Special Days Image
Sayfa 246/359 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon
Arama sonucu : 2868 madde; 1,961 - 1,968 arası.

Konu: DZGYO Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş

Sabah aldım ..kardayım diye sevinirken akşam bi baktım zarardayım.. sonra bi daha baktım serap değilmiş gerçekmiş..

3. Kendisi mi sattı neden böyle birşey yapar?
    Devre kesici neden girmedi?Bir operasyon mu var?
    Silkeleme mi?
    Yorumu olan yapabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geçmiş yazılara bakınca bin pişman oldum..Niye devre kesmedi dersen o tam bi adilik ..Niye sattı dersen onun tam izahatini kimse veremez ..ya bedelliye daha çok ortak arıyo yada nakit lazım..sorun bu fiyatdan satmış olması..Benim anlamadığım şuan satış yapan yeni sahiplerimi yoksa eskiden kalan bir pay satışımı bilen varmı...

5.  Alıntı Originally Posted by canalay Yazıyı Oku
    Sabah aldım ..kardayım diye sevinirken akşam bi baktım zarardayım.. sonra bi daha baktım serap değilmiş gerçekmiş..

tahtanın sahıbı maldan cıkmıs gıbı cuma bende bıl al sat yaptım ama yerınde kacmısım tavan derken taban donmus bu ara ıyı par kaldırıyor spekler yenı yenı ınsanlar gelmıs borsaya ıddaa gıbı

6. Konuyla ilgili şikayetlerimi yaptım SPK ve BİST ‘e !! Siz de yapın!! İsteyene şikayet dilekçesi örneği paylaşabilirim.. Devre kesici yok açıklama yok!! Kuru kuru sövmekle olmuyor siz de şikayetçi olun

7.  Alıntı Originally Posted by canalay Yazıyı Oku

Denizdeki 40 milyon lot halka açık değil,daha önce şubay ayında 5-6 aralığında Deniz yatırımda bulunan halka açık payların hepsi satıldı,Denizin takasında 350 bin lot daha var patronun değil muhtemelen..mart ayında 2.xx lerden 200 küsür bin alım yaptı ve toplamda denizin takası 40.6xx.000 oldu. Dün Deniz Yatırımdan yapılan 1.6 milyon lot kesinlikle Denizin takasından düşmeyecek(o kadar halka açık pay yok çünkü)başka kurumlardaki malı Denizden sattılar ki bence bu bir korkutma operasyonu..Bedelliye alıcı toplama derdi değil bence..Halka açık 10 milyon lotun bir kısmı da patronun elinde,ne kadar olduğunu bilmiyoruz ama benim tahminim 3 milyon civarı.(Şubat ayındaki satıştan önce Denizin takasında 43 milyon vardı). Bunları da bedelli onayı gelene kadar böyle üstten satıp alttan yerine koyacak böylece Hem elindekinin maliyetini düşürecek hem de bu payların bedelli parasını bedavaya getirecek. Bi hesap yapalım: 3 milyon lotu olsa 6 milyon tl bedelliye para lazım. Cuma 4.3 ortalamayla sattığı 1.6 milyon lotu 60 kuruş aşağıdan yerine koysa yani 3.7 civarı ,1 milyon tl si çıkar bedellinin. Muhtemelen bu şekilde aşağı yukarı yapıp bedelli tarihi gelene kadar yapmaya çalışacak.Tabi korkup satanlar da ekmeğine yağ sütmüş olacak. Muhtemelen kimse satmazsa elindeki diğer lotları da satıp korkutmaya çalışacak ama çok da manevra şansı yok çünkü tüm malı satar ve ciddi bir alıcı çıkarsa karşısına hamle şansı kalmamış olacak,bu riski almayabilir bu yüzden pazartesi sabah açılışta panikle satanların malını aşağıdan alıp tekrar 4 üstüne atacağını düşünüyorum.Ha diyelim ki bu senaryo işlemedi,bedelliye kadar maliyet düşürür bedelliye de katılırım bakalım ne yapacak 😊 Arkadaşlar yatırım tavsiyesi değil ancak kendimce bir yorum yaptım ancak unutmayın ki bu hisse şubat ayınca 6.76 gördü şuan yarı fiyatında.En büyük hata yükselirken aldığın kağıdı düşerken korkuyla satmaktır,ideali düşükten alıp yükselişte satmaktır. Kağıdın grafiğine baktığımızda bu şekilde acımasızca düşüşleri çok kez yapmış ama her seferinde 1-2 hafta içinde en geç toparlamış ve muhtemelen her seferinde aynı oyun, kağıdı hareketlendirip tavandan sata sata aşağıya indir sonra aşağıda bir kaç gün psikolojisi bozulmuş ky nin elinden sıkıcı hareketlerle malı al ve sonra yine aynı hateketler..Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir,şahsi görüşlerimdir..

Evet dışarda 10 milyon lot var ama , paylarını satışa konu ederse bu oran yükselmiyormu..yani bu kendi insiyatifinde değilmi..bide imtiyazlı pay sahibi DZGYO..imtiyazli pay sahiplerine değisik haklar sağlaniyo..o yüzden bu tahtalara kolay kolay kimse bulaşmıyo diye biliyorum..
    Son düzenleme : canalay; 30-05-2020 saat: 17:05.

Sayfa 246/359 İlkİlk ... 146196236244245246247248256296346 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •