Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,193 - 6,200 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Shlaksiz ve yalancı bi adama ceva vermeniz ve mantiklı bir cevap vermeniz hata ne mal olduğunu yazıp geçeceksiniz.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Hayırdır inşallah rüyamda dolar açılışı 5.91 gördüm..

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Acik acik soylemis.

Zaten kendisinin daha oncede 10 uzeri bir kur hedefine verdigine dair dedikodular cikmisti

Su artik kesin gibi. Imf olmadan cikis yok. Ozellikle son yasananlardan sonra

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mahfi Eğilmez'i ben de takip ediyorum, kur tahmini yapmıyor, tahmin yapmadığını da bir kaç kez açıkça söyledi. Burada yorumlara cevap yazarken boş bulunmuş olmalı, daha doğrusu sanırım kurların yükseleceğine ve IMF'nin gerekliliğine kısaca evet demiş, bu evet yorumcunun kur tahminini onaylamış olarak anlaşılmamalı. Adamı çok sıkıştırıyorlar ağzından birşeyler almak için ama zorlamak doğru değil, hele kur tahmini bir konuda.. Adam kahin değil, kim yarın kur kaç olur tahmin edebiliyor ki?

4.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Mb dogru olani yapmadi. Ekonomi daima spekulasyonlarla yurur. Bak mesele soyle dusun

Sen bir borsa yatirimcisin. Diyelim X hissesi ile ilgili bir duyum aldin. Duyuma gore x sirketi yakin zamanda buyuk bir ihale alacak ve sen bunu duyduktan sonra hisseleri toplamaya basladin ve zamani geldiginde de cok guzel bir kara gectin. Simdi burada sen manipulasyon mi yapmis oldun. Elbette hayir

Bunu da ayni dusun. Yabanci yatirimci turkiye nin onunde ki riskleri goruyor ve uzerine bunun tcmb nin aciklanamayan rezerv kaybi eklenince ben bu isten para kazanirim diye dolar tl de uzun pozisyon acmak istiyor. Bu yabanci yatirimcilari suclu yapmaz, suclu olan yabanci yatirimcilarin eline bu imkani vermektir.

Peki simdi ne oldu yabanci yatirimciyi sikistirdin sen tl vermeyerek ve sicak para icin iyi bir sey degil. Bu yatirimci bir daha bu ulkeye yatirim yapmak istemeyebilir, cunku yine ayni seyle karsilamak istemiyordur

Sunu unutma. Spekulasyon dogaldir, ulkenin parasini spekule eden kisilerdir suclu olan

Turkiye bu yaptiginin faturusini daha agir odeyecektir.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Tespitlerinize katilmiyorum. TL uzerinde spekulasyon degil bir ayagi icerde diger ayagi disarda organize ve planli bir manupulasyon yapilmaya calisildi.

bagira bagira Turkiyenin secimden sonra IMF ile masaya oturacagi yada bir devaluasyon karari alacagini iddia edip halki dovize yonlendirenlerin dayanagi nedir ?...Buna kendilerimi karar verecekler sanki??...
    Peki bu iddialar dogru cikmazssa bu iddialarin ulkeye verdigi zararin hesabini kim odeyecek ??

Benim gorebildigim ve takip edebildigim kadari ile TL'ye karsi Agustos 2018 benzeri yeni bir atak baslatma plani hazirlandi....

Aylardir bazi ekonomistler bunun psikolojik altyapisi olusturma yonunde yorum yaptilar ve yapmayada devam ediyorlar. Halk dovize iyice yonlendirildi.. Geriye dugmeye basma vakti ve yeri kalmisti.

Yurt icindeki doviz alim-islemleri sanal olmayip reel islemler oldugu icin doviz fiyatlari uzerinde sert dalgalanmalara sebep olmuyor. Cunku yurt icindek doviz arzi gelen alim taleplerini karsiliyordu. .

Bunu zaten bildikleri icin operasyon yerini yurt disindaki swap piyasalari olarak sectiler. MB TL arzini kisitlamasi bu plani simdilik durdurdu. Ama MB nin bu hamlesine karsi onlarda tahvil ve borsadaki satislarla cevap verdiler. Her iki tarafta zarar gorduler....
    Mucadelede su anda beraberlik var.

Ayrica sunu defalarca vurgulamakta fayda var...TL ye yonelik bu tur operasyonlarin amaci para kazanmak degildir. Bolgedek Batili guclerin menfaatleri ile Turkiyenin menfaatleri tamamen birbirine zit.
    Ulkenin ekonomik durumu kirilgan. Onlarda Zayif bulduklari yeri hedef olarak secip vuruyorlar.
    Buda dusman ve savas litereturunde oldukca dogal bir hamle bicmidir. .

5. Ilginçtir venezuella diş.bakanı yarn turkiyeye geliyormuş...

riskadami Guest
     Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Tespitlerinize katilmiyorum. TL uzerinde spekulasyon degil bir ayagi icerde diger ayagi disarda organize ve planli bir manupulasyon yapilmaya calisildi.

bagira bagira Turkiyenin secimden sonra IMF ile masaya oturacagi yada bir devaluasyon karari alacagini iddia edip halki dovize yonlendirenlerin dayanagi nedir ?...Buna kendilerimi karar verecekler sanki??...
    Peki bu iddialar dogru cikmazssa bu iddialarin ulkeye verdigi zararin hesabini kim odeyecek ??

Benim gorebildigim ve takip edebildigim kadari ile TL'ye karsi Agustos 2018 benzeri yeni bir atak baslatma plani hazirlandi....

Aylardir bazi ekonomistler bunun psikolojik altyapisi olusturma yonunde yorum yaptilar ve yapmayada devam ediyorlar. Halk dovize iyice yonlendirildi.. Geriye dugmeye basma vakti ve yeri kalmisti.

Yurt icindeki doviz alim-islemleri sanal olmayip reel islemler oldugu icin doviz fiyatlari uzerinde sert dalgalanmalara sebep olmuyor. Cunku yurt icindek doviz arzi gelen alim taleplerini karsiliyordu. .

Bunu zaten bildikleri icin operasyon yerini yurt disindaki swap piyasalari olarak sectiler. MB TL arzini kisitlamasi bu plani simdilik durdurdu. Ama MB nin bu hamlesine karsi onlarda tahvil ve borsadaki satislarla cevap verdiler. Her iki tarafta zarar gorduler....
    Mucadelede su anda beraberlik var.

Ayrica sunu defalarca vurgulamakta fayda var...TL ye yonelik bu tur operasyonlarin amaci para kazanmak degildir. Bolgedek Batili guclerin menfaatleri ile Turkiyenin menfaatleri tamamen birbirine zit.
    Ulkenin ekonomik durumu kirilgan. Onlarda Zayif bulduklari yeri hedef olarak secip vuruyorlar.
    Buda dusman ve savas litereturunde oldukca dogal bir hamle bicmidir. .
    Yazinizin her noktasina katiliyorum,
    Yalniz burdakiler ulkemizin cikarlarindan once dis guclerin cikarlarini dusunurler...

7.  Alıntı Originally Posted by riskadami Yazıyı Oku
    Yazinizin her noktasina katiliyorum,
    Yalniz burdakiler ulkemizin cikarlarindan once dis guclerin cikarlarini dusunurler...
    riskadami,
    sence 16 yıldır gavurdan borç alıp dövizi düşürünce mi dıj güçlerin adamı olursun?
    yoksa "İthalat ihracata eşitleninceye kadar döviz yükselsin yeter ki gavurdan borç almayalım." deyince mi dıj güçlerin adamı olursun?

8. '' 200 milyar doları yakalamış (finans sektörü dışı) ''özel sektör net döviz pozisyonu'nun sanayide yüzde 7'yi bulan daralma ile aynı karede buluşmasının, finansal piyasalarda son 15-20 günde yaşadığımız telaşın ve gel-gitlerin yarıdan fazlasını açıklar .. ''

http://www.cumhuriyet.com.tr/koseyaz...al_telas_.html
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 775/1000 İlkİlk ... 275675725765773774775776777785825875 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •