Sayfa 773/1000 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,177 - 6,184 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Yazıyı ve yorumları okudum. Yorumlardan birini ve Mahfi Hoca'nın cevabını ağaıya kopyaladım. Bu cevaba göre Mahfi Hoca doların 10-13 TL ye çıkmasını mı bekliyor, ben mi yanlış anlıyorum:
    ---------------------------------------------------------------
    Adsız29 Mart 2019 09:34

Tesekkürler Mahfi Hocam.

Cok acik ve anlasilir anlatmissiniz. Elinize saglik. Bu durumda Ekonomi yöneticileri her zamanki gibi yine yanlis bir strateji ve Politika ile artik isin icinden cikilmaz hale getirdikleri belli.

Bircok ekonomist yüksek bir oranda develüasyonun artik kacinilmaz oldugunu, Doler kurunun da 10-13 TL araligina gelecegini söylüyor.

Buna katilirmisiniz.? Özellikle IMF nin artik kacinilmaz son oldugu söyleniyor.
    Yanıtla
    Yanıtlar

Mahfi Eğilmez29 Mart 2019 11:29

Evet
    ----------------------------------------------------------------
    Acik acik soylemis.

Zaten kendisinin daha oncede 10 uzeri bir kur hedefine verdigine dair dedikodular cikmisti

Su artik kesin gibi. Imf olmadan cikis yok. Ozellikle son yasananlardan sonra

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    MB bankasi dogru olani yapti.
    Adamlar senin paran ustunde manupulasyon yapip vurgun vurmayi calisiyordu. Engellenmeseydi kuru istedikleri seviyelere cikartacakllardi.
    Dahadasi bunu daha sonrada tekrarliyacaklardi.

Turkiyenin ekonomik sartlarinda kurun kontrol disi yukselmesi demek enflasyon ve faizinde kontrol edilemez hale getirir demek.
    Mb dogru olani yapmadi. Ekonomi daima spekulasyonlarla yurur. Bak mesele soyle dusun

Sen bir borsa yatirimcisin. Diyelim X hissesi ile ilgili bir duyum aldin. Duyuma gore x sirketi yakin zamanda buyuk bir ihale alacak ve sen bunu duyduktan sonra hisseleri toplamaya basladin ve zamani geldiginde de cok guzel bir kara gectin. Simdi burada sen manipulasyon mi yapmis oldun. Elbette hayir

Bunu da ayni dusun. Yabanci yatirimci turkiye nin onunde ki riskleri goruyor ve uzerine bunun tcmb nin aciklanamayan rezerv kaybi eklenince ben bu isten para kazanirim diye dolar tl de uzun pozisyon acmak istiyor. Bu yabanci yatirimcilari suclu yapmaz, suclu olan yabanci yatirimcilarin eline bu imkani vermektir.

Peki simdi ne oldu yabanci yatirimciyi sikistirdin sen tl vermeyerek ve sicak para icin iyi bir sey degil. Bu yatirimci bir daha bu ulkeye yatirim yapmak istemeyebilir, cunku yine ayni seyle karsilamak istemiyordur

Sunu unutma. Spekulasyon dogaldir, ulkenin parasini spekule eden kisilerdir suclu olan

Turkiye bu yaptiginin faturusini daha agir odeyecektir.

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Mb dogru olani yapmadi. Ekonomi daima spekulasyonlarla yurur. Bak mesele soyle dusun

Sen bir borsa yatirimcisin. Diyelim X hissesi ile ilgili bir duyum aldin. Duyuma gore x sirketi yakin zamanda buyuk bir ihale alacak ve sen bunu duyduktan sonra hisseleri toplamaya basladin ve zamani geldiginde de cok guzel bir kara gectin. Simdi burada sen manipulasyon mi yapmis oldun. Elbette hayir

Bunu da ayni dusun. Yabanci yatirimci turkiye nin onunde ki riskleri goruyor ve uzerine bunun tcmb nin aciklanamayan rezerv kaybi eklenince ben bu isten para kazanirim diye dolar tl de uzun pozisyon acmak istiyor. Bu yabanci yatirimcilari suclu yapmaz, suclu olan yabanci yatirimcilarin eline bu imkani vermektir.

Peki simdi ne oldu yabanci yatirimciyi sikistirdin sen tl vermeyerek ve sicak para icin iyi bir sey degil. Bu yatirimci bir daha bu ulkeye yatirim yapmak istemeyebilir, cunku yine ayni seyle karsilamak istemiyordur

Sunu unutma. Spekulasyon dogaldir, ulkenin parasini spekule eden kisilerdir suclu olan

Turkiye bu yaptiginin faturusini daha agir odeyecektir.

sen global anlamda,
    1. paranı fx sisteme açacak konvertibilitede ?
    2. topraklarını pipe-line lara vs açarak, bundan bi nema elde edebilecek ?
    kapasite, olgunnuk ve yeterliliktemisin ?
    işte tüm düğüm ve güğüm burda. ahanda bu noktada.
    dürüyenin güğümleri kalaylı.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    sen global anlamda,
    1. paranı fx sisteme açacak konvertibilitede ?
    2. topraklarını pipe-line lara vs açarak, bundan bi nema elde edebilecek ?
    kapasite, olgunnuk ve yeterliliktemisin ?
    işte tüm düğüm ve güğüm burda. ahanda bu noktada.
    dürüyenin güğümleri kalaylı.
    Yabanci yatirimci gelmez borc vermez diyenlerin ziraat bankasinin libor+240bp faizle borclandigindan haberi yok tabi

5.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Yabanci yatirimci gelmez borc vermez diyenlerin ziraat bankasinin libor+240bp faizle borclandigindan haberi yok tabi
    o farklı şimdi
    öncelikle
    sebeple sonucu karıştırmama lazım
    bişeye sebep oldungu onun çok dallı çok farklı sonuçları olabilir
    her neyse , sağlık olsun

6.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    o farklı şimdi
    öncelikle
    sebeple sonucu karıştırmama lazım
    bişeye sebep oldungu onun çok dallı çok farklı sonuçları olabilir
    her neyse , sağlık olsun
    ziraatın borçlanması bu hafta görüşülüp sonuçlanan bir olay değildir zaten
    görüşmeleri ve anlaşması önceden yapılmış, imzası da atılmıştır

7. Bir şey merak ettim, acaba bu soruşturma, Twitter'da ya da bu tür sosyal medya hesaplarında... Dolar alıyorum ya da biriktiriyorum diyenlere de var mı ki? Merak benimki sadece.

8.  Alıntı Originally Posted by HBYKCN Yazıyı Oku
    Bir şey merak ettim, acaba bu soruşturma, Twitter'da ya da bu tür sosyal medya hesaplarında... Dolar alıyorum ya da biriktiriyorum diyenlere de var mı ki? Merak benimki sadece.
    soruşturma falan hıkaye bu ülkede döviz almak suç degil almaya tavsiyede etmek suc degil (yatırım danışmanlıgı yetkisi olan)
    hele hele bana borç para bul diye yetki verdigin bir kuruma soruşturma acmak resmen komedidir
    bunların bu tehtitleri sadece çaresiz kalmışlıgın haykırışıdır

Sayfa 773/1000 İlkİlk ... 273673723763771772773774775783823873 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •