Sayfa 103/106 İlkİlk ... 35393101102103104105 ... SonSon
Arama sonucu : 847 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Temettu Etkisizligi

1. Dolar bazında ise yatırım batırıma dönüşmüş..

YTD

2. Altın bazında kıyaslarsak,yatırımcı gasp edilmiş.

YTD

3. dva glaza abi
    bu gönderilerle neyi anlatmak istediğini ben anlamadım.

7 yıl önce coin alan hepimizi s....attı. falan filan der konumuzla ne alakası oldugunu tam anlamlandıramadım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Erhan bey,son 5 yıl bilanço karları,dağıtılan temettüler,hissenin güncel fiyatı sizin temettü hakkındaki tezlerinizi bu şirket çürütüyor.

YTD

5. Bu şirkete 10 yıl önce 10 kilo altın karşılığı para yatıran kişi bu gün hisselerini satsa bu para ile ancak 1 kilo altın alabiliyor.
    Yatırımcının 10 yılda 9 kilo altını gasp edilmiş.
    Bu şirket hissesinin fiyatı 130 tl olursa ancak yatırımcı zararını kurtaracak,peki bu fiyat mümkün mü?

YTD

6.  Alıntı Originally Posted by dva glaza Yazıyı Oku
    Bu şirkete 10 yıl önce 10 kilo altın karşılığı para yatıran kişi bu gün hisselerini satsa bu para ile ancak 1 kilo altın alabiliyor.
    Yatırımcının 10 yılda 9 kilo altını gasp edilmiş.
    Bu şirket hissesinin fiyatı 130 tl olursa ancak yatırımcı zararını kurtaracak,peki bu fiyat mümkün mü?

YTD
    Anlayabilen varsa anlatabilir neyi anlatmaya çalıştığını vallaha anlayamadım.

Daha açık ifade edebilirseniz.

Şöyle yapalım mesela
    1 Sizce benim temettü hakkında ki tezlerim neler ?
    2 Temettü dağıtan bir garan hissesi ile benim temettü tezlerim arasında ki ilişkiyi anlamadım ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Anlayabilen varsa anlatabilir neyi anlatmaya çalıştığını vallaha anlayamadım.

Daha açık ifade edebilirseniz.

Şöyle yapalım mesela
    1 Sizce benim temettü hakkında ki tezlerim neler ?
    2 Temettü dağıtan bir garan hissesi ile benim temettü tezlerim arasında ki ilişkiyi anlamadım ?
    Ben artık şaşırmıyorum. Her iki kişiden biri böyle ülkede😃😃😃😃

Dva glaza bey şirketin kar elde etmesinin de onun fiyatina etki etmedigini sirkrtin fiyatini piyasanin belirledigini garan sirketi yillarca kar etmesine ragmen yatirimcisin feci bir sekilde zararda oldugunu yazmis Erhan bey
    Ben de bunu sirketin fiyatını elde ettigi gelir degil piyasa bunu nasil satin aliyor sirketi kac fk dan fiyatliyor o belirler diyerek anlatmistim... cok guzel bir ornek olmus
    Siz sirket kar edince piyasa bunun fiyatini arttirmak zorunda sanıyorsunuz ancak fiyat bu sekilde olusmuyor ... piyasa hissedeki beklentiye gore sirket icin makul bir fk belirleyerek gelirini bununla carparak piyasa degerini ortaya cikariyor ... 500m gelir elde eden iki sirket ayni piyasa degerinden fiyatlanmiyor .... bu konuda size fk degeri uzerinden 2 kez hesap yapip örnekle anlattim ...
    Basit mantigi su sekilde temettu verdiginde sirketin fk si dusuyor .... piyasa icin iskonto oluşuyor piyasa bu sirketi 10 fkdan fiyatliyorsa 9a indiginde eline temettu gecen yatirimcinin alim yapmasi ortalamayi dusurmesi onun avantajina oluyor...
    temettu vermeyip gelirini arttırdığında ve yeni gelire gore ayni fk dan fiyatlandiginda yani hissenin fiyati arttiginda olanlari da orneklerimde gosterdim
    Son düzenleme : HATAKE; 11-04-2022 saat: 07:33.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 103/106 İlkİlk ... 35393101102103104105 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •