Sayfa 3/1000 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. 1968 doğumluyum...80 darbesinden önce 70 lı yıllarda (ikinci yarısında) vardı kuyruklar...Çünkü 1974 yılında başarılı Kıbrıs harekatı ile KKTC kurulmuştu ve ambargo yemiştik...O yüzden ÜLKE ONURUMUZLA yokluklar vardı...Yoksa insanlarda para vardı alabilecek o malları...Hatta karaborsadan çok daha pahalı bile alabilecek durum vardı ve bulursak alabiliyorduk kat kat ederine...Alım gücü vardı yani...Ben bizzat babamla, annemle yaşadım, gördüm o günleri...

Ama 2019 yılı TARİHİ sebze kuyrukları, olağanüstü bir savaş ve ambargodan dolayı sebze yokluğundan değil, insanların fakirleşmesi ve alım güçlerinin düşmesinden oluştu...Sadece 3-5 TL daha ucuza domates, biber, patlıcan alabilmek için insanlar onurlarını ayaklar altına alarak belki de çoğunlukla istemeyerek sebze kuyruklarına girmek zorunda kalıyorlar...

Aradaki farkı algılamak lazım, düşünmek lazım, sorgulamak lazım, beyin lazım...

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    1968 doğumluyum...80 darbesinden önce 70 lı yıllarda (ikinci yarısında) vardı kuyruklar...Çünkü 1974 yılında başarılı Kıbrıs harekatı ile KKTC kurulmuştu ve ambargo yemiştik...O yüzden ÜLKE ONURUMUZLA yokluklar vardı...Yoksa insanlarda para vardı alabilecek o malları...Hatta karaborsadan çok daha pahalı bile alabilecek durum vardı ve bulursak alabiliyorduk kat kat ederine...Alım gücü vardı yani...Ben bizzat babamla, annemle yaşadım, gördüm o günleri...

Ama 2019 yılı TARİHİ sebze kuyrukları, olağanüstü bir savaş ve ambargodan dolayı sebze yokluğundan değil, insanların fakirleşmesi ve alım güçlerinin düşmesinden oluştu...Sadece 3-5 TL daha ucuza domates, biber, patlıcan alabilmek için insanlar onurlarını ayaklar altına alarak belki de çoğunlukla istemeyerek sebze kuyruklarına girmek zorunda kalıyorlar...

Aradaki farkı algılamak lazım, düşünmek lazım, sorgulamak lazım, beyin lazım...
    Anarsiyide unutmayin, Tekel iscisi fabrikadan sigara/raki goturuyordu, kimse dur lan diyemiyordu.

Demirel Yugoslavyada v.b. fason sigara yaptirdiginda, Tekel genel müdürü tırın icinde geliyordu desem.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Benim hatırladığım kadari ile, tabiki ben kucucuk bir cocuktum!

MC hükümetleri zamaninda yokluk hemen hemen bitmişti, piyango Ecevite çıkmıştı.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4. Hayırlı olsun

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

USDTRY - 4 SAATLIK -

Yakinda sert bir hareket olacak gibi duruyor.

Bir sonraki seviye D1 5.1 kesismesi mi yoksa D2 5.2 kesismesi mi olacak

[IMG][/IMG]

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temizlik ürünlerine de gireceğiz.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Hayırlı olsun.. seçim öncesinde mikro, makro tedbirler , af, yapılandırma, vergi indirimi , para piyasası, bankalara baskı.. ne ararsan var..

Piyasalardaki asimetrik riskler git gide artıyor..

8.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    USDTRY - 4 SAATLIK -

Yakinda sert bir hareket olacak gibi duruyor.

Bir sonraki seviye D1 5.1 kesismesi mi yoksa D2 5.2 kesismesi mi olacak

[IMG][/IMG]

Yaran yanlış okumalar...;SATILIK USD:4 LİRADedim ne oluyor dolar intihar mı etti...

Sayfa 3/1000 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •