Sayfa 250/1000 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. şimdi dünyada ortalama altın üretim maliyetini şu tablodan hesapladım:

ülke yıllık üretim (ton) üretim maliyeti (dolar/ons)
    çin 426 1100
    avustralya 295 1200
    rusya 270
    amerika 230 850
    kanada 175
    peru 162 700
    endonezya 154
    güney afrika 140

üretim maliyeti olmayanları hesaptan çıkarınca altının ağırlıklı ortalama üretim maliyeti 1016 dolar/ons civarı çıkıyor.

altın 1200 dolar/ons'tan aşağı inerse avustralya altın üretiminden zarar etmeye başlıyor. bu arada avustralya'nın değirmeninin suyu nereden geliyor merak ediyordum, meydana çıktı...

neyse sonuçta 1200'ün altına inmeyeceği kesin gibi ve yön aşağı olamayacağı için yukarı bakılabilir...

kaynaklar:
    https://www.americanbullion.com/the-...ounce-of-gold/
    https://www.google.com/search?client...s+of+the+world
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by goksen Yazıyı Oku
    Günlük al-sat yapmayacaksan 5-6 kuruşluk makas önemli değil bence. Viop’da dolar vadeli çok tehlikeli eğer kaldıraç işini dikkate almazsan. YouTube’da Gcm’nin eğitim videoları var viop ile ilgili, izlemeni tavsiye ederim. Eğer işlem yapmaya karar vereceksen de 1-2 kontrattan öteye geçmemeni şiddetle tavsiye ederim.
    Teşekkürler

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Döviz de makas çok döviz alacağınıza viopta işlem yapın diyorlar görüşünüz nedir? İyi akşamlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    TFX Target'a geçin makas normal günlerde 0,50 kuruşa kadar düşüyor, hareketli günlerde de 1,20 civarı oluyor.

4.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    benim bildiğim kitabında altın tavsiyesi %20

http://investorfieldguide.com/201442...ney-portfolio/
    nakitçinin kral olduğu bu dönemde ne kadarda ironik

Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Döviz de makas çok döviz alacağınıza viopta işlem yapın diyorlar görüşünüz nedir? İyi akşamlar

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1 konrat 1000 dolar, viopta cuma gunu 5.48 den 10 kontrat acsan pazartesi uzlasma 5.43 civari olur, 5 kademede 500 kagit sokarlar , viop kumardir 3 gune batarsin..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    1 konrat 1000 dolar, viopta cuma gunu 5.48 den 10 kontrat acsan pazartesi uzlasma 5.43 civari olur, 5 kademede 500 kagit sokarlar , viop kumardir 3 gune batarsin..
    5.43 eşleşme için 5.385 spot fiyat olması gerekir.
    Gunluk ortlama 0.03 swap faizi var fiyatlarin icerisinde
    Dürüstlük bitmeyen sermayedir.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    Viop neden kumar olsun, anlamak mümkün değil. Kaldıraç kullanmak yatırımcının insiyatifinde olan bir şey.

Diyelimki elinizde 54 bin TL var ve dolar almak istiyorsunuz. İki yolu var;

- birincisinde bankanızdan10 bin dolar alır dth hesabı açarsınız.
    - ikinci yöntemde 10 tane kontrat alır 5 bin TL ödersiniz, geri kalan TL'nizi mevduatta değerlendirmeye devam edersiniz. 54 bin TL'nin hepsiyle dolar kontratı alırsanız tabi kumar olur. Bu yöntemde vadesi yaklaşan kontratı satıp yeni vade satın alarak yola devam edilir. Viop'ta spreadler düşük olduğunda ilk bir kaç yılda bankadan döviz almaya oranla daha avantajlı olursunuz ama kontrat yenileme sayısı arttıkça spreade ödediğiniz para, dth için aldığınız doların spreadini aşmaya başlar.

Viop'un avantajı döviz kurları daha da aşağı geldiğinde size tekrar alım fırsatı yaratmasıdır. Dövizin aşağı doğru harketlerinin kısıtlı, yukarı doğru hareketlerinin ise yüksek ihtimalli olduğu durumda, viop kontratları ile dipten dolar alma şansınız olur. DTH açmış olduğunuz durumda dövizin daha da düştüğü durumda seyretmekle yetinirsiz.

Yani kısacası demek istediğim stratejiniz varsa viop en avantajlı enstrümandır. Kumara dönmesi hesapsız kitapsız olmaktan ya da riski çok seviyor olmaktan kaynaklanır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 250/1000 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •