Sayfa 36/1000 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon
Arama sonucu : 8000 madde; 281 - 288 arası.

Konu: Dolarda Yukselis Kacinilmaz

1. Tahrik ediyorlar, atlamayın...Ben red listesine aldım...Alıntı bile yapmayın da biz de görmeyelim...

Boşverin...Biz gördüğümüz haberleri ve gerçekleri paylaşalım yine...Ama onlara cevap vermeden...

Yoksa devam ederler...

2. Zaten USD dışında herşey konuşuluyor...Ama gerçekler konuşulsun bari...

3.  Alıntı Originally Posted by tekli Yazıyı Oku
    dış borcu olmayan devlet mi var
    amerikanın almanyanın dış borcu dudak uçuklatacak cinsten
    Ülkelerin net dış borcunu görmek istiyorsan Net uluslararası yatırım pozisyonu/MilliGelir (NIIP/GDP)'e bak. Türkiye 2018de daha da kötüye gitti.. U.S.A da seni şaşırtmasın kendi bastığı dolarla borçlu...
    CariAçık/DışBorç'la yani elin parasıyla gelişen ülke olunmaz, öyle kolay bir yol yok..
    Boçlu ülkelerin borcu Alacaklı ülkelerin alacağına eşittir ve toplamı sıfırdır. Yani her ülke dışa borçludur diye bir zırva yok..
    Turkey2017 %-54.7 U.S.A.2017 %-43.4 U.K.2017 %-1.1 China2017 %+15.8 Germany2017 %+54.4
    https://en.wikipedia.org/wiki/Net_in...tment_position

4. https://www.sozcu.com.tr/2019/yazarl...secek-3504106/

1 yıl önce Elon Musk ile tesla , endüstüri 4,0 konuş
    gel sonra manavlık yap

maşallah maşallah....

5. Citi *Fed’in faiz artırma ihtimali, indirme ihtimalinden fazla*

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by pawn stars Yazıyı Oku
    Commerszbank yıl sonu son çeyrek usd tahmini 5,50.
    tebrik ediyorum Benjamin yatırımcılarını, piyasada usd bırakmadınız, banka bilançoları na katkınız unutulmaz olacak 2019 da.
    Bol kazançlar
    Biz dolar yatırımcısı değiliz.
    Çünkü dolar bir yatırım aracı değildir.
    Ülkede tüm malların dolara endeksli ithal mal olduğunu düşünecek olursak;

Patlıcan biber domatesin kuyruklara düştüğü, şu an dahi her şeyin 7,20 ye göre fiyatlanıp millete satıldığı, gerçek enflasyonun yüzde 60 ları bulduğu bir ülkede paramızı korumak için kendimizi ''HEDGE'' ettiğimiz bir para birimidir.
    Şu şartlar altında TL de kalmak zaten saçmalığın daniskasıdır.
    4'e bile düşse su akar yatağını bulur, dolar seni enflasyona karşı bir şekilde korur.
    Elime geçen her kuruşu fiziki olarak çeviriyorum.
    Bundan ben değil, beni buna mecbur bırakanlar utanmalı.
    Utanmazlar, çünkü kendileri de benim yaptığımın aynısını yapıyor zaten.
    Onları örnek alıyorum...

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    adamın biri baya da yaşlı otobüs beklerken o tanzimden alan adamla konuşuyordu
    hayatımda tüp kuyruğuna girdim yağ kuyruğuna girdim ama patates soğan kuyruğuna gireceğimi söyleseler inanmazdım diyordu
    Tüp, yağ...Yan/ara madde ki yokluk vardı BAŞARLI EFSANE KIBRIS HAREKATI ve ambargodan dolayı...Yoksa olsa insanlarda para ve alım gücü vardı bunları alabilecek...Karaborsadan çok daha pahalıya alınabiliyordu/alıyorduk bulunduğunda...

Ama bunlar yemek için ana malzeme...Ve alım gücü düştüğünden oluşan bir şeydir bu sebze kuyrukları...İnsanlar onurlarını ayaklar altına alıp mecburiyetten bu kuyruklara girmektedirler...Durum budur...

2019 yılı sebze kuyrukları ile tarihe geçmiştir ve çocuklara anlatılacak, çocuklar da dedelerimiz babalarımız domates-biber-patlıcan almak için kuyruğa giriyorlardı diye kendi çocuklarına anlatacaklar...

8.  Alıntı Originally Posted by hayatgusel Yazıyı Oku
    Citi *Fed'in faiz artırma ihtimali, indirme ihtimalinden fazla*

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Güvercin FED'e rağmen DXY'deki yükseliş + EURUSD 1.1250'lere yaklaştığında arbitraj için EURO'ya geçtim, 1.1350'lere doğru bir atak geliyordu ki böyle bir haber...

Artı ABD Ocak ayı TÜFE Yıllık %1,6 olarak geldi, yani beklentinin %0,1 üzerinde...

Sayfa 36/1000 İlkİlk ... 2634353637384686136536 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •