Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
Ufuk bey örneğin 5 dakikalık barda çalışıyorum ve 15 dakikalık hacimleri çağırmak ve onun üzerine ortalamayla senaryoyu kurgulamak istiyorum.
N15mun:=MINUTE()/15=int(MINUTE()/15) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
valuewhen(1,N15mun,ref(v,-1)) 15 dakikadan bir önceki 5 dakikalık barın hacmini alıyorum haliyle. Örneğin 15 dakikalık hacmi almak istiyorum ama buna nasıl ulaşacağımı çözemedim. C, h ve l ortalamalarını alacakken highestsince vs. fonksiyonlarla bunu bertaraf edebiliyorduk. Ama burada bunu gerçekten çözümleyemedim. N5mun:=MINUTE()/5=int(MINUTE()/5) or HOUR()<>ref(HOUR(),-1);
valuewhen(1,N5mun,ref(v,-1))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-2))+valuewhen(1,N5mun,ref(v,-3)) gibi 5 dakika üzerinden anca 15 dakikalıktaki barlardaki hacmi doğru denk getirebiliyorum. 2. 5 dakikada hacim değişmiş oluyor. Yapmak istediğim 15 dakikalık grafikte görünen 15 dakikalık hacmi 5 dakikalıkta çağırabilmek ve 15 dakika içindeki 3 5 dakikada o hacmin sabit kalması. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Saygılarımla

Kod:
NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(v),-1))-ValueWhen(2,Nw,Ref(Cum(v),-1))
 Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
Birde ekstradan birşey daha sormak isterim Ufuk bey. Burada multiframe çalışmıyorum. 5 dakikalık barda sabah açılıştan itibaren ortalama hacmi almak istiyorum. Nday:=DAYOFMONTH()<>ref(DAYOFMONTH(),-1) ;
a:=valuewhen(1,Nday,cum(1));
b:=cum(1);
mov(v,b-a,s) ile o bar dahil sabahtan beri olan hacim ortalamasını almak istiyorum ama gene doğru sonuca ulaşamıyorum. Burada ortalama isterken ilk bar dışında Nday değişkenini sağlayamadığımdan dolayı mı doğruya ulaşamıyorum. B-a ile sabahki açılış barıyla aradaki bar sayısını ölçüp ortalamayı alabilirim diye düşündüm ama maalesef olamıyor. Saygılarımla

Kod:
NW:=ROC(Hour(),1,$)<0;
bar:=cum(1)-ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(1),-1));
Gvol:=cum(v)-ValueWhen(1,Nw,Ref(Cum(v),-1));
Gvol/bar