Special Days Image
Sayfa 15/27 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon
Arama sonucu : 215 madde; 113 - 120 arası.

Konu: Multi Time Frame ve Koklatılan İndiktorler

emaCurrent = ema(src,len)
    ema5m = security(ticker,"5",ema(src,len))
    ema15m = security(ticker,"15",ema(src,len))
    ema30m = security(ticker,"30",ema(src,len))
    ema1h = security(ticker,"60",ema(src,len))
    ema2h = security(ticker,"120",ema(src,len))
    ema4h = security(ticker,"240",ema(src,len))
    ema1D = security(ticker,"D",ema(src,len))

Bak burada üst framenin datasını çagırıyor...
    önlemin yoksa repaint
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

2.  Alıntı Originally Posted by EWP Yazıyı Oku
    SN. LEVENT DOĞAN, günlük kaçlık ortalama çizdireceksiniz alt periyotlara,
    1.eğer seçtiğiniz sayı küçükse
    2. indicatörün bügünkü değeri sizi ilgilendirmiyorsa
    basit ortalama için aşağıdaki basit şablonu kullanabilirsiniz.
    3 günlük mtf kapanış ortalaması bugün hariç
    a1:=LoadDaily("X30YVADE",C,1);
    a2:=LoadDaily("X30YVADE",C,2);
    a3:=LoadDaily("X30YVADE",C,3);

B1:=(A1+A2+A3)/3;
    B2:= MOV( B1,3,S);
    B2

illa üssel ortalama lazımsa üssel ortalamanın mtf olmayan açık formülüne göre düzenleme yapmanız lazım. seçilen sayı büyükse sıkıntı yaratır mı matrikste bilmem.

teşekkür ederim ilginize... denerim bunları. Lakin benim sorduğum başkaydı.Selamlar.

3.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku

5dk data 8000 bardır.

yani 15 dk üst frame çizilir, saatlık 1440 barlık ortalam çizilemez,çünkü data yok ...
    600 küsür bardan(data) 1440 lık ortalama nasil elde edilirki...istiyorsun diye olmaz...
    1440*12 =17280 bar dan fazlası lazımki son saat ortalaması hesaplansın....
    Diger platformlar üst framenin datasını kullanır....ve repaint yaparlar
    Son derece haklısınız. Lakin zaten Matriksten kaynaklandığını daha önceki yazışmalarımızdada konuşmuştuk.

Siz ema konusunda izahta ettiniz. Sonra basit ortalamaya geldik. ondada yardımı oldunuz.fakat örneklerde belirttiğiz basit ortalama bile 1440 da bende gösterdiğiniz değerleri vermiyor...

kısaca kafayı yediğim nokta bu...

mesela sma için 15dk 1440 değerini 5lik üzerinde gösterebiliyorsunuz. Ben o kodla onu bile gösteremedim. datalarım tam olduğu halde...

sizinle özelden yaptığımız son yazışmalarda kullandığınız KENDİNİ YOKLA ifadesi üzerine açık açık herşeyi kontrol edip olmayınca buraya yazdım. kısaca EVET Data Yetersiz. Matriksten kaynaklı. Fakat sizde resimlerle gösterdiğiniz SMA bile bende olamıyorken kodları yazarak buradan yardım istedim.

ilginize teşekkürler tekrardan....

iyi akşamlar

5.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    teşekkür ederim.

tekrar iyi akşamlar.

6. Uufuk hocam, aşağıdaki probleme ben el atayım dedim ama elimde patladı:-) Sizde bir göz atar mısınız? Sizde çözümü mevcut diye hatırlıyorum. Tşk.ler...

Alıntı Originally Posted by ertpln Yazıyı Oku
    malesef ema mtf alt periyotlarda biraz yanılıyor. sorun alt periyotlarda yeterli bar sayısı olmaması.
    ben çözemedim. Sayın Uufuk çok ipucu verdi, lakin ben çözemedim.
    mesela günlükte 60 ema yı 15 dk grafikte deneyin, farkı görün....
    ema periyodu ne kadar büyür ve alt periyot (15dk 5 dk 1 dk) ne kadar küçülürse fark o kadar artıyor.....
    hazır sorulmuş, ben de gündeme getireyim. belki ipucunu paylaşır.
    Sayın Uufuk, emeğiniz büyük, ne kadar teşekkür etsek az.
    ben aylardır overall sistemleri bekliyorum. belki daha iyi öğrenmemiz adına, ipucu ve ödevler ile bize öğretirsiniz.
    çünkü kendi adıma açık konuşayım, çoğu şeyi sadece copy paste yapıyorum.
    bu şekilde de kalıcı bir öğrenme olmuyor. sonra aynı şeyleri size tekrar tekrar soruyoruz.
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by kafkaf Yazıyı Oku
    Uufuk hocam, aşağıdaki probleme ben el atayım dedim ama elimde patladı:-) Sizde bir göz atar mısınız? Sizde çözümü mevcut diye hatırlıyorum. Tşk.ler...
    Overal danmı bahsetiyorsun.....

8. Hayır hocam, kodu yazamadım. Bayağı vakit harcadım ancak çözemedim. Tecrübe eksikliğinden kaynaklı olsa gerek diye düşünüyorum.

MOST MTF kodunun 60 dk.lık grafikte ki değeri Günlük MOST ile aynı ama daha düşük periyotlarda yani 15 dk., 5dk. ve 1 dk.lık grafiklerdeki MOST MTF değerleri, günlük MOST değerlerinden farklı çıkıyor.

Bu problem 15, 5 ve 1 dk.lık grafik lerdeki bar sayısından kaynaklanıyor ancak nasıl çözebiliriz? Ben yapamadım, kodu yazamadım.

Bu konuda sizden yardım bekliyoruz:-)

Tşk.ler...

NOT: Hocam, sen olmasan bitiğiz:-) İşin özeti bu ! Laf gevelemeye gerek yok :-)

Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    Overal danmı bahsetiyorsun.....
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Sayfa 15/27 İlkİlk ... 5131415161725 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •