basit bir mantık ile bunu temettüye nasıl bagladınız merak ettim doğrusu.

böyle bir örnek verilebilirmi mi bunun temettü ile ne alakası var ???

çokmu alakası var diyorsun okey bir örnekte ben patlatayım.

2016 sonralarında senin froto 32 tllerde iken bende.

gittim orge almıştım. 5,50 den

hiç temettü dağıtmadı pay arttıramadım kar payıda alamadım şu an 7,40 TL

temettü bu durumda ne oluyor ?

böyle bir yaklaşım yanlış hocam böyle bir ornekle temettüyü bağdaştırmanız çok anlamsız. bende aynı şekilde temettü verilmemiş bir hissede bak buda temettü dagıtmadı böyle oldu demem saçma.

Frotonun 32 den 37 ye cıkması bir sonrakı dönemin bilancosundan oldu.

orgenın 5,50 den 7,40 a gidişide bilancodan oldu. Bitti olay bu.
    Çok biliyorsun ve uluslararası fon yöneticileri hiç birşey bilmiyor. Froto da pozisyon alıyorlar.

Orgey e bak bakalım hangi kurumsal yatırımcı ortak.

Evli adında bir yabancı aracı kurum dışında ne gibi bir pozisyonları var.

Yıllardır aynı konular içinde kısır döngünden uzaklaş ve global ölçekte ne oluyor ona bak.

Bu fon yöneticiler mal bir tek sen akıllısın biliyorsun.

Vanguard kim bak bakalım bi araştır, yıllardır burada saçmalamayı bırakırsın belki.

BlackRock yaz bakalım ne öğreneceksin.

Temettü etkisizliği gibi zevzeklikleri anlarsın belki.

3. öncelikle uslubunuz dogru degil saygi çerçevesinde devam etmenizi rica ediyorum.

Bir ikincisi 32 liradan 37 liraya giden bir hissenin temettü verdi diye gittigini idda eden bir arkadasa örnek olarak buda 5 liradan 7 liraya temettü vermedigi için gitti örnegini ne kadar saçma bir örnek oldugunu anlasin diye veriyorum.

iki sirket birbiriyle kiyaslamak için degil. Temettü verdi diye yukari giden bir hisse anlayisiyla yatirim yapiyorsaniz vay halinize...

Ben akilli oldugumu idda etmiyorum. Okuyor ögreniyor hesapliyor sonra karsiniza geliyorum kulaktan dolma bilgilerle yazmiyorum.

Ayrica ben frotoya yatirim yaplmaz bir sirket demedim ? Bunu bu sekilde yansitmanizi sebebini anlayamadim muhtemelen dikkatli okumuyorsunuz.

Global ölçekte neler olup bittigi konusunda baya ilgili görünüyorsunuz. fakat nedense.

Google - facebook - Amazon - ebay - yahoo! - blackberry - discovery - netflix - adobe warren buffetin berkshire hathaway şirketinden bir haber olmalısınız.

Bunlar dünyanin en büyük şirketleri bak bakalım kimler yatırım yapmış.

Ne hikmetse bahsettigin fonlar hiç temettü dagitmayan bu sirketlerdede en büyük paya sahip.

Bu sayfayıda bir oku istersen. Benim kafadan uydurma birseyler sallamadigima belki ikna olursunuz.

Bu söyledikerinizinde hepsine bir gün pişman olacaksınız. Umarım o gün geldiğinde gururunuzu yenersiniz!

http://www.acikders.org.tr/file.php/...s/Ders-a-6.pdf

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Konuyu saptıracam ama sn erhanacikgöz1, boşverin temettüyü. Herkesin kendince bir fikri var ve bu doğrultuda ilerliyor. İsteyen temettü hissesi alır, isteyen bedelsiz vereni alar, isteyen günlük kar için ser iniş çıkış yapan hisseleri alır. Neyse temettüyü boşver diyorum çünkü önceki mesajlarda bilançoyla alakalı mesajını gördüm. Bir aralar bilanço odaklı yatırım diye konun vardı o çok daha faydalı bir konuydu bence. Yine öyle bir konu açarsan hep kendi stratejini anlatırsın, hemde gelecekte senin stratejin mi yoksa temettücülerin stratejisi mi avantajlı görürüz.

5.  Alıntı Originally Posted by kurtonder Yazıyı Oku
    Bütün ortaklar almıyor zaten.Siz ,firmanın size bedava verdiği parayla ,başka bir ortağın payını satın almış oluyorsunuz.
    Hakim hissedarlar ne yapıyor sizce ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by Harita Yazıyı Oku
    Konuyu saptıracam ama sn erhanacikgöz1, boşverin temettüyü. Herkesin kendince bir fikri var ve bu doğrultuda ilerliyor. İsteyen temettü hissesi alır, isteyen bedelsiz vereni alar, isteyen günlük kar için ser iniş çıkış yapan hisseleri alır. Neyse temettüyü boşver diyorum çünkü önceki mesajlarda bilançoyla alakalı mesajını gördüm. Bir aralar bilanço odaklı yatırım diye konun vardı o çok daha faydalı bir konuydu bence. Yine öyle bir konu açarsan hep kendi stratejini anlatırsın, hemde gelecekte senin stratejin mi yoksa temettücülerin stratejisi mi avantajlı görürüz.
    çok yakında benzer bir başlık açacağım.

Yanlız şuna dikkat edelim burada veya başka bir yerde ben temettü hisselerini kötülemiyorum sadece temettü ile yapılan maniplasyonlara kızıyorum.

Açacağım yeni sayfada da Temettü veren hisseler yer alacaktır. Temettü veremeyende alacaktır.

Daha doğrusu cıkartacagımız hisselerin temettü verip vermediğine hiç bakmayacağız daha öncede hiç bakmazdım.

Mesela orge benim favorimdir. Ne zmandır temettü dağıtıp dağıtmadıgını bilmiyordum geçen burada konu açılınca lan dedim benim bu favori dediğim ORGE hiç temettü dağıtmış mıki dedim. Baktım 2016 da bir adet temettü dağıtımışlığı var.

DÜşünün yani ben temettü karşıtı olsam favorim orge demem. orgenin temettü dagıttıgını bile daha 1 ay önce öğrendım halbukı ne zmandır favorimdir. Temettü menüsüne oturupta tıkladıgımı bedelsiz menusune oturupta tıkladıgımı hatırlamam.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7. bu arada bedava para değil sizin zaten cebinize girecek para size gerisin geri veriliyor.

Temettü de bedelsizde para bozdurmaktan farksızdır bunlara odaklanmayın siz karlılıga bakın

8. Bu sayfada ne anlatildigini anlamak isteyene soruyorum?

3 adet sirket olsuturun

Senaryoyu soyluyorum siz ise hesaplayacaksiniz

3 sirkette ikiz bilancolari ve gelecekte elde edecekleri tum karlar ayni 2 yillik bir senaryo yaratmanizi istiyorum sirketin eylemlerini soyleyecegim fiyat hareketini ise siz ongoreceksiniz

2 yil sonunda 3 sirkettende ne kadar kar edeceginizi hesaplayacaksiniz

Komisyon ve vergiden muaf hesaplamalar yapmanizi istiyorum aldiginiz temettu ilede ayni gun lot alacaksiniz.

A sirketi temettu dagitacak temettu oranini siz belirleyin kac kere temettu dagitacaginizida siz belirleyin

B sirketi bedelsiz dagitsin istediginiz oranda bedelsiz dagitabili ve istediginiz siklikta bedelsiz yaratabikirsiniz.

C sirketi hic temettu bedelsiz dagitmayacak

Bu senaryoyu cizmenizi istiyorum 2 yil sonunda sirket degeri farklilik gosterirmi ? Yatirimcilar hangisi avantaj dezavantaj gorur mu

Unutmayin sirket bilancolari ayni elde edilrn karda her donem ayni tek fark karakterleri biri temettu biri bedelsiz biri ise hicbirsey dagitmiyor.

Hesaplayan ve bir fark goren varsa yazsin konusalim

Sayfa 5/106 İlkİlk ... 345671555105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •