Sayfa 647/816 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon
Arama sonucu : 6521 madde; 5,169 - 5,176 arası.

Konu: ATEKS - Akın Tekstil

1.  Alıntı Originally Posted by Palamut Yazıyı Oku
    Düzeltme ; piyasa değeri 125 mio TL...
    Edip in borçlarınıda söyler misiniz?
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Arena,Kozaa,Knfrt,İşbir,Ateks,Mipaz,Royal,Serve

2.  Alıntı Originally Posted by ank11 Yazıyı Oku
    Edip in borçlarınıda söyler misiniz?
    430 mio TL finansal borcu var...aktif toplamının %57 sini teşkil ediyor...çok yüksek bir borç. ..lakin bu borç tutarını toplam aktiften düşsen dahi yine Piyasa değeri çok düşük kalmış görünüyor...bu borcun döviz ağırlıklı olması kur ataklarında finansal gideri de tetikliyor..uzunvadeli ve yapılandırılmış olması avantaj olsa da son ekonomik krizden en çok etkilenen avm türü işletmeler olduğu için bu borcun sürdürülebilirliği tartışılır.. Ancak mülk satışı ile rahatlayabilir.. ... Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Palamut Yazıyı Oku
    430 mio TL finansal borcu var...aktif toplamının %57 sini teşkil ediyor...çok yüksek bir borç. ..lakin bu borç tutarını toplam aktiften düşsen dahi yine Piyasa değeri çok düşük kalmış görünüyor...bu borcun döviz ağırlıklı olması kur ataklarında finansal gideri de tetikliyor..uzunvadeli ve yapılandırılmış olması avantaj olsa da son ekonomik krizden en çok etkilenen avm türü işletmeler olduğu için bu borcun sürdürülebilirliği tartışılır.. Ancak mülk satışı ile rahatlayabilir.. ... Ytd
    Bu borçla edipe asla girmem.Snap diyecek ki iki kat oldu,olur tabikide kimse almayınca hisseyi patron istediği fiyata getirir.Gözaltına girme riski bile olabilir.Edip alsam kendi adıma gece uyuyamam.Bi ara bimekse de fiyat uygun satılacak gibi çok yazan olmuştu,bilançosuna bakan batmaya yakın olduğunu anlayabilirdi.Ama çoğu kimse incelemeden,yormlara göre hisseye atladılar.Sonuç bimeks battı...Ateks bence on numara hisse.Sadece patronu sıkıntılı.Yıllardır süründürdü düşük fiyatlarda.Defter değerine daha gelmedi.Aldım sattım hep.Ama artık sona geldi gibi öyle hissediyorum.Umerım yıllardır bekleyenler karşılığını alır...
    Burada, tarafımdan yapılan yorum ve görüşler, YATIRIM TAVSİYESİ NİTELİĞİ kapsamında değildir.
    Arena,Kozaa,Knfrt,İşbir,Ateks,Mipaz,Royal,Serve

4. Snap sanırım takaslardan yola çıkıyor..bu konudaki deneyimi için bir şey diyemem...Batı ve batı tarzı ülkeler önce temel analiz sonra teknik analizi dikkate alırlar..istisnalar hariç..temel analiz için Edip e kimse girmez...teknik analiz için girer..bu risk alma tercihidir...veya içerden bilgi alıp öncelik alma tercihidir....biz ky sürekli kaybediyoruz ki temel veriler değil içerden alınan veriler bilgiler" ki adalet hukuk hak getire" birilerine önceden veriliyor..batık bir çok şirkette değerinin çok üstünde işlemler olurken Ateks de niye böyle oldu diye kafa yormak lazım..ya ateks batıktan da batık..ya da bu tahtayı taşıyacaklar çok çok kar peşindeler...bilançolara göre batık değilse ki bilançolar doğru ise""" ... Gerisini siz düşünün artık...kesinlikle ytd..

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,937
    Şimdi edip bugün topladı diye konu oldu...
    Bazı arkadaşlar edip için hep kötü düşündü kötü söyledi...
    Ben 0.80 den beri aklıma soktum...orta vade hedefim olan 2.40 ları bu yükselişte gördü..şimdi bu fiyatlara alışma zamanı..
    Hedefimi yazmıştım uzun vadede...
    Bir önceki yükselişteki zirveleri okan 3.80 ler..yoksa bu kağıdı edip iplik zamanlarından da tanırdım..
    Fabrikanın önünden geçerken hep yazık oluyor bu edip ipliğe derdim...
    En son 15.00 tl ateks 1.50 edip iken ben olmuşu var onu alacağıma yani akını edip alırım demiştim...sırf arsa muhabbeti üzerine...yoksa ateksşn kötü kağıt olduğunu söyleyen yok...yanlızca ümidini arsaya bağlamamak lazım..şirketin işleyişine faliyetine odaklanın dedim hep..arsa olursa bonus olur dedim..demeyede devam ediyorum...
    Edip için bunları söylerken takasta okullu kardeşlerden birinide görünce ..bu kardeşlerin de şimdiye kadar hiç yaş tahtaya basmadıklarını bildiğimden..çok üzerlerine oynadılar başka kağıtlarda ama adamların bileklerini bükemediklerinide bildiğimden....
    getirisini götürüsünü hesaplayıp kafama yattığından ısrar ettim..şimdiye kadarda mahçup etmedi....
    Arkadaş yazmış alırsam akşam uyuyamam diye...yani batar demeye getiriyor...ozaman da ben de derim ki eğer edip konkordato ilan ederse ki etmez...ozaman eömin ol bundan ençok ateks etkilenir...neden mi..nedeni sahiplerinin aynı olması...yani edip batacak. Akın bu fiyatlarda kalacak...

Duhul
    Jul 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,937
    Ank11 arkadaş...kötü örnek vermiş...

Bizde zamanında

köytaşları..demirbankları...metaşları...
    rabaklar...
    aktaselektrikleri..
    çukurovaları..kepezkeri...
    raks elektrikleri...
    batmasını beklediğimizden mi aldık sattık...yooo...hiç düşünmedim..

Her senedi evlenmek için de. Aşık olmak için de almadım...nasip ne ise o olur...
    Biz tedbiri alalım tevekkül allahtan deriz...

Bir anım aklıma geldi..yıl 1998 yada 1999 olabilir...
    askerden gelmişim..yaş 27...
    Portvöy de 50 bin dolar civarı..
    ortağımla beraber tüyo almışız..
    bilen bilir o zamanlar rant leasing diye bir senet var sahibi turgut yılmaz...
    ortakla düşündük
    Dedik ki krediye de girelim alalım...
    Çünkü tüyo sağlamdı..

senedi 2.50 den 7.50 yapacaklardı..

100 bin dolara denk gelecek tl krediyi aracı kurumdan 50 bin dolar civarı tl yide dışarıdan aylık yüzde 6.25 faizle kredi kullandık ve malı 15 günde azar azar 3.10 tl maliyetle aldık..

Aldık almasına...hiç unutmam cuma kapanışı 3.10 olan senet 10 gün sonra pazartesi 2.00 tl ye indi...yani 10 günde ana para gitti 30 bin dolar civarı eksiye geçtik...
    ortakla oturduk konuştuk dışardan adam başı 15 er bin dolar borç
    Bulalım satalım senetleri kapatalım borçları dedim ..
    ben buldum parayı o bulamadı...
    benden aldı parayı aracı kuruma teminat olarak yatırdı...anlaştık ve ortaklıktan ayrıldım...
    O bana ben biraz daha bekleyeceğim dedi..
    bende sen bilirsin dedim...
    ama sakın aileme söyleme dedi...
    bende tamam dedim...
    Bekledi...tam 6 aya yakın...
    senet 2 lerden 7.50 ler oldu...
    parasını kurtardı...
    faizleride çıktığında iyi karı vardı...

Taksimde gezi parkında oturuyoruz.
    sat dedim senetleri..
    saçını döktün tipin değişti.
    10 yaş yaşlandın...sat gitsin dedim...
    yoooo dedi tüyo geldi 10 lira olacak dedi bana...
    ben dedim ki satttt...
    Satmadı..sat dedim satt...satmam dedi....

Ne mi oldu....
    arkadaşa. ...
    Ana paralar gitti...faiz birikti dağ gibi..
    Üstüne 180 bin dolar da borçlandı...
    ailesinin bir dairesini sattı borcunu ödedi...
    psikolojisi 2 yıl bozuk bozuk ortalıkta dolaştı...
    yemini var senet almaz 20 yıldır..nerden mi biliyorum...iş ortağım çünkü....

Anlayana..

Onun için ....
    kimseye şunu al bunu sat dedem...
    tüyo vermem...
    tüyo almam...
    Çalıştığım aracı kurumlara beni hiç bir şekilde senetler için aramayın derim...
    Kendi fikirlermi söylerim...
    ama alın demem...
    İnsanların yazdıklarını her zamam dikkate alırım..niyetlerini anlamaya çalışır ona göre davranırım....
    Ve hayatımda hiçbir zaman kimseye senet pazarlamadım..pazarlamamda...
    Niyetimiz halistir...
    Karşımızdakinide bizim gibi zannederiz...

Niyet iyi ise..
    akibette iyidir...

Yordum sizi..kusuruma bakmayın....

7. Emine ablanın el atması şart yoksa işimiz yaş
    Borsada aldığın hissenin değil patronunun TEKNİĞİNE,TEMELİNE iyi bakın. Yazdığım herşey varsayımdır yatırım tavsiyesi değildir.

8. SnSnap Rabak deyince orda yaptığım stajım geldi aklıma..hurda bakırın eritildiği ilk fırının olduğu bölüm yok mu! Aşırı ısı ve soluması insanı bitiren bir duman olurdu, Elektrikçilerimiz o sırada arıza çıkmasın diye dua ederdi,ordaki bir sıkıntıyı halletmeye gidip geldiklerinde onları acıyarak izlerdik,kendilerine gelmeleri zaman alırdı,is olmuş yüzleriyle bir kenarda oturup yoğurt yerlerdi..
    Ateksimiz beklemede sanki,içindeki zehri atamadı,biri yoğurt versin..)

SM-A730F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 647/816 İlkİlk ... 147547597637645646647648649657697747 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •