Sayfa 347/1000 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bağımsız denetim raporlarının amacı bu gibi durumların açıklığa kavuşmasını sağlamaktır ama rapora baktığım zaman ben böyle bir açıklık göremedim.

31 nolu dipnotu buldum, burada da durum aydınlığa kavuşmuyor. Krediler 33 milyar tl'den 55 mia TL'ye çıkarken finansman giderleri 4 milyar tl'den 3 milyar tl'ye iniyor.

Yıl sonu kredi bakiyesi 55 milyar tl ile kapandığına göre yıl ortalaması en azından 40 milyar dolar olan bir kredi borcunun 3 milyar tl finansman gideri yaratmış olması garip. Tek açıklama forward işlemleri ile kurun sabitlenerek düşük kur farkı gideri yazılmış olmasıdır. Bu da ne kadar mümkün, kim bu hacimde bir döviz kredisini bir kurla fiksler bilmiyorum.

Sorunuzun yanıtı burada gizli olabilir.

Son muhasebe prensiplerine tam hakim değilim, aklıma mümkünse finansman giderlerinin bir kısmının uçak bedelleri üzerine eklenerek aktifleştirilmiş olabileceği geliyor. Ama bundan emin olabilmek için ayrıntılı bilançoların içine girmek gerekiyor ki bizlerin bu imkanı yok. İşi bu olan analistlerde zaten bu işlere zaten bulaşmazlar, yalnızca bilançodaki 3-5 rakamı birbirine bölüp çarparak rasyolar uydururlar.

Yani yazar doğru yazmış, neyin nerede başlayıp nerede bittiği belli olmayan bir kafka romanındaki bay k'yız hepimiz.
    Malum, yatırım kredilerinin faiz ve kur farklarının "yatırım dönemindeki" tutarlarının ilgili yatırımın maliyetine atılması yasal zorunluluktur. "yatırım döneminden" sonraki dönemlere ait faiz ve kur farkının ise, mükellefin tercihine göre, ister yatırım bünyesine katılarak aktifleştirilmesi ister doğrudan gider yazılması ise seçimliktir.

Sorunuzun yanıtı bu olabilir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1-13 mart 2019
    5.537.699.000 usd

1-17 mart 2019
    7.850.712.000 usd
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3. 18 Mart Pazartesi 10:00 KONUT SATIŞLARI ŞUBAT'TA YILLIK YÜZDE 18,2 DÜŞTÜ, ÖNCEKİ YÜZDE 24,8 DÜŞÜŞ

4. Tarih muteber bir bilim dalı değildir, çünkü tarih kitaplarını savaşı kazananlar yazar/yazdırır!

Tarihi okurken savaşı kazananların yazdığı/yazdırdığı tarih kitaplarına acaba ne yazmış gözüyle hikaye gibi okumakta fayda var.

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Çanakkale Zaferi 'nin en büyük etkisi Rusya 'nin savaştan çekilmesi olmuştur bence . Aksi halde bir de Rusya olurdu karşımızda ama Çanakkale Zaferi sayesinde karşımızda olmadığı gibi daha sonradan yanımızda olmuştur.

O yıllarda Rus'ların bize o kadar yardım etmesinin esamesi okunmaz .
    Çanakkale Zaferi ' nde ordularımızın başkomutanı olan Enver Paşa 'nın ismi hiçbir törende geçmez.
    Ve Kurtuluş Savaş 'ı sonrasında ülkemizin imarında emeği geçen Yahudi' rin ismi dahi bilinmez.

Biraz vefasız bir milletiniz galiba.

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Malum, yatırım kredilerinin faiz ve kur farklarının "yatırım dönemindeki" tutarlarının ilgili yatırımın maliyetine atılması yasal zorunluluktur. "yatırım döneminden" sonraki dönemlere ait faiz ve kur farkının ise, mükellefin tercihine göre, ister yatırım bünyesine katılarak aktifleştirilmesi ister doğrudan gider yazılması ise seçimliktir.

Sorunuzun yanıtı bu olabilir.
    Türk vergi mevzuatı açısından dediğiniz doğru ama ufrs'de bu prensibin tam olarak nasıl uygulandığını bilmiyorum. Ama dediğim gibi finansman giderlerinin gizleneceği başka bir kalem yok. Muhtemeleen uçakların maliyetine eklendi.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

6. Arakdaşlar migros bira ürünlerine %25 indirim yapmış stok yapmak isteyene duyrulur

7.  Alıntı Originally Posted by ruzgar50 Yazıyı Oku
    Arakdaşlar migros bira ürünlerine %25 indirim yapmış stok yapmak isteyene duyrulur
    Ne zamana kadar geçerli bilginiz var mı?

8.  Alıntı Originally Posted by ada Yazıyı Oku
    Ne zamana kadar geçerli bilginiz var mı?
    Bugün son gün ben 15 liralık kaliteli bir yabancı marka birayı 10 tl aldım

Sayfa 347/1000 İlkİlk ... 247297337345346347348349357397447847 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •