Sayfa 24/27 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon
Arama sonucu : 215 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Multi Time Frame ve Koklatılan İndiktorler

Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
    Ufuk bey örneğin 5 dakikalık barda çalışıyorum ve 15 dakikalık hacimleri çağırmak ve onun üzerine ortalamayla senaryoyu kurgulamak istiyorum.
    N15mun:=MINUTE()/15=int(MINUTE()/15) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1)) 15 dakikadan bir önceki 5 dakikalık barın hacmini alıyorum haliyle. Örneğin 15 dakikalık hacmi almak istiyorum ama buna nasıl ulaşacağımı çözemedim. C, h ve l ortalamalarını alacakken highestsince vs. fonksiyonlarla bunu bertaraf edebiliyorduk. Ama burada bunu gerçekten çözümleyemedim. N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)) gibi 5 dakika üzerinden anca 15 dakikalıktaki barlardaki hacmi doğru denk getirebiliyorum. 2. 5 dakikada hacim değişmiş oluyor. Yapmak istediğim 15 dakikalık grafikte görünen 15 dakikalık hacmi 5 dakikalıkta çağırabilmek ve 15 dakika içindeki 3 5 dakikada o hacmin sabit kalması. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla

Kod:
    NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
    ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(v),-1))-ValueWhen(2,Nw,Ref(Cum(v),-1))
    Birde ekstradan birşey daha sormak isterim Ufuk bey. Burada multiframe çalışmıyorum. 5 dakikalık barda sabah açılıştan itibaren ortalama hacmi almak istiyorum. Nday:=DAYOFMONTH()<>ref(DAYOFMONTH(),-1) ;
    a:=valuewhen(1,Nday,cum(1));
    b:=cum(1);
    mov(v,b-a,s) ile o bar dahil sabahtan beri olan hacim ortalamasını almak istiyorum ama gene doğru sonuca ulaşamıyorum. Burada ortalama isterken ilk bar dışında Nday değişkenini sağlayamadığımdan dolayı mı doğruya ulaşamıyorum. B-a ile sabahki açılış barıyla aradaki bar sayısını ölçüp ortalamayı alabilirim diye düşündüm ama maalesef olamıyor. Saygılarımla

Kod:
    bar:=cum(1)-ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(1),-1));
    Gvol:=cum(v)-ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(v),-1));
    Gvol/bar
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

2. Ufuk bey çok teşekkür ediyorum...

3. Ufuk hocam formül çok yardımcı oldu sağolun ama 1 dakikalık grafikte gün içindeki 5 dakikalık ortalama hacmi göstermek istiyorum ama N5:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5);

bar:=cum(1)-ValueWhen(1,N5 and NW,Ref(Cum(1),-1));
    Gvol:=cum(v)-ValueWhen(1,N5 and NW,Ref(Cum(v),-1));
    Gvol/bar gvol fonksiyonundaki gibi aradaki bar sayısını saydırmak istesem 1 dakika üzerinden hesaplıyor haliyle. Bunuda çözümleyemedim uğraştım ama bir sonuca varamıyorum. Aradaki bar sayısını 5'e bölerek yuvarlasa aradaki bar sayısı oluyor ama int fonksiyonuyla maalesef 0 değerini elde ediyorum aradaki bar sayısı olarak. Bunu nasıl çözümleyebilirim acaba. Size çok zahmetim oluyor sanırım ama lütfen hakkınızı helal ediniz.

Ufuk hocam formül çok yardımcı oldu sağolun ama 1 dakikalık grafikte gün içindeki 5 dakikalık ortalama hacmi göstermek istiyorum ama N5:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5);

bar:=cum(1)-ValueWhen(1,N5 and NW,Ref(Cum(1),-1));
    Gvol:=cum(v)-ValueWhen(1,N5 and NW,Ref(Cum(v),-1));
    Gvol/bar gvol fonksiyonundaki gibi aradaki bar sayısını saydırmak istesem 1 dakika üzerinden hesaplıyor haliyle. Bunuda çözümleyemedim uğraştım ama bir sonuca varamıyorum. Aradaki bar sayısını 5'e bölerek yuvarlasa aradaki bar sayısı oluyor ama int fonksiyonuyla maalesef 0 değerini elde ediyorum aradaki bar sayısı olarak. Bunu nasıl çözümleyebilirim acaba. Size çok zahmetim oluyor sanırım ama lütfen hakkınızı helal ediniz.
    Örnekler var,siz çözünüz..
    Kolaycılık iyi degil..
    Saksı paslanır...
    Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz. Honore Balssa

5. Merhabalar Ufuk bey aşağıdaki şekilde çözümledim. Teşekkürler.

N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    b:=int((cum(1)-valuewhen(1,NW,CUM(1)))/5);
    (valuewhen(1,N5mun,ref(cum(v),-1))-valuewhen(1,NW,ref(cum(v),-1)))/b

6. Değerli Uufuk Hocam ,
    Ekdeki Pivot Hesaplaması ile ilgili Desteğinize İhtiyacım Var ,Asıl Önemli Olan Konuda Merkezi Pivot Bölgesi Olan CPR Değerinin Daraldığı Hisseleri Bulabilmekte ,Bu Konuda Müsait Olduğunuzda Sizden Özellikle Rica ediyorum ,

Saygılarımla
    Attached Images Attached Images

Hocam bu şekilde sorunu aşabiliyorum ama haliyle oldukça uzun oluyor.

N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    N15mun:=MINUTE()/15=int(MINUTE()/15) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
    if(MINUTE()=15 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=20,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=25,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=30 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=35,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=40,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=50,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=55,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=0 ,valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=5,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0);
    if(MINUTE()=10,valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N15mun,ref(v,-3)),0)

ile dediğim kıvama getirebiliyorum. Ama bunların bana aynı gün içindeki 15 dakikalık barlardaki hacmin ortalaması şeklinde tek çıktı almak istiyorum ama maalesef sonuca ulaşamıyorum.
    Bu kadar şartın bir araya gelip gerçek piyasa ile örtüşmesi ....Occam'ın usturası diye bir kavram var...basitlik...her zaman işe yarar ve kısa vadelerden uzak durun...kişisel düşüncem...

Çoğu insan basit sistemlerden kazanç elde edemeyeceğine inanıyor...risk yönetimi, disiplin ve sistematik yaklaşım ile öyle bir para kazanırsınız ki....canlı şahit var....onun için uzay mühendisliği formüllerinden uzak durun...ve basit sistemlerde yoğınlaşın....naçizane görüşümdür...birde bulduğunuz şeyleri kendiniz yazın... başkalarına muhtaç olmayın...ve unutmayınki kimse sizinle iyi bir sistemi paylaşmaz zaten paylaşmaması da gerekir...bu işten biraz anlıyorsa...nokta.

Sayfa 24/27 İlkİlk ... 142223242526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •