Sayfa 854/1000 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 6,825 - 6,832 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bence abartı zaten o kadar da beğenmedim. Ayrıca pis. Ayrıca hayvan gibi ırkçılık var patlamaya hazır bomba oralar olay çıkarsa hiç sasirmam ki çıkıyor zaten. Yine de bir kere görmek lazım dünya gözü ile Bence.

Güzel şehir Barcelona bence. Ayrıca Viyana çok güzel, Minsk çok güzel ( her anlamda )... Dünya güzel Ahmet abi gelip çok para harcıyorsun diye kızacak ama sen harcamayıp ne yapıyorsun abim onu de bana
    ya hu Ahmet Abi gezmeyin demiyo turlarla izdirap diyo attığın taş ürküttügün kurbağaya degmiyo diyo
    En iyisi içimdeki hippi ruhu askina diyip sırt cantani çadırını alıp paşa gönlüm demek ehehee

İyi insan olmanın da ,hoşgörünün de , sevmenin de sermayesi bedava.. Sevin lan birbirinizi !
    S.Alışık

2. Başlığın borsa özelden ayrılıması iyi olmuş, çünkü başlı başına bir konu hem de ekonomiyi direkt etkileyen bir unsur.

3.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Misal şimdi gündüz dolar yükseliyor öyle değil mi? akşam yükselt swap faizleri hoop yarın tekrar başladığı yere...

Bunu demek istiyorum uzunca bir süredir bu şekilde uygulama...

Bu durum daha ne kadar sürdürebilirler bilemiyorum. Aslında milletin yayı çok gerdiniz derken anlatmak istediği bu...
    Acayip bir durum yasiyoruz.
    Peki hocam, soylrnenler dogru ise Yabanci niye disarda israrla TL'yi aciga satmak istiyor ?..
    Eger amaclari TL uzerinde spekulasyon yolu ile vurgun yapmak ise o zaman bizim MB nin faiz hamlesi dogru atilmis bir adimdir.,

4.  Alıntı Originally Posted by CPA Yazıyı Oku
    Verimlilik nasıl sağlanacak daha cok suriyeli calistirarak mı, işçilik zaten ucuz memlekette, milletin anası ağlamış. Katma değerli üretim yapabilsek çoktan yapardık l, millet buraya ucuz işçilik için üretim yaptiriyor, atı alan Üsküdarı geçmiş. He bir de iyi askeriz, onu cok iyi kullanıyor dij gujler, her yeri biz kurtaralim, multecilere biz duvar olalım, anca öyle para geliyor,
    Denklem çok basit verimlilik ve katma değer artamıyorsa ihracat ta artamayacak. Düşük katma değerli ürün ihracatı konusunda 2 büyük engel var.
    1- Korumacılık en çok bu tür ürünlere uygulanıyor.
    2- Dünya yüzeyinde bu tür ürünleri üreten ve satan Türkiye'den çok daha düşük işçilik ücreti ile çalışan sayısız ülke var. (<100USD/ay)

1'i alt etsen 2'yi alt edemezsin. Velev ki ikisini de alt ettin yine de kayda değer bir artış olmaz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İhracatı bu saatten sonra sadece verimlilik artışı ve katma değerli üretim kurtarır. Her geçen gün daha sıkı koruma duvarlarının örüldüğü bir dünyada tek başına 7TL ne yazık ki şahsi düşünceme göre ihracatı kurtarmaz.
    Katma değerli üretim olmalı ama olmayacak...
    Çünkü Üniversiteleri İlahiyat yapmaya çabalayan MilliEğitim'i her okula bir İHL doğurtturmak sanan bir iktidarımız var...

6.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Katma değerli üretim olmalı ama olmayacak...
    Çünkü Üniversiteleri İlahiyat yapmaya çabalayan MilliEğitim'i her okula bir İHL doğurtturmak sanan bir iktidarımız var...
    Evet 2019 bütçesinde 192 İmam hatip ve 5 fen lisesi için kaynak planlamış. Ayrıca tüm bunlar 6 imam hatip lisesinin kontenjanları boş kaldığı için kapatıldığı bir durumda gerçekleşiyor.
    Bu siyasi bir tercih. Sonuçta halktan oy alarak bu onayı alıyorlar.
    Eleştirmekten başka yapabilecek bir şey yok.
    Demokrasilerde çoğunluk ne derse neye onay verirse o gerçekleşir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Son dakika! AK Parti, İstanbul'un tüm ilçelerinde seçim sonuçlarına itiraz etme kararı aldı.

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet 2019 bütçesinde 192 İmam hatip ve 5 fen lisesi için kaynak planlamış. Ayrıca tüm bunlar 6 imam hatip lisesinin kontenjanları boş kaldığı için kapatıldığı bir durumda gerçekleşiyor.
    Bu siyasi bir tercih. Sonuçta halktan oy alarak bu onayı alıyorlar.
    Eleştirmekten başka yapabilecek bir şey yok.
    Demokrasilerde çoğunluk ne derse neye onay verirse o gerçekleşir.
    Fen liselerinden mezun gencler beyin göcü ile gitmesinler. Onun için de aselsan, arcelik gibi müesseleri cogaltmamız gerekiyor.

Bir toplumun yüzde 5 üretir, diğerleri takılır zaten...

Sayfa 854/1000 İlkİlk ... 354754804844852853854855856864904954 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •