Sayfa 52/1000 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Sonra kalan bir kaç çınarı da ecdadımız Osmanlı'dan hatıra diye hava atıp fotoğraf çektiriyorlar...

Çamlara gelince...

O kadar beton zemin ve çevrenin etkisiyle erken yaşlanıp eğiliyorlar.

Arabaların, insanların üstüne düşmesin diye kesiyor

Muhteşem.
    Ankarada bir kar yağdı ilk camlar yikildi toprak yok koklenemiyor ağırliga dayanamiyor yarim metre kare yerde nasil büyusun o agaçlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

2. 13.2.2019 tcmb fonlama verileri:

Likidite açığı: 64 milyar TL. Bu değer Mayıs 2015'ten beri nominal anlamda en düşük likidite açığı.

Reel anlamda ise büyük bir olasılıkla son 10 yılın en düşüklerinden.

Bu durum Merkez bankasının para politikasındaki etkinliğini ciddi anlamda zedeleyebilir. Politika faizinin piyasa faizine etkisini ise tamamen ortadan kaldırabilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Rxpu nun likidite açığı en düşük diye gönderisi var yukarda...

MB başkanının ise likidite için aşağıdaki beyanı var...

14 Şubat Perşembe 11:04 ÇETİNKAYA: FİNANSAL İSTİKRARA KATKI SAĞLAYACAK LİKİDİTE ADIMLARI ATILABİLİR -AA

nasıl olabiliyor...? ben mi yanlış anlıyorum...

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Rxpu nun likidite açığı en düşük diye gönderisi var yukarda...

MB başkanının ise likidite için aşağıdaki beyanı var...

14 Şubat Perşembe 11:04 ÇETİNKAYA: FİNANSAL İSTİKRARA KATKI SAĞLAYACAK LİKİDİTE ADIMLARI ATILABİLİR -AA

nasıl olabiliyor...? ben mi yanlış anlıyorum...

Sorun Şu, Merkez bankası piyasaya likidite vermek istiyor ama piyasadan talep gelmiyor.

Merkez bankası başkanı da aslında bu duruma istinaden piyasayı likidite yaratma konusunda ikna etmeye çalışıyor.

Piyasa ise iyi de kardeş %24 ile verirsen ben bu likiditeyi almam sebeplerim var diyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Talep yokken MB başkanı gereksiz boş konuşmuş o zaman sanki...Ekonomi, sanayi, işler, talep durdu resmen...

6. Bu ICBC eskiden iyi faiz verirdi. Şimdi iyice moka sardı. 19,70 oran var.

7. CUMHUR dan tüketim talebi yoksa (zaten CUMHUR ancak TARİHÎ sebze kuyruğunda can çekişiyorsa), şirketlerin de buna bağlı büyüme ihtiyaç kredi talebi yoksa, bankaların da kredi veremedikleri için mevduata paraya ihtiyacı yoksa normal değil mi ? Bir de % 15-16 enflasyon hedefi varken...

8. S&P, ABD Doları/Türk Lirası paritesinin 2019'da 5,50 olmasını bekliyor (önceki beklenti 6,90)
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Sayfa 52/1000 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •