Special Days Image
Sayfa 23/27 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
Arama sonucu : 215 madde; 177 - 184 arası.

Konu: Multi Time Frame ve Koklatılan İndiktorler

1. uufuk hocam ellerinize sağlık.çok teşekkür ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    --------------
    İndikator tanıtımı..
    MTF oluşturulması..
    Para kazandırırmı???
    Cıııık...Yooogh...
    Amaç zaten kimseye para kazandırmak veya kaybetdirmek degildir...
    Amaç kendi kurgusunu oluşturanlara,formul bazında yardımcı olmak,ufkunu açmak o kadar...
    Tenkan-Sen..Kijun-Sen dışındaki çizgiler zaten ileri_geri ötelenmişler...
    Beyin jimlastigi oldu vesselam...

------
    Tenkan-Sen..Kijun-Sen dışındaki çizgilerde bazen altframa-üst frame rakam uyuşmazlıgı olabilir..

Üstad, sağol varol. Herşeyin gönlünüzce olması dileklerimle, mutlu yıllar

3.  Alıntı Originally Posted by uufuk Yazıyı Oku
    [ımg]https://i.hizliresim.com/oxzmjm.png[/ımg]

yukardaki resimde görüldügü gibi f900 indikatorunun l3 degeri öteleme degeri olarak yazılır ve f902 grafige yüklenir...
    f902

Kod:
    nw:=hour()<>ref(hour(),-1);   
    hhv1:=valuewhen(1,nw,ref(highestsince(9,nw,h),-1));
    llv1:=valuewhen(1,nw,ref(lowestsince(9,nw,l),-1));
    hhv2:=valuewhen(1,nw,ref(highestsince(26,nw,h),-1));
    llv2:=valuewhen(1,nw,ref(lowestsince(26,nw,l),-1));
    spana:=(hhv1+llv1+hhv2+llv2)/4; 
    sh:= valuewhen(1,nw,cum(1))-valuewhen(26,nw,cum(1));
    hhv3:=valuewhen(1,nw,ref(highestsince(52,nw,h),-1));
    llv3:=valuewhen(1,nw,ref(lowestsince(52,nw,l),-1));   spanb:=(hhv3+llv3)/2;      
    if(int((cum(1)-1)/2)-(cum(1)-1)/2=0 and  spana>spanb,spana,spanb);  
    if(int(cum(1)/2)-cum(1)/2=0 and  spana>spanb,spana,spanb);   spana; 
    if(int((cum(1)-1)/2)-(cum(1)-1)/2=0 and  spana<spanb,spana,spanb);  
    if(int(cum(1)/2)-cum(1)/2=0 and  spana<spanb,spana,spanb);   spanb

--------------
    indikator tanıtımı..
    Mtf oluşturulması..
    Para kazandırırmı???
    Cıııık...yooogh...
    Amaç zaten kimseye para kazandırmak veya kaybetdirmek degildir...
    Amaç kendi kurgusunu oluşturanlara,formul bazında yardımcı olmak,ufkunu açmak o kadar...
    Tenkan-sen..kijun-sen dışındaki çizgiler zaten ileri_geri ötelenmişler...
    Beyin jimlastigi oldu vesselam...

------
    tenkan-sen..kijun-sen dışındaki çizgilerde bazen altframa-üst frame rakam uyuşmazlıgı olabilir..
    teşekkürler usta,
    ellerin dert görmesin
    cansın

4. Merhabalar, üst framelerden veri çekerken örneğin 10 dakikalık grafikte 1 saatlik barladaki son saatteki yüksek ya da düşük fiyatı çekerken gelen bilgi yanlış geliyor. Bu hangi sebepten kaynaklanabilir acaba? Kapanış datasında her hangi bir sorun olmamakla beraber hali hazırda yüksek ve düşük gibi datalarda oluşan sıkıntı sebebiyle indikatör farklı sürelerde yanlış veri veriyor.

Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
    Merhabalar, üst framelerden veri çekerken örneğin 10 dakikalık grafikte 1 saatlik barladaki son saatteki yüksek ya da düşük fiyatı çekerken gelen bilgi yanlış geliyor. Bu hangi sebepten kaynaklanabilir acaba? Kapanış datasında her hangi bir sorun olmamakla beraber hali hazırda yüksek ve düşük gibi datalarda oluşan sıkıntı sebebiyle indikatör farklı sürelerde yanlış veri veriyor.
    H_L kullanan formullerde,hata ile karşılaşmadık...
    Benzeri formuller bu topikde mevcut...
    İstersen formulunu yaz hatalı olup olmadıgına bakalım..
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

6. Ufuk bey örneğin 5 dakikalık barda çalışıyorum ve 15 dakikalık hacimleri çağırmak ve onun üzerine ortalamayla senaryoyu kurgulamak istiyorum.
    N15mun:=MINUTE()/15=int(MINUTE()/15) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1)) 15 dakikadan bir önceki 5 dakikalık barın hacmini alıyorum haliyle. Örneğin 15 dakikalık hacmi almak istiyorum ama buna nasıl ulaşacağımı çözemedim. C, h ve l ortalamalarını alacakken highestsince vs. fonksiyonlarla bunu bertaraf edebiliyorduk. Ama burada bunu gerçekten çözümleyemedim. N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)) gibi 5 dakika üzerinden anca 15 dakikalıktaki barlardaki hacmi doğru denk getirebiliyorum. 2. 5 dakikada hacim değişmiş oluyor. Yapmak istediğim 15 dakikalık grafikte görünen 15 dakikalık hacmi 5 dakikalıkta çağırabilmek ve 15 dakika içindeki 3 5 dakikada o hacmin sabit kalması. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla

7. Birde ekstradan birşey daha sormak isterim Ufuk bey. Burada multiframe çalışmıyorum. 5 dakikalık barda sabah açılıştan itibaren ortalama hacmi almak istiyorum. Nday:=DAYOFMONTH()<>ref(DAYOFMONTH(),-1) ;
    a:=valuewhen(1,Nday,cum(1));
    b:=cum(1);
    mov(v,b-a,s) ile o bar dahil sabahtan beri olan hacim ortalamasını almak istiyorum ama gene doğru sonuca ulaşamıyorum. Burada ortalama isterken ilk bar dışında Nday değişkenini sağlayamadığımdan dolayı mı doğruya ulaşamıyorum. B-a ile sabahki açılış barıyla aradaki bar sayısını ölçüp ortalamayı alabilirim diye düşündüm ama maalesef olamıyor. Saygılarımla

8. Hocam bu şekilde sorunu aşabiliyorum ama haliyle oldukça uzun oluyor.

N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    N15mun:=MINUTE()/15=int(MINUTE()/15) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    if(MINUTE()=15 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=20,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=25,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=30 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=35,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=40,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=50,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=55,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=0 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=5,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=10,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0)

ile dediğim kıvama getirebiliyorum. Ama bunların bana aynı gün içindeki 15 dakikalık barlardaki hacmin ortalaması şeklinde tek çıktı almak istiyorum ama maalesef sonuca ulaşamıyorum.
    Son düzenleme : dupont; 02-02-2019 saat: 18:05. Sebep: anlaşılır olması

Sayfa 23/27 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •