Sayfa 771/1000 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,161 - 6,168 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    TL yi uluslararası piyasadan kısma, yabancıyı hisse-tahvil satmaya zorlama; tahvil faizlerini yükseltme, borsayı çökertme ve TL nin değer kaybetmesini azaltma fikrinin patentini alıp;
    Arjantin, Güney Afrika, Meksika gibi bilmeyen ülkelere ücret karşılığında ihraç etmeliyiz

Canikli: 'Biz o tarihte şu fiyattan TL alırız' diye hesap ediyorlar, Merkez Bankası da orada TL'yi kısınca doları alacak TL'yi bulamadılar ve çöktüler. Halen şaşkınlar 'nasıl böyle bir hamle oldu' diye

https://twitter.com/sputnik_TR/statu...30405903077377
    MB bankasi dogru olani yapti.
    Adamlar senin paran ustunde manupulasyon yapip vurgun vurmayi calisiyordu. Engellenmeseydi kuru istedikleri seviyelere cikartacakllardi.
    Dahadasi bunu daha sonrada tekrarliyacaklardi.

Turkiyenin ekonomik sartlarinda kurun kontrol disi yukselmesi demek enflasyon ve faizinde kontrol edilemez hale getirir demek.

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Turkiyenin ekonomik sartlarinda kurun kontrol disi yukselmesi demek enflasyon ve faizinde kontrol edilemez hale getirir demek.
    enflasyon yukarı gidince faizi indiriverirlerdi, ne enflasyon sorunu kalırdı ne de kur sorunu
    yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    TL yi uluslararası piyasadan kısma, yabancıyı hisse-tahvil satmaya zorlama; tahvil faizlerini yükseltme, borsayı çökertme ve TL nin değer kaybetmesini azaltma fikrinin patentini alıp;
    Arjantin, Güney Afrika, Meksika gibi bilmeyen ülkelere ücret karşılığında ihraç etmeliyiz

Canikli: 'Biz o tarihte şu fiyattan TL alırız' diye hesap ediyorlar, Merkez Bankası da orada TL'yi kısınca doları alacak TL'yi bulamadılar ve çöktüler. Halen şaşkınlar 'nasıl böyle bir hamle oldu' diye

https://twitter.com/sputnik_TR/statu...30405903077377
    Birkaç ay önce borç alabilmek için ikna etmeye çalışıyorduk, devlet erkanı Londra yollarını aşındırıyordu. E yarın da gideceğiz borç istemeye, nasıl güven vereceğiz bakalım.

TL yi teammülleri yıkarak değil de bugünleri çok önceden görüp tedbir alarak korusak daha iyiydi . Ama bunlar geçti artık, yenilmiş içilmiş artık; bu fatura ödenecek.

Yalnız absürt olan şu ki ; adam cebinde para olmadan ortaya karışık kebap söylemiş, sıcak salatasanı ayrı soğuk salatasanı ayrı yemiş ; ben de parama göre '' usta bana bi dürüm sar acılı olsun '' demişim ama masaya gelen faturayı beraber ödeyeceğiz. Yerken ayrı öderken aynı gemideyiz .

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    MB bankasi dogru olani yapti.
    Adamlar senin paran ustunde manupulasyon yapip vurgun vurmayi calisiyordu. Engellenmeseydi kuru istedikleri seviyelere cikartacakllardi.
    Dahadasi bunu daha sonrada tekrarliyacaklardi.

YOK ÖYLE DOGRU YAPTI
    sen uluslar arası bir platforma kote oluyorsan bu tür ataklar olur manupasyon suç degildir adam senin paranı kurallara göre sortlamış long da olabilirdi hemen suç dur demeyin suç ise yapan kurumlar belli swp yukseltecegine suç duyrusu yapılrdı bu 1
    2 bu durumda sen ben oynamıyorum swp su oldu dersen bidaha oynayacak adam bulamazsın
    3 bu arenaya cıktıysan güçlü olacaksın güclü rezervin olacak adam 2 milyar short luyorsa sen 4 milyarla longla oyunu kuralına göre oyna
    madem bu uluslar arası platformda bende varım diyorsan capını bilerek varım diyeceksin yada bas dan bu işlere kalkışmıyacaksın
    eskılerın bi lafı vardır yemiyecegin şeyin önüne yatma diye

Alıntı Originally Posted by dimitris Yazıyı Oku
    Birkaç ay önce borç alabilmek için ikna etmeye çalışıyorduk, devlet erkanı Londra yollarını aşındırıyordu. E yarın da gideceğiz borç istemeye, nasıl güven vereceğiz bakalım.

TL yi teammülleri yıkarak değil de bugünleri çok önceden görüp tedbir alarak korusak daha iyiydi . Ama bunlar geçti artık, yenilmiş içilmiş artık; bu fatura ödenecek.

Yalnız absürt olan şu ki ; adam cebinde para olmadan ortaya karışık kebap söylemiş, sıcak salatasanı ayrı soğuk salatasanı ayrı yemiş ; ben de parama göre '' usta bana bi dürüm sar acılı olsun '' demişim ama masaya gelen faturayı beraber ödeyeceğiz. Yerken ayrı öderken aynı gemideyiz .
    Bütün her şeyi yiyenler hiç hesap ödemeyecek. Bedelini sürekli millet ödedi ve ödemeye devam edecek.

6. herşeyden önce 1kilo patetesin soganın dometesin 1 dolar dan fazla oldugu yerde ekonimiye saldırı var demek ayıptır
    gectim sebzeyi markelere bir bakın benzin olmuş 7 lira sen ekonominin mına goy sonra saldırı var diye agla
    bu kurarın iyi günleri secim öncesi dolar 6,50 7 olsydı bu iş yine akpeye yarardı meydanlarda salya sümük savaş actılar
    vatan millet ezan ümmet arkamızda durun derlerdi

ŞUNU UNUTMAYIN DOGADA BİLE SÜRÜDE EN ZAYIF OLAN A SALDIRILIR HAYVAN BİLE EN GÜÇLÜYÜ AVLAMAZ
    EN ZAYIFI SECER DEMEKKİ SEN EKONOMİNİ OKADAR ZAYIF DÜŞÜRMÜŞSÜN Kİ AV OLMAYA ADAYSIN

Alıntı Originally Posted by elma Yazıyı Oku
    SODA hissesini dolardaki hareketlerin yönü konusunda öncü bir gösterge olarak izlerim.
    Çoğu defa dolar yükselişine başlamadan önce soda yukarı hareketlenir.
    Son durum itibarıyla soda da nedense aşağı yönlü hareket dikkatimi çekiyor ve acaba doları aşağı mı basacaklar?
    Bir defa daha öncü gösterge rolünü yerine getirip getirmeyeceği test edilecek.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    SODA bir defa daha doların yönü konusunda öncü gösterge olduğunu teyit etmiş oldu.

Siyaset yasağı başladı beyler, benden hatırlatması!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 771/1000 İlkİlk ... 271671721761769770771772773781821871 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •