Sayfa 78/106 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 848 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. tmm öle yapak.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Amacimiz hisse senedi modelleri.

Portfoy strateji modelleri degil.

Eger exceli sen tutacaksan. Senin dedigin secenekleride ekleyelim.

Hem sen nakite gectiginde buyuk ihtimalle biz kaybedecegiz dolayiysyla sen illa faize ona buna girmene gerek yok getirin zaten bizi gececek.

Ama dedigim.gibi exceli sen tut biz yazalim sen isle boylece sende nakitte parayi istedigine gecir.

Ama sen yap dersen sadece hisse senedi uzerine yapabilirim faizi zarti zurti hesaplamak tonlarca isim arasinda bir suru is yuku bana amacimiz hisse modelleri oldugu icin bunla ugrasmak istemiyorum.

Ama dedigim gibi gonullu varsa problem yok
    Erhan orası mesele mi

Nakite gectigim vakit ile tekrar senede geçeceğim gün arasındaki faiz yada döviz getirisinin hesabını ben yaparım

Excel falan kullanmayacağım

Forumda yazarım falanca tarihte falanca faiz oranı yada kur üzerinden yatırım yaptım ve bugün parayı bozdurdum

Artı kar budur derim

Sende onu karıma eklersin EXCEL de

aptallık aynı şeyleri yapıp hep farklı sonuçlar beklemektir ....A. Einstein

3. BİLGİ
    Bilanco Listesi 10.08.2017 bilancolarıyla güncellenmiştir.

https://kucukyatirimcilar.com/ekonom...-hisseler.html
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Ptesi 1000 TL lik sermayenin Tamamiyla DOAS hissesi almak istiyorum

Yazdım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
    selamlar Erhan.. burada yapılmak istenen nedir? ne için katılımcı arıyorsun? kısa öz olacak sekilde cevaplarsan memnun olurum.

6.  Alıntı Originally Posted by viper Yazıyı Oku
    Erhan orası mesele mi

Nakite gectigim vakit ile tekrar senede geçeceğim gün arasındaki faiz yada döviz getirisinin hesabını ben yaparım

Excel falan kullanmayacağım

Forumda yazarım falanca tarihte falanca faiz oranı yada kur üzerinden yatırım yaptım ve bugün parayı bozdurdum

Artı kar budur derim

Sende onu karıma eklersin EXCEL de

Biiyorsun kuralcı ıspata dayalı bir insanım.

Bir yarışma yapılıyorsa yapılan hespalamaların rasyonelliği açısından herkesın anlayabileceği hesaplayabileceği yanlışları soyleyıp ıtıraz edebileceği açık ve net hesaplamalar olması lazım. Kimsenin içinde bir kuşkunun olmaması gerekir.

İşin içine faizi soktugunda ve bunu sen yaptıgında faizi kaçtan baz aldıgın belirsizleşebilir. herkese acık ve net nasıl anlatacaksın bu durumu günlük faiz oranları her gün değişiyor. bir çoğumuz gunluk faiz olanlarına erişemiyoruz bile.

Birde amaç burada hisse senetlerinde anlamlı hareketler ve modellerle hisse senedi üzerinden en fazla ne kazanabileceğimizle ilgili.

eğer sen baska ensturumanları işin içine sokarsan adamın biri cıkar derki ben atıyorum dolar alıyorum.3 yıl boyunca dolarda trade eder. sonuçta serbest hiç hisse almaz. ee biz bu işi portfoy stratejisi öğrenelim diye değil hisse senetleri modelleri cıkartmak için yapıyoruz. yani hisse senedinde hangi modelle işlem yapmak getiriyi iyileştiriyor.

bu işe dolar faiz hisse soktugun zaman bu portfoy yonetım modeline kapı acıyor.

Bu konuya niçin bu kadar taktıgını anlamıyorum. AMAÇ hisse senedi modelleri geliştirmek üzerine kurulu iken dolar faiz vesaire sokarak işi portfoy yonetım stratejılerıne döüştürürsek amacımızdan saparız 3 yılda sadece 6 ay hisse taşıyıp geri kalan tum tradeler dolar ve faiz üzerine kurarsın belkide yarısma bırıncısı olursun. Şimdi ne oldu işin sonunda ne diyeceğiz.

Boşverin borsayı hisseyi faizle dolar arasında trade edin 3 yılda en yüksek getiri o diyeceğiz

halbukı bu yarısmanın cıkış amacı neydi hisse senedi modelleri oluşturmak ?

AMa illaki ben boyle bir yarısmada yapalım diyorum dersen aç bir konu baslıgı portfoy yonetım stratejisi yarışması diye.

Söz bende katılacagım.

Ama burada bunu yaparsak amacın dısına cıkarız.

senin niyetin hisseler harıcındekı dıger alanlarda hisselere nazaran daha fazla kazanılır'ı ispatlamak istiyorsan. bunun ıcın baslık acabilirsin. ama amacın hisse senedi modelleriyle yarısıp hangi hisse senedi modelinin daha karlı oldugunu bulmaksa

senin için faizin altının doların önemi olmaması lazım.

Yanlışmı düşünüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    selamlar Erhan.. burada yapılmak istenen nedir? ne için katılımcı arıyorsun? kısa öz olacak sekilde cevaplarsan memnun olurum.
    en az 1 en fazla 5 yıl sürebilecek bir hisse senedi yarısması yapıyoruz.

Böylece en karlı modelin hangisi oldugunu belirlemyece calısacagız.

Örnegın aseliş uvy yatırım yapacak alacak ve hiç satmayacak.

ben bilanco bazlı alacam satacam.

bir başkası baska bir modelı varsa o modele göre alıp satacak.

yarısma sonunda getirilere bakacagız. en karlı modelı ogrenmıs olacagız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    en az 1 en fazla 5 yıl sürebilecek bir hisse senedi yarısması yapıyoruz.

Böylece en karlı modelin hangisi oldugunu belirlemyece calısacagız.

Örnegın aseliş uvy yatırım yapacak alacak ve hiç satmayacak.

ben bilanco bazlı alacam satacam.

bir başkası baska bir modelı varsa o modele göre alıp satacak.

yarısma sonunda getirilere bakacagız. en karlı modelı ogrenmıs olacagız.
    hımm eski hisse net topiğinde yapmaya çalıştığımız uygulmanın benzeri bu.

ne zaman başlanacak? alım satım da gün içi herhangi bir fiyat mı yoksa kapanış fiyatları mı geçerli olacak? detaylar nasıl olacak?

Sayfa 78/106 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •