Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 11 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Matriks MS Downloader'da USD Bazlı Seanslık Veri Klasörü Oluşturma

Matriks MS Downloader'da USD Bazlı Seanslık Veri Klasörü Oluşturma

MSDATA Klasörü altında TL bazında 5 dakikalık, 60 Dakikalık, Seanslık ve Günlük klasörlerim var.

TANIMLANMIŞ klasörü içinde ise USD bazında günlük veriler var.

Ben USD bazlı seanslık klasör oluşturup verileri yeni bir klasör içine yazdırmayı istiyorum ama;

USD bazlı seanslık veri oluştur dediğimde, verileri GÜNLÜK USD verilerinin olduğu TANIMLANMIŞ klasörü içine atıyor.

Böyle olunca taramalarda seanslık ve günlük veri aynı klasör içinde olduğu için seçmekte zorlanıyorum.

Bu klasörlerin haricinde bağımsız bir klasör oluşturup içine USD bazlı seanslık veri oluşturma şansım var mı?

Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkür ederim...

Sanırım bunun bir yolu yok? Böyle devam edeceğiz anlaşılan...

Şimdi de seanslık ve günlük klasör içindeki güncellenen senet sayısı farklı geliyor. Böyle giderse analiz manaliz yaptırmayacaklar bize... !!!

4. Seçili hisse senetlerinin 5 dk.lık TL bazlı grafik verileri için şu ayarı yap!
    1)Hisse senetleri sembollerini tek tek seçerek sağdaki 5 dk.lık veri aktarılacak semboller penceresine aktar.Portföy oluştur tıkla.(bjk.por)ismi ver.MSDOWNLOADER klasöründe dosya oluşturulur.Kaydet düğmesine tıkla.
    Bu işlem sadece aktarılacak veriler için sürekli olarak senet seçme olayını önler.Seçilen senetlerin verilerini aktarmak için sağ altta portföy düğmesine tıkla.Msdownloader klasöründe bulunan (bjk.por) tıkla.Seçili semboller ilgili çerçeveye aktarılır.5 dk.lık verileri aktar tıklanırsa tl. verileri aktarılır.Tüm veriler silinmiş bile olsa program bir defada eksik tüm verileri aktarır.
    Seçili hisse senetlerinin $ bazlı grafik verileri için şu ayarı yap!
    (bjk.por)dosyasında bulunan tl.bazlı verilerin $ bazlı verilerini oluşturmak için programda ayarlar menüsüne tıkla.(Hızlı sembol tanımlama) menüsüne tıkla.(Usd)(dolar bazında sembol tanımlama) tıkla.Program tanımlamayı gerçekleştirir.Verileri aktar tıklandığında tl.bazlı aktarım sonrası $ bazlı verileri otomatik oluşturur.$ dataları TANIMLANMIS klasöründedir.
    Son düzenleme : diskriminant; 28-03-2021 saat: 23:24. Sebep: bazı sembollerin tanınmaması

Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Seçili hisse senetlerinin 5 dk.lık TL bazlı grafik verileri için şu ayarı yap!
    1)Hisse senetleri sembollerini tek tek seçerek sağdaki 5 dk.lık veri aktarılacak semboller penceresine aktar.Portföy oluştur tıkla.(bjk.por)ismi ver.MSDOWNLOADER klasöründe dosya oluşturulur.Kaydet düğmesine tıkla.
    Bu işlem sadece aktarılacak veriler için sürekli olarak senet seçme olayını önler.Seçilen senetlerin verilerini aktarmak için sağ altta portföy düğmesine tıkla.Msdownloader klasöründe bulunan (bjk.por) tıkla.Seçili semboller ilgili çerçeveye aktarılır.5 dk.lık verileri aktar tıklanırsa tl. verileri aktarılır.Tüm veriler silinmiş bile olsa program bir defada eksik tüm verileri aktarır.
    Seçili hisse senetlerinin $ bazlı grafik verileri için şu ayarı yap!
    (bjk.por)dosyasında bulunan tl.bazlı verilerin $ bazlı verilerini oluşturmak için programda ayarlar menüsüne tıkla.(Hızlı sembol tanımlama) menüsüne tıkla.(Usd)(dolar bazında sembol tanımlama) tıkla.Program tanımlamayı gerçekleştirir.Verileri aktar tıklandığında tl.bazlı aktarım sonrası $ bazlı verileri otomatik oluşturur.$ dataları TANIMLANMIS klasöründedir.
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Benim başka bir sorum olacak. Tanımlanmış klasörü içinde USD bazlı GÜNLÜK datalar mevcut. Ben başka bir klasör oluşturarak USD bazlı SEANSLIK veri oluşturabilir miyim?

6. Ayarları uzun süre önce yapmıştım.Tam olarak sorduğunuz soruya ait çalışma yapmadım.Yazdığım ayarları yaparken sorduğunuz soruya benzer bir çalışma yaparken $ verisi oluşturamamıştım.Yani program kendi hazırladığı şablona göre veri üretiyor.Ya da ben yanlış ve eksik biliyor olabilirim.

Alıntı Originally Posted by diskriminant Yazıyı Oku
    Ayarları uzun süre önce yapmıştım.Tam olarak sorduğunuz soruya ait çalışma yapmadım.Yazdığım ayarları yaparken sorduğunuz soruya benzer bir çalışma yaparken $ verisi oluşturamamıştım.Yani program kendi hazırladığı şablona göre veri üretiyor.Ya da ben yanlış ve eksik biliyor olabilirim.
    Ben denedim ama olmuyor o yüzden size sordum Matriks MSDOWNLOADER için çok büyük bir eksiklik bu...

MSDOWNLOADER kullanarak yapamazsınız. Şöyle bir yol olabilir;

DDE programları var (-dı eskiden) (dynamic data exchange), bir yerden datayı oluştukça alıyor başka bir yere 'istenirse format değiştirip' aktarıyor. Hatta bir excel hücresindeki veriyi dahi bu şekilde aktarabilir. İnternette freeware birşeyler vardı eskiden.

Aslında Metastockun Equies DDE programı var server klasöründe o da o işi yapıyor ama bu maksatla kullanamazsınız, normalde orada da winros.exe indirir bir yere Equies DDE de aktarır tanımlı klasöre, aynı mantık..

Bence ise boşuna uğraşmayın, yukarıda dendiği gibi, ayrı bir portföy yapın, indirin, açarken de tarih sıralaması yapın, last date deyip, son güncel tarihliler içinden kümeleyerek seçin, dediğim iş uğraştırabilir, öyle hatırlıyorum..selamlar..

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •